Základné pravidlá zmeny účesu

Posledná úprava 09.12.2021

Hoci novým účesom môžete oživiť svoj vzhľad, niekedy veľká zmena, na ktorú sa chystáte, nejde podľa plánu. Nesprávny typ účesu, farba vlasov, ktorý vyzerá katastrofálne alebo ofina, s ktorou budete vyzerať príliš staro alebo príliš mlado sú len niektoré z kaderníckych nehôd, ktoré môžu nastať, keď sa rozhodnete pre veľkú zmenu účesu. Aby ste zabránili sklamaniu a tomu, aby ste si museli nechať vlasy odrásť, zvážte tieto pravidlá zmeny účesu pred tým, než sa objednáte ku kaderníkovi.

Pravidlá zmeny účesu

Tvar Vašej tváre

Váš nový účes by mal vždy zodpovedať tvaru Vašej tváre. Ak neviete, aký je tvar Vašej tváre, prečítajte si náš článok: Ako určiť tvar tváre.

Berte do úvahy aj vlastnosti Vašich vlasov

Vaša prirodzená štruktúra vlasov a hustota hrajú veľkú úlohu v tom, či sa Vám bude hodiť určitá dĺžka, tvar a štruktúra vlasov, takže si naštudujte tieto informácie, alebo požiadajte svojho kaderníka, aby Vám poradil, ktoré účesy sa Vám budú a nebudú hodiť. To, ako sa vám účes bude hodiť závisí tiež od toho, aký je stav Vašich vlasov a to, ako sa pohybujú a ako držia po ostrihaní.

Pri výbere nového účesu majte tiež na pamäti, že zmena dĺžky vlasov tiež znamená zmenu množstva času potrebného na úpravu vlasov a prípadne tiež zmenu spôsobu úpravy vlasov.

Pokiaľ ste si zvolili účes, ktorý si vyžaduje veľa starostlivosti, ako je napríklad ofina alebo krátky strih, ktorý je potrebné upravovať každé ráno, potom sa uistite, že ste ochotní a schopní toto úsilie vynaložiť. Ak nie, zvoľte si účes, ktorý je nenáročný na údržbu.

Vezmite do úvahy potrebné vlasové prípravky

Na úpravu vášho nového vzhľadu môžete potrebovať nové vlasové prípravky. Zvážte, či sú tieto náklady niečo, čo si môžete dovoliť.

Farba vlasov

Nezabudnite na svoju farbu vlasov. Ak Vaše dlhé vlasy vyzerajú skvele s melírom, no Vy si zvolíte elegantný bob, pre ktorý sa viac hodí jedna farba vlasov, je čas na to, aby ste zhodnotili svoju farbu vlasov.

Využite zmenu účesu ako začiatok starostlivosti o vlasy

Ak uvažujete nad zmenou, pretože končeky Vašich vlasov sú rozštiepené alebo sú Vaše vlasy poškodené nevráťte sa ku zlým návykom starostlivosti o vlasy, akonáhle zmeníte účes. Začnite používať správny šampón, zásobte sa produktami na ochranu vlasov pred teplom, ak ste veľký fanúšik tepelného stylingu a pravidelne ošetrujte vlasy maskou. Jedno ošetrenie za mesiac je ideálna základná starostlivosť o vlasy. Pre dokonalú starostlivosť ošetrujte vlasy každý týždeň.

Zmena strihu môže vyžadovať zmenu makeupu

Uvedomte si, že zmena dĺžky vlasov a farba vlasov môže mať vplyv na make-up. Krátky strih, ktorý náhle ukáže a upozorní na Vaše oči a veľké lícne kosti si môže vyžadovať kúpu očných tieňov, riasenky a lícenky. Na druhej strane, zmena farby vlasov, najmä pokiaľ je to výrazná zmena môže znamenať, že budete musieť kúpiť všetok nový make-up, aby ste tak podčiarkli svoj nový vzhľad a vyhli sa nevhodným farebným kombináciám.

Čo tak ofina?

Majte na pamäti, že ofina je skvelý spôsob, ako aktualizovať svoj vzhľad, ale vyžaduje si úpravu a úsilie, a to najmä ak si vyberiete plnú ofinu s tupým zostrihom. Vždy si zvoľte ofinu, ktorá sa hodí k Vášmu tvaru tváre a typu vlasov aby bola jej úprava tak bezproblémová, ako je to možné.

S týmito pravidlami na pamäti by ste si mali byť schopní vybrať účes, ktorý Vám naozaj pristane.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy