10 tipov ako vyzerať mladšie o 10 rokov

Posledná úprava 01.03.2023

Narodeniny sú pekná vec, len keby to neznamenalo, že sme znovu o rok staršie. U niektorých žien sa však zdá, že sa ich tento problém vôbec netýka. Vyzerajú už roky rovnako, vlastne oveľa mladšie, než v skutočnosti.

Čas zastaviť nedokážete, môžete však proces starnutia zbrzdiť. Môžete za brzdy dokonca zatiahnuť až natoľko, že môžete vyzerať až o desať rokov mladšie. Ako vyzerať mladšie? Vyskúšajte týchto 10 tipov!

Nájdite spôsob ako sa zbaviť stresu

Veľmi jednoduchý spôsob ako sami sebe pridať na veku, je robenie vecí, ktoré vás stresujú. Stres spúšťa fyzické zmeny v tele, ktoré podporujú starnutie. Kortizol sa začína hromadne uvoľňovať, a spúšťa všetky možné problémy. Pod očami sa vám začínajú objavovať tmavé kruhy, objavujú sa tmavé škvrny a vrásky, a vy vyzeráte staršie ako v skutočnosti.

Preto je jedným z veľmi dôležitých tipov ako vyzerať mladšie, nájsť spôsob, ako sa zbaviť stresu. Identifikujte svoje spúšťače stresu. Čo vám spôsobuje najväčší stres, môžete sa tých vecí a spúšťačov zbaviť?

Nie každý si môže kvôli rannému stresu pri dochádzaní do práce dovoliť dať výpoveď alebo sa presťahovať bližšie k práci… Môžete si však skúsiť vybrať dovolenku v kuse a dať si dlhú prestávku.

Zistite teda, čo vás privádza do zúfalstva. Tiež či a ako dokážete tieto záležitosti eliminovať.

Vyskúšajte zopár trikov s vlasmi

Rednutie vlasov je bežným príznakom starnutia, ktorý zakryjete iba ťažko. Napriek tomu existuje zopár trikov. Správny účes, správny strih. Hĺbkové ošetrenie vlasov, ktoré bojuje proti suchosti.

Starostlivo voľte aj farbu vlasov. Príliš vyblednuté vlasy strácajú zlatavý podtón blond vlasov, ktorý vám dopomáha k vzhľadu mladej a krásnej ženy. Príliš tmavé vlasy, ktoré sa nehodia k vašej pleti, pôsobia rovnako neprirodzene.

Jedzte viac tuku

Ďalší dobrý tip ako vyzerať mladšie aspoň o desať rokov, je jesť viac tuku. Hovoríme viac tuku, pretože ak sa trápite kvôli starnutiu, rozhodli ste sa pravdepodobne prísun tuku znížiť. Tuk má zlú reputáciu vo svete zdravia a diét.

Hlavne omega-3 mastné kyseliny, rovnako ako ostatné dobré tuky, podporujú lepšiu náladu. Zdravé tuky majú pozitívny prínos na pokožku, zmierňujú zápal a odhaľujú jas vašej pokožky. Omega-3 môžete získať z rýb, napríklad z lososa. Ak nejedávate ryby, dobrou alternatívou sú vlašské orechy alebo výživové doplnky.

Vyhýbajte sa mydlu

Aby vaša pleť vyzerala mlado a sviežo, je dobrý nápad prestať používať bežné mydlo. Prečo? Pretože mydlo vysušuje staršiu kožu, takže vyzeráte ešte staršie ako v skutočnosti. Vymeňte ho za čistiaci prípravok, ktorý bude k pokožke jemný bez toho, aby ju zbavil vlahy. Pleti by ste mali dodávať vlahu večer aj počas dňa.

Cvičte

Žijeme sedavým spôsobom života. Sedíme v práci, sedíme doma. Je preto dôležité, aby sme vstali zo stoličky a z gauča a trochu si zacvičili. Cvičenie udrží svaly v činnosti, pomôže vám schudnúť, zlepší vám náladu. To všetko vás dokáže zbaviť niekoľkých rokov.

Ako vyzerať mladšie vďaka cvičeniu? Behajte, plávajte, jazdite na bicykli, tancujte. Choďte von a hýbte sa. Neprestaňte s pohybom!

Doprajte si viac spánku

Dôvod, prečo vyzeráte staršie ako v skutočnosti, môže byť aj nedostatok spánku. Niektorí ľudia síce tvrdia, že spánok je pre slabochov a že jednoducho nestíhajú spať dlhšie ako 5 hodín. Ale nedostatok spánku si skutočne vyberá svoju daň. Ak telo nespí, bunky a DNA sa nedokážu opraviť, aspoň nie tak, ako by potrebovali. Preto je skutočne potrebné dopriať si 7-8 hodín spánku za noc.

Pite červené víno

Možno sa vám to nezdá, že vám radíme piť alkohol, aby ste vyzerali mladšie. Ale nie akýkoľvek alkohol. Platí to pre červené víno. Dlhú mladosť zaručuje látka resveratrol, ktorý víno obsahuje. Nachádza sa tiež v hroznovej šupke. To tiež znamená, že by ste mohli miesto pitia vína jesť hrozno.

Hlavné klady resveratrolu sú v znížení rizika rozvinutia chronických chorôb súvisiacich so starnutím. Hlavne srdcových chorôb.

Pite zelený čaj

O niečo nudnejšie ako červené víno, je zelený čaj. Ale spomedzi čajov je najvhodnejší na to, ako vyzerať mladšie o takých 10 rokov. Nielenže znižuje riziko rozvinutia chronického ochorenia ako napríklad rakovina. Znižuje tiež riziko rozvinutia Alzheimerovej choroby a môže pomôcť aj pri chudnutí.

Tiež chráni pleť pred poškodením voľnými radikálmi. Ak vám zelený čaj nechutí, môžete si dať aj ochutený zelený čaj. Jeho prínosy sú rovnaké.

Pite veľa vody

Možno už ste na túto vetu alergický, ale voda je pre ľudské telo skutočne veľmi dôležitá. Ako vyzerať mladšie vďaka vode? Vaša pleť bude hydratovaná a svieža...a hneď vyzeráte ako by ste mali o pár rokov menej.

Jedzte veľa ovocia

Jete dostatok ovocia? Ak nie, je najvyšší čas začať. Pre vaše telo je dobré každé ovocie. Pokiaľ ale ide o starnutie, je najlepšou voľbou ovocie bohaté na vitamín C. Napríklad pomaranče. Pomaranče sú dobrým zdrojom karotenoidov. Chránia pleť, udržiavajú mladistvý vzhľad, zmierňujú vrásky a jemné línie. Ďalšie ovocie proti starnutiu sú jahody a granátové jablká.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac