Účesy pre ustupujúcu vlasovú líniu

Posledná úprava 11.06.2021

Vlasová línia s vekom ustupuje. Keď sa tak stane, muži a ženy sa cítia hrozne.

Dedičné vypadávanie vlasov možno spomaliť, úplne zastaviť ho však nemožno. Najlepšie riešenie ustupujúcej vlasovej línie je prispôsobiť sa. Nie je to niečo nudné, všedné alebo niečo, čo by ste mali skryť alebo za čo by ste sa mali hanbiť. Existuje veľa celebrít i jednotlivcov, ktorí prezentujú svoju ustupujúcu vlasovú líniu s gráciou a istotou, a ktorá ich naozaj robí jedinečnými. Všetko, čo potrebujete k takémuto postoju je dobrý účes. Získajte späť svoje sebavedomie, sebaúctu a komplimenty.

Účesy pre mužov

Strapaté účesy: Strapaté účesy sú jednými z ideálnych účesov pre mužov s ustupujúcou vlasovou líniou. Jediné, čo musíte pre tento účes urobiť je nechať si narásť vlasy strednej dĺžky po celej hlave a požiadať kaderníka o vytvorenie ležérneho strapatého vzhľadu. To Vám pomôže zakryť ustupujúcu vlasovú líniu bez toho aby ste vyzerali neupravený alebo nešikovný. Pre profesionálny a elegantnejší vzhľad si zvoľte kratšie vlasy.

Surfer účesy: Pri surfer účesoch Vaše vlasy vyzerajú, ako by ste sa práve vynorili z vody, pričom všetky Vaše predné vlasy padajú do čela. Tento účes môže ľahko skryť Vaše narastajúce čelo. Jediné, čo musíte urobiť, je nechať si narásť vlasy, ktoré Vám dosiahnu po oči. Potom potrebujete už len dobrý strih a nechať si vlasy upraviť kaderníkom.

Krátke účesy ostrihané strojčekom: Toto je jeden z vkusných a elegantných účesov pre zaneprázdnených mužov, ktorí nemajú veľa času skúšaním rôznych výrobkov pre starostlivosť o vlasy. Pravidlom je, že menej je viac a krajšie. Tento účes je určený len pre mužov, ktorí chcú starnúť dôstojne, alebo len prijať prirodzený proces tak ako prichádza. Pri tomto účese môžete experimentovať s rôznymi dĺžkami podľa textúry Vašich vlasov a typu tváre.

Okrem toho, hlavu si môžete aj oholiť. V týchto účesoch budete vyzerať neformálne, nenútene a sebavedomo.

Účesy pre ženy s ustupujúcou vlasovou líniou

Žien s ustupujúcou vlasovou líniou nie je veľa, ženám vlasy zvyčajne rednú v niektorých oblastiach na pokožke hlavy, kedže dedičné vypadávanie vlasov u žien sa líši od mužského vypadávania vlasov.

Účesy s ofinou: Jedným z najštýlovejších a najelegantnejších riešenie na ustupujúcu vlasovú líniu u žien je dobrý účes s ofinou. Ofina ľahko a prirodzene zakryje Vašu ustupujúcu vlasovú líniu a u mnohých žien je v móde. Ak máte riedke vlasy skombinujte ofinu s účesom, ktorý pridá Vašim vlasom objem. Môžete experimentovať s rôznymi účesmi s vrstvami, ktoré budú vyhovovať Vašej osobnosti.

Vrstvené účesy: Ak sú Vaše vlasy redšie okolo stredového bodu pokožky hlavy, najlepším spôsobom ako zakryť pokožku hlavy sú vrstvené účesy. Krátke vrstvené účesy sú lepšie pretože pomáhajú vytvárať lepšiu ilúziu hustých vlasov.

Rozpustené účesy: Ženy s riedkymi vlasmi a ustupujúcou vlasovou líniou by sa mali vyhnúť viazaniu si vlasov. Mali by si radšej zvoliť rozpustené vlasy a nadýchané účesy, ktoré majú objem. Vypnutie vlasov odhaľuje pokožku hlavy ešte viac, čo len zvýrazní ustupujúcu vlasovú líniu.

Vďaka týmto nápadom bude pre Vás jednoduchšie vybrať si nový účes, ktorý Vám pomôže zvládnuť ustupujúcu vlasovú líniu s eleganciou. Môžete sa tiež poradiť so svojím stylistom ohľadom toho, ako upraviť svoje vlasy lepšie.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy