Domov / / / / Ako proti strate vlasov po pôr...

Ako proti strate vlasov po pôrode

Posledná úprava 14.03.2018

Nové mamičky často po pôrode čelia rade fyzických komplikácií, ktoré sa objavia ako sa ich telo vráti do normálu. Okrem bolesti pŕs a návalov horúčavy si môžete začať všímať vypadávať veľké chumáče alebo pramene vlasov keď si češete vlasy alebo sa sprchujete. Vypadávanie vlasov postihuje 40 až 50 percent tehotných žien. Aj keď ho nemožno úplne zastaviť, doplnky stravy ako aj zmeny každodenného ošetrovania vlasov môžu pomôcť minimalizovať vypadávanie a dosiahnuť, aby vlasy vyzerali čo najlepšie.

Počas tehotenstva môžete zaznamenať silnejšie a hustejšie vlasy kvôli zvýšeniu hladiny hormónu estrogénu, ktorý predĺži rastový cyklus vlasov a teda znižuje rýchlosť, ktorou by vypadli. Po pôrode  začnete strácať tieto “extra“ vlasy ako sa hormóny vrátia na normálnu úroveň. Aj keď táto  skúsenosť môže byť alarmujúca, neoplešatiete – vypadávanie vlasov sa zastaví a vlasy by sa mali vrátiť do normálu  kým dieťa bude mať 1 rok.

Strava

Zmeny v strave, rovnako ako niektoré potravinové doplnky môžu znížiť vypadávanie a pomôcť vlasy navrátiť sa do normálu rýchlejšie. Odborníci tvrdia, že strava bohatá na bielkoviny môže znížiť vypadávanie vlasov u žien. Odporúča sa konzumovať stravu bohatú na ovocie a zeleninu, ktorá obsahuje flavonoidy a antioxidanty, ktoré chránia vlasové folikuly a podporujú opakovaný rast. Pridanie multivitamínov do svojho jedálnička alebo doplnenie o vitamín C, vitamín E, biotín, B komplex a zinok môže tiež priniesť nejaké pozitívne výsledky.

Starostlivosť o vlasy

Zmena účesu a vlasové produkty môžu zlepšiť vzhľad vlasov. Porozprávajte sa so svojím kaderníkom aby ste našli účes, ktorý sa hodí Vašim rednúcim vlasom. Mnoho nových mamičiek zistí, že je to je ideálny čas na zmenu na krátky účes nenáročný na údržbu. Používajte šampóny na zahusťovanie vlasov a peny špeciálne navrhnuté pre maximálny objem riedkych vlasov. Vyhnite sa alebo minimalizujte používanie horúcich nástrojov na úpravu vlasov, napríklad fénov alebo žehličiek. Vzhľadom k tomu, že vlasy vypadávajú rýchlejšie keď ich češete alebo umývate, možno si ich budete chcieť umývať menej často a česať veľmi jemne.

Mylné názory

Vzhľadom k tomu, že vlasy často začínajú vypadávať asi 3 mesiace po pôrode, mnoho kojacich mamičiek si mylne spája dojčenie a vypadávanie vlasov. Hoci načasovanie sa môže zdať podozrivé. Podľa výskumov však neexistuje žiadna súvislosť medzi vypadávaním vlasov a dojčením. Vypadávanie vlasov nastáva v dôsledku tehotenských hormónov a rovnako ovplyvňuje dojčiace aj nedojčiace matky. Prerušenie dojčenia nie je riešením straty vlasov po pôrode.

Upozornenie

Niektoré spoločné popôrodné ochorenia ako je hypotyreóza alebo anémia z nedostatku železa, môžu tiež spôsobiť vypadávanie vlasov. Ak vaše vypadávanie vlasov nespomalí do 6 mesiacov po pôrode, alebo sa zdá príliš vysoké, určite to konzultujte s Vašim lekárom.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Ako proti strate vlasov po pôrode Priemerné hodnotenie: 5 1 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac