Spôsobuje používanie gélov na vlasy vypadávanie vlasov?

Niekde som čítal, že by to tiež mohla byť príčina. Je to pravda?
14/08/2014
Pýta sa: Zdeno
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, tohto sa urcite netreba obavat. Je to jeden z mytov o vypadavani vlasov. Pise sa sice casto o tom, ze gel zatazuje vlasy a upchava korienky a pod. ale naozaj mozes ostat kludny - toto je nie pricina vypadavania vlasov. Zopar podobnych otazok je aj v tomto clanku Časté otázky o vlasoch a vypadávaní vlasov


20/06/2015 - 0:46
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Zdeno,

nie, samotný gél na vlasy vypadávanie vlasov nespôsobí. Môže byť však jednou z posledných kvapiek, ktoré k padaniu prispievajú. Upchaté folikuly vlasom neprospievajú - upchávajú sa však nadbytočným mazom. Áno, aj prípravkami na úpravu vlasov, všeobecným znečistením z prostredia - preto je hygiena vlasovej pokožky základom starostlivosti o vlasy.

Druhou vecou, kedy gél k padaniu prispieva - ak ho z vlasov neodstraňujete šetrne a vlasy si vlastne vytrhávate. Vtedy je tiež jedným z vinníkov, ide však znovu o nesprávnu a nešetrnú starostlivosť o vlasy a ľudský faktor. Problém sa nazýva trakčná alopécia.

A dostávame sa k tomu najdôležitejšiemu - ak máte predispozície na vypadávanie vlasov (a príčinou vypadávania vlasov je dedičné padanie vlasov - u mužov typické kúty a podkovy), tak je v tom gél úplne nevinne...

Existuje totiž veľa príčin vypadávania vlasov u mužov a treba ich vedieť správne identifikovať. Niektoré z nich sú zvrátiteľné, niektoré však nie, padanie vlasov môžete iba spomaliť - viď bežné príčiny padania vlasov a liečba vypadávania vlasov.


19/02/2019 - 10:58
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena