da sa nieco spravit z alopeciou

Vlasy nemam asi 10 rokov.Uz som skusala vselico mam alopeciu taku preriednutie na celej hlave proste malo vlasov velmi malo kozna povedala ze je neskoro mam 41 rokov a citim sa velmi trapne moja zenskost je v tahu.da sa stym nieco este spravit ?
18/06/2015
Pýta sa: maťa
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, zial spravy pre teba nemam dobre. V clanku Typy vypadávania vlasov (alopécia) sa uvadza, ze v tomto ohlade je veda hodne pozadu a vedci sa tejto teme nevenuju dostatocne v porovnani s inymi ochoreniami. Pokial mas hlavu skoro komplet bez vlasov, pravdepodobne bude najlepsim riesenim nosenie parochne / parochne vyrobenej specialne na mieru - kedy sa uces neda rozoznat od pravych vlasov. Je to samozrejme ale nakladnejsie a je potreba viac starostlivosti a uprav.


20/06/2015 - 17:14
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Maťa,

ak už vlasy vypadli a na ich mieste nové nerastú, nie je v súčasnosti možné rast vlasov nanovo spustiť. Všetky produkty, lieky a prípravky fungujú na potláčaní látok, ktoré škodia rastu a podpore zdravých folikulov + dodávajú "stavebné látky" na rast vlasov - samotné padanie vlasov, ktoré je nezvratné iba spomalia. Ak je padanie zvrátiteľné, začínajú vlasy rásť po odstránení problému. Ak už však folikul prestal fungovať, nedokáže ho dnešná medicína znovu naštartovať.

Jediným riešením je vo Vašom prípade teda parochňa - je vhodné investovať do kvality, každý materiál má svoje pre aj proti - treba sa poradiť priamo s odborníkom.


27/06/2019 - 11:12
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena