Svadobné účesy: Rady podľa typu vlasov

Posledná úprava 20.06.2023

Nájdite ten správny svadobný účes, či sú Vaše vlasy jemné alebo silné, rovné alebo kučeravé. Svadobný účes je pre mnohé nevesty rovnako dôležitý ako šaty. Začnite na zjavnom mieste: Premýšľajte o svojich vlasoch. Hoci v dnešnej dobe sa často krát zdá, že kaderníci dokážu premeniť slamu na zlato - stačí sa pozrieť na to, ako rýchlo dokážu celebrity zmeniť svoj účes - je rozumnejšie snažiť sa pracovať s vlasmi, ktoré Vám príroda nadelila. Alebo pracujte s tým, čo považujete na svojom svadobnom vzhľade za najdôležitejšie (dlhé trblietavé náušnice, kaskádovitý závoj). Riaďte sa nasledujúcimi tipmi a zvýraznite najlepšie vlastnosti svojich vlasov.

Kučeravé vlasy

Najlepšie je nebojovať proti tomu, čo Vám príroda dala. Pokiaľ máte veľmi kučeravé vlasy a je august môžete ich vyrovnať žehličkou, ale kučery sa do hodiny vrátia.

Tipy na úpravu vlasov: Namiesto boja proti kučerám ich zvýraznite - či je leto alebo zima, hľadajte stylingové výrobky, obsahujúce zložky bojujúce proti vlhkosti, ktoré zabránia krepovateniu. A skamaráťte sa so sponkami. Keďže chcete aby Vaše vlasy boli príjemné na dotyk, správne umiestnené sponky Vám umožní použiť menšie množstvo stylingového produktu.

Rovné vlasy

Podobne ako pri kučeravých vlasoch, proti svojej prirodzenej štruktúre nemôžete bojovať - pevné kučery môžu spadnúť ešte pred koncom obradu. Ak kučery, tak veľké a voľné, alebo sa rozhodnite pre elegantný účes ako napríklad nízko položený drdol na stranu alebo vypnutý “French twist” aby ste vystavili na obdiv neuveriteľne hladkú textúru svojich vlasov.

Tipy na úpravu vlasov: Ak si chcete vo svadobný deň nechať vlasy rozpustené (bez ich zaťaženia) zvýraznite svoj prirodzený lesk.

Jemné vlasy

Ak sú Vaše vlasy veľmi jemné alebo riedke, zvoľte jednoduchý účes. Ak sa rozhodnete vlasy si vypnúť, nemusíte sa obávať, že nebudú držať. Zvoľte si drdol, ktorý je nezvyčajný: použite sponky, gumky a iné vlasové doplnky.

Tipy na úpravu vlasov: Ak máte jemné vlasy a rozhodli ste sa pre drdol, nerobte ho z čerstvo umytých vlasov lebo sú príliš mäkké a nebudú ne nich držať sponky.

Husté vlasy

Pochváľte sa svojimi vlasmi skrúteným polovičným drdolom - zapletané a krútené účesy sú formálnejšie ako rozpustené vlasy. Ak vlasy plánujete nechať rozpustené, bude trvať dlhšie kým Vám ich v kaderníctve najprv vyrovnajú a potom natočia.

Tipy na úpravu vlasov: Malé množstvo pomády nanesené končekmi prstov dodá vlasom objem a textúru a zabráni odstávajúcim vlasom.

Mastné vlasy

Ak sú Vaše vlasy náchylné na mastenie, nemusí byť dobrý nápad nechať si vlasy rozpustené. Ak si necháte vlasy rozpustené, skôr sa zamastia. Jednoduchý drdol Vám zabráni dotýkať sa svojich vlasov, čo podporuje produkciu mazu.

Tipy na úpravu vlasov: Udržte si korienky vlasov čisto-vyzerajúce a suché pomocou prípravkov na zabránenie mastenia pokožky alebo dokonca štipkou detského púdru – dajte si pozor aby ste ho správne vklepali do pokožky a neboli vidieť žiadne biele miesta.

Dlhé vlasy

Či si už idete vlasy nechať rozpustené alebo si ich idete vypnúť dohora, budete mať veľa dobrého materiálu, s ktorým môžete pracovať. Vyskúšajte: cop s vypnutými vlasmi na vrchu hlavy, tzv. “edgy ponytail - hranaty cop”. Najlepšie sa hodí pre vlasy s dĺžkou po plecia alebo dlhšie vlasy, ktoré majú mnoho vrstiev.

Tipy na úpravu vlasov: Komfort je kľúčový. Ak budete mať na sebe šaty s hlbokým výstrihom a chcete si nechať vlasy rozpustené, môžu sa Vám lepiť na chrbát. Predíďte tomu nemastným stylingovým gélom.

Krátke vlasy

Veľa neviest chce jemný romantický vzhľad z dlhých vlasov, čo ale môžete ľahšie dosiahnuť niektorými účesmi z vlasov dlhých po bradu (sú ľahšie, takže na ich vypnutie je potrebných menej sponiek a menšie množstvo stylingových produktov).

Tipy na úpravu vlasov: Na krátkych vlasoch vyzerajú kučery vytvorené pomocou sponiek naozaj dobre (spomeňte si na staré Hollywoodske účesy), ale budete potrebovať silný lak na vlasy.

Farbené alebo chemicky ošetrené vlasy

Ak máte chemicky vyrovnané vlasy, sú pravdepodobne pomerne krehké a náchylné na lámanie (to isté platí pre akýkoľvek typ chemického ošetrenia vrátane farbenia).

Tipy na úpravu vlasov: Vyberte si účes, ktorý zakryje poškodené končeky, rovnako napríklad drdol “French twist” - váš kaderník môže na zvýšenie lesku a uhladenie vlasov použiť pomádu.

Šperky vo vlasoch

Ak máte nejaký vlasový doplnok, ktorý chcete mať na sebe za každú cenu, mali by ste to vziať do úvahy pri výbere svadobného účesu.

Tipy na úpravu vlasov: Premyslite si ako môžete vlasové doplnky a šperky najlepšie predviesť - ak máte krásny náhrdelník, vypnite si vlasy dohora a odhaľte svoj dekolt. Luxusné náušnice vyžadujú výrazný drdol.

Závoj

Ak chcete nosiť závoj, vyberte si účes, ktorý s ním ladí. Môžete ho upevniť pod drdolom alebo tesne nad polovičným drdolom.

Tipy na úpravu vlasov: Svadobný účes si dokonca počas obradu môžete nechať zahalený a odhaliť ho až po ňom. Nezabudnite len na to aby Vaša kaderníčka ukázala Vašej družičke ako odopnúť závoj bez toho aby zničila účes.

Moderný účes

Zoberte do úvahy svoje šaty. Rovnako ako na formálnej oslave nenájdete papierové ozdoby, ku klasickým plesovým šatám sa ultra-moderný účes nehodí.

Tipy na úpravu vlasov: Romantické šifónové šaty si žiadajú voľný účes, či už vypnutý alebo rozpustený, elegantný drdol sa zas hodí k šatám, ktoré kopírujú Vašu postavu a sú v spodnej časti rozšírené.

Prirodzené vlasy

Je pravdepodobné, že zvyčajne nosíte účes, ktorý je pohodlný a zároveň sa Vám hodí. Aj v prípade, že je to len obyčajný vrkoč, Váš kaderník Vám môže pomôcť vytvoriť účes hodný svadby.

Tipy na úpravu vlasov: Uistite sa, že Váš celkový vzhľad ladí so štýlom svadby: Ak sa vydávate v tanečnej sále, inšpirujte sa fotkami rôznych formálnych drdolov. Ak plánujete ležérnejšiu oslavu, zvážte menej formálne účesy ako napríklad polovičné drdoly.

Čo ešte vziať do úvahy

Formálnosť svadby

Uhladené vypnuté vlasy sa nehodia na plážovú svadbu, rovnako ako sa na formálnu svadbu v kostole nehodí “kohút”. Všeobecným pravidlom je, že na poloformálne a neformálne svadby - ako sú tie v tropických lokalitách, malých hoteloch alebo dokonca lietadlách, vlakoch alebo verejných parkoch – sa viac hodia ležérne účesy s vlnami, kučerami a rozpustenými vlasmi. Svadby, ktoré sa konajú počas týždňa, ráno alebo poobede sú zvyčajne menej formálne, hoci atmosféra celej akcie je samozrejme len na vás. V prípade luxusných svadieb v nóbl hoteloch alebo kostoloch alebo tých, ktoré sa konajú v noci sú vhodnejšie účesy z rovných, uhladených vlasov.

Šaty

Je samozrejmé, že najväčšiu pozornosť žena venuje svadobným šatám. Šaty, ktoré si oblečiete budú pravdepodobne zodpovedať formálnosti svadby, čo sme už prebrali. Mnoho žien však zabudnete vziať do úvahy typ výstrihu. Ak ste sa rozhodli pre šaty bez ramienok a šaty s väčším výstrihom, vhodným účesom je vrkoč “rybí chvost”, French roll alebo drdol chignon, pri ktorom sú vlasy vypnuté. Prečo? Pretože to umožňuje predviesť Váš dekolt, krk a ramená - tri oblasti, ktoré podľa nedávnych prieskumov časopisov muži prekvapivo hodnotia ako najviac sexy!

Váš zvyčajný účes

Hoci svadby sú fantastické príležitosti kedy môžete všetkých očariť účesom snov, nezabudnite, že svadba je o Vás a Vašom nastávajúcom manželovi. Chcete, aby Vás spoznal, keď budete kráčať k oltáru! Najlepší svadobný účes je ten, v ktorom sa nevesta cíti dobre a prirodzene. Napríklad nevesta divoška, ktorá nikdy nenosí vlasy rozpustené by si mala vlasy elegantne vypnúť, no nezvoliť si účes, ktorý je tak komplikovaný a vysoký, že sa bojí tancovať, alebo nevie, ako ho upraviť. Na druhej strane módna „dráma queen“ si môže zvoliť účes, ktorý vznešenosťou súperí s účesom Márie Antoinetty.

Miesto svadby a počasie

Najviac často prehliadaná záležitosť v celej rovnici je miesto svadby a to nielen Vašej svadby, ale i medových týždňov. Svadobné účesy môžu byť drahé, a predsa nechcete minúť všetok ten čas a peniaze na účes, ktorý padne alebo skrepovatie kvôli vlhkosti alebo dažďu. Ak idete na medové týždne do tropických oblastí, tamojšie mierne počasie môže zruinovať účes, ktorý Vám mal vydržať oveľa dlhšie. A pre nevesty s kučeravým alebo nezvyčajným typom vlasov, je obzvlášť dôležité, aby zvážili toto. Copíky a twisty môžu pomôcť udržať Vaše vlasy pod kontrolou. Ďalšou možnosťou sú vyrovnané vlasy. Zvážte všetky možnosti.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy