Padanie vlasov, čo s tým?

Som po operácií zrastov po slepom čreve už tri mesiace, poslednú dobu mi strašne vypádavajú vlasy, neviem čo mám robiť, poradili by ste mi?!, može to mať súvis s tou operáciou?!, ďakujem
19/10/2014
Pýta sa: Gloria
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (3)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Záleží na to ako je človek liečený a čím.... ja ked som bola po operácii tiež mi vypadávali vlasy....bolo to tými chemickými prostriedkami v nemocnici.....ale po čase to prestane.... :)


21/11/2014 - 21:51
Odpoveď od: Nikki

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, vypadavanie vlasov moze mat u zien suvis s prakticky cimkolvek. Zeny su velmi citlive na zmeny a hormonalne hladiny sa rychlo "rozhadzu". Zial na to negativne reaguju vlasy, ktore po case zacnu vypadavat. Pozri si Príčiny vypadávania vlasov u žien ci nenajdes pricinu tvojho vypadavania vlasov.

Co sa tyka operacie, tak je to samozrejme mozna pricina - telo zaziva fyzicky stres a odrazi sa to na vlasoch. Po nejakom case by to vsak malo ustupit.


20/06/2015 - 19:25
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

dobrý deň, Gloria,

príčinou môže byť chirurgický zákrok a nepriamo aj anestézia - priamo vtedy ide o vypadávanie vlasov kvôli zažívanému stresu a tiež o hojenie pooperačných rán a presun zásob živín od vlasov na dôležitejšie miesto.

v prípade operácie sa vlasy môžu presunúť do pokojovej fázy rastového cyklu a dochádza k padaniu vlasov typu telogen effluvium. čítajte tiež anestézia a vypadávanie vlasov.

operácia však mohla byť čisto spúšťačom padania vlasov, ktoré má korene niekde inde - pozrite aj bežné príčiny padania vlasov. ak sa situácia do pol roka po spúšťacej situácii nestabilizuje, je vhodné pátrať ďalej.


16/05/2019 - 13:51
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena