Domov / / Odstránenie vrások na čele - d...

Odstránenie vrások na čele - domáce recepty

Posledná úprava 16.11.2017

Vrásky na čele alebo vrásky od mračenia sú súčasťou zmien na tvári, ktoré prichádzajú s vekom. Prílišné vystavenie sa slnku, dehydratácia atď. rovnako spôsobuje objavenie vrások na čele. Hlboké vrásky na čele vás môžu robiť staršími ako sa cítite. Avšak, použitím prírodných domácich receptov a starostlivosti o pleť sa môžete zbaviť vrások na čele.

Nasledujúce prírodné metódy a domáca nápravná starostlivosť, ktoré vám môžu pomôcť bojovať proti hlbokým čelovým vráskam prírodným spôsobom, sú pre vrásky na čele najlepšie.

Kokosový olej na odstránenie vrások na čele

Kokosový olej je jeden z najlepších prírodných prostriedkov na odstránenie čelových vrások. Kokosový olej udržuje pokožku silnú a vláčnu, čo pomáha prevencii ovisnutej pokožky a vzniku čelových vrások. Aplikujte vaječné bielka zmiešané s kokosovým olejom na vrásky na čele a línie a predtým, než tvár umyjete, nechajte masku zaschnúť. Pomôže to uchovať elasticitu vašej pokožky na čele a eliminuje znaky starnutia. Kokosový olej je taktiež veľmi dobrý ak máte na čele veľmi suchú pokožku, pretože tuky redukujú stratenú vlahu cez póry v pokožke.

Odstráňte vrásky na čele tvárovou masážou

Domáce masáže tváre sú celkom účinné na odstránenie vrások na čele. Masáže tváre minimalizujú a odstraňujú hlboké línie a vrásky na čele stimuláciou cirkulácie. Doprajte si 2 alebo 3krát masáž tváre s olejmi ako sú olej z vitamínu E alebo kokosový olej, čo vám zaberie na redukovanie vrások na čele len 15 minút. Silnejšie masírovanie taktiež pomáha prevencii dlhodobých čelových línií a poklesnutej pokožky na čele.

Vaječné bielka na odstránenie vrások na čele

Vajcia sú jedným z najlepších domácich receptov na vrásky na čele. Maska na tvár vyrobená z vaječného bielka môže pomôcť zmenšiť vzhľad čelových vrások a línií. Aplikujte vaječné bielko na vrásky od mračenia alebo vrásky na čele a nechajte zaschnúť, až kým pokožka nebude spevnená. Na čelové vrásky môžete tiež aplikovať vaječné bielka s kokosovým olejom a nechajte masku zaschnúť predtým ako ju umyjete. Používajte pár dní masku na tvár z vaječného bielka a zbavte sa rýchlo vrások na tvári.

Odstráňte vrásky z čela použitím hroznovej šťavy

Aplikácia hroznovej šťavy s medom je jedna z najefektívnejších prírodných starostlivostí a odstránenia vrások z čela. Namočte vrásky na čele hroznovou šťavou na 20 minút. Umyte teplou vodou a potom usušte tvár suchým uterákom. Hroznová šťava pomáha uzamykať vlhkosť a udržujte pokožku hydratovanú. Med je efektívny prostriedok na produkciu elastínu a kolagénu. Med taktiež pomáha absorbovať a udržiavať vlahu.

Recept na zbavenie sa hlbokých vrások z čela pomocou papáje

Zrelé papáje sú známe pre svoju pokožku spevňujúce vlastnosti a denné používanie nielenže odstráni vrásky z vášho čela ale ešte vašu pokožku na čele zlepší. Vezmite kúsok zrelej papáje a aplikujte ju na línie na čele. Denná aplikácia papáje zosvetlí vašu pokožku a tiež účinne odstraňuje línie na čele.

Odstráňte vrásky na čele a línie z mračenia s použitím banánu

Banány pomáhajú hydratovať suchú, podráždenú pokožku, ktorá spôsobuje vrásky. Pravidelné používanie banánovej masky môže redukovať hlboké línie na čele. Na vytvorenie účinnej prírodnej masky na tvár na odstránenie vrások na čele, jednoducho rozpučte jeden zrelý banán a zmiešajte ho s 1 čajovou lyžičkou medu a pár kvapkami citrónu. Aplikujte masku na vašu tvár a vrásky na čele. Keď je kompletne suchá, umyte si tvár teplou vodou. Použite túto masku na tvár pravidelne, aby ste získali jemnú, vláčnu pokožku na čele bez vrások.

Maska z vitamínu E na odstránenie vrások na čele

Ďalší z najlepších domácich receptov na vrásky na čele je pleťová maska s vitamínom E. Môžete zmiešať obsah tabletiek vitamínu E s trochou citrónovej šťavy a jogurtom. Ďalšou proti-starnúcou liečbou na pokožku čela je aplikácia masky vyrobenej z vitamínu E, ružovej vody, medu a kurkumy. Aplikujte ju na vaše línie na čele a nechajte pôsobiť 10 minút, predtým ako sa umyjete.

Kapustový recept na odstránenie vrások z čela

Kapustová šťava je veľmi efektívna na boj proti vráskam a opadnutej pokožky na čele. Na redukovanie vrások na čele, vmasírujte kapustovú šťavu do vašej tváre a nechajte ju zaschnúť na 10 až 20 minút. Následne umyte teplou vodou a zakončite opláchnutím v studenej vode. Tiež môžete zmiešať 30 ml šťavy z kapusty s 1 čajovou lyžičkou medu a jemne aplikovať zmes na vrásky na čele.

Recept z pupalkového oleja na zbavenie sa vrások na čele

Pupalkový olej je efektívna metóda na zbavenie sa vrások na vašom čele. Tento prírodný olej je bohatý na gama-linolenovú kyselinu, ktorá má protizápalové a kolagén podporujúce vlastnosti. Urobte si zmes pupalkového oleja a avokáda a aplikujte túto masku na vaše línie na čele a nechajte pôsobiť na 10-15 minút. Jemne zmyte s vlhkou špongiou. Táto domáca kúra proti vráskam poskytuje zvýšenú reštrukturalizáciu a omladzujúce výhody pre zrelú pleť.

Manuka med na odstránenie vrások na čele

Manuka med môže byť použitý na odstránenie vrások na čele. Namočte čistú špongiu do horúcej vody a potom ju priložte na vašu tvár tak, aby pokryla celú tvár na 1-2 minúty. Otvorí to póry. Potom aplikujte vrstvu Manuka medu na pokožku a nechajte pôsobiť na tvári 10 minút. Umyte teplou vodou a následne studenou, aby sa vám uzavreli póry. Manuka med pomáha stimulovať syntézu kolagénu zanechajúc pokožku spevnenú, zregenerovanú a mladšie vyzerajúcu.

Citrónová šťava na zbavenie sa vrások na čele

Aplikujte trochu čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy na vaše čelo a potrite ho citrónovou šupkou. Je to jeden z najlepších domácich receptov na zbavenie sa vrások na čele. Aplikácia zmesi citrónovej šťavy spolu so smotanou na čelo, je tiež prospešná. Po tom, čo ju necháte pôsobiť 30 minút si umyte čelo. Pravidelná aplikácia tejto domácej starostlivosti odstráni vrásky z čela a tiež vašu pokožku zosvetlí.

Ružová voda na odstránenie čelových vrások

Aplikácia ružovej vody je ďalšia výborná prírodná metóda na odstránenie čelových vrások. Pridajte do ružovej vody med a kurkumu a aplikujte ju na čelové vrásky. Táto tvárová maska odstráni mŕtve kožné bunky a chráni pred vráskami. Opakujte túto prírodnú liečbu na dennej báze, kým nedosiahnete pokožku čela bez vrások. Ako alternatívu, tiež môžete použiť zmes vajca s dvoma čajovými lyžičkami glycerínu a rúžovej vody a aplikujte túto zmes na čelové vrásky od mračenia, pre podobné výsledky.

Odstráňte čelové vrásky s použitím pomarančovej kôry

Prospešný domáci recept na odstránenie čelových vrások je aplikácia tvárovej masky z prášku pomarančovej kôry a smotany. Na výrobu tvárovej masky na odstránenie vrások, zmixujte 1 polievkovú lyžicu prášku sušenej pomarančovej kôry s 1 polievkovou lyžicou smotany a aplikujte túto zmes na čelo a tvár, predtým ako pôjdete večer do postele. Táto prírodná maska na tvár pomáha zbaviť sa čelových línií a komplexne čistí pleť.

Recept z uhorky na odstránenie vrások z čela

Uhorky sú skvelé prírodné domáce prostriedky na odstránenie čelových vrások. Zmiešajte uhorkovú šťavu s mrkvovou šťavou a aplikujte denne na vaše čelo predtým ako pôjdete spať. Uhorky prirodzene hydratujú a vyživujú pokožku. Silné antioxidanty v uhorke pomáhajú budovať kolagén a elastín, ktoré pokožku robia pevnejšou a kompaktnejšou, a chránia kožné bunky pred poškodením UV žiarenia. Mrkvová šťava pôsobí ako odstraňovač a redukovač vrások. Táto zmes šťavy tiež redukuje začervenanie na pokožke čela.

Odstráňte čelové vrásky s použitím receptu z ananásu

Ananás je naplnený vitamínmi, minerálmi, antioxidantmi a enzýmami, ktoré čistia pokožku, redukujú vrásky a liečia akné. Môžete aplikovať ananásovú masku na odstránenie vrások na čele a vrások od mračenia. Extrakt z ananásovej šťavy zmiešajte s pár čajovými lyžičkami pšeničnej múky alebo medu. Keď zmes nadobudne požadovanú textúru, aplikujte ju na vašu tvár a čelo a nechajte pôsobiť na 20 minút. Zvýšite tak hladinu alfa-hydroxy kyselín v pokožke, ktoré sú základom na boj proti procesu starnutia.

Domáci recept z ovsenej kaše na zbavenie sa vrások na čele

Prírodný exfoliačný recept z ovsenej kaše pomáha v odstraňovaní starých kožných buniek a podporuje jemnejšiu a hladšiu pokožku. Pre vytvorenie receptu na čelo proti vráskam, dajte do misky 2 polievkové lyžice mletých ovsených vločiek a vyšľahaných vaječných žĺtkov. Pridajte do zmesi čajovú lyžičku olivového oleja a vytvorte jemnú pastu. S čistým tampónom na tvár aplikujte pastu z ovsenej kaše na celú tvár. Špeciálnu pozornosť venujte vráskam na čele.

Typy na prevenciu pred vráskami na čele

Pokožka na čele je obzvlášť náchylná na vrásky, pretože je to oblasť tváre, ktorá využíva veľa opakovaných pohybov. To je dôvod, prečo vznikajú horizontálne vrásky od mračenia, alebo výrazové vrásky, ktoré sa objavia u niekoho počas dospievania. Potrebujeme vedieť ako sa ochrániť pred vráskami na čele a tu sú niektoré dôležité tipy.

1. Na zbavenie sa vrások na čele pite veľa vody. Dehydrovaná, suchá pokožka je náchylnejšia na formáciu a vznik vrások. Pitie dostatočného množstva vody, taktiež urobí vašu pokožku vyzerajúcu mladšou a zdravšou. Ak budete unavený z čistej vody, čerstvé ovocné šťavy sú chutnou alternatívou.

2. Na zbavenie sa čelových vrások, by sme mali jesť dostatok potravín bohatých na vitamíny a minerály. Listová, zelená zelenina a ovocie sú skvelým zdrojom. Vitamín A, C, E a K sú živiny pre mlado a zdravo vyzerajúcu pokožku. Naštudujte si potravinové skupiny a zvoľte zdravé možnosti.

3. Natierajte si čelo opaľovacím krémom ako prevenciu a redukciu hlbokých čelových línií. Teplo zo slnka vysušuje vašu pokožku a spôsobuje rýchlejšie starnutie. Natieranie sa opaľovacím krémom s vysokým ochranným faktorom (SPF) je vysoko odporúčané alebo namiesto toho môžete nosiť široký klobúk.

4. Na zbavenie sa vrások na čele v mladom veku, je základom mať dostatok spánku a každú noc oddychovať. Pomôže to vašej pokožke udržať jej mladistvý vzhľad. Stres a nedostatok spánku môžu vysušovať vašu pokožku a robia ju viac náchylnou na vznik vrások na čele. Večerný spánok dobije vaše telo – neponocujte často.

5. Nefajčite, ani sa nevystavujte pasívnemu fajčeniu. Fajčenie znižuje produkciu kolagénu a vytvára vrásky v skoršom veku.

6. Naneste na čelo krém proti vráskam. Konzultujte s dermatológom a nájdite pre seba najlepší krém na vrásky na čelo. Môžete si tiež kúpiť krém na vrásky v obchode alebo v kozmetických obchodoch či salónoch.

Nasledujte tieto recepty a tipy starostlivosti o pleť na prirodzené zbavenie sa vrások z čela a hlbokých línií.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Odstránenie vrások na čele - domáce recepty Priemerné hodnotenie: 2 1 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac