Domov / / Stop vráskam na rukách - 5 jed...

Stop vráskam na rukách - 5 jednoduchých a rýchlych receptov, ktoré zvládne každý

Posledná úprava 25.08.2016

Vrásky na rukách sú príznakom poškodenej, starnúcej pokožky. Môžu sa objaviť dokonca už tesne pred tridsiatkou, ak sa o ruky nestaráte správne! Ruky sú neustále vystavované slnku, znečisteniu z prostredia, čistiacim prípravkom, nadmernému umývaniu. To všetko ich robí oveľa náchylnejšie na vznik vrások, než ktorúkoľvek inú časť tela. Väčšina žien sa pravidelne stará o pokožku tváre. Čistia ju, odstraňujú odumreté bunky, hydratujú, len aby sa na tvári neobjavili vrásky. Všetku svoju pozornosť zameriavajú na tvár, ale častokrát ignorujú svoje ruky mysliac si, že známky starnutia sú viditeľné iba na tvárovej pokožke. Ale pravdou je, že sa vrásky objavujú oveľa skôr na rukách, než na tvári. Aby aj vaše ruky zostali bez vrások, jemné a s mladistvým vzhľadom, nemusíte používať drahé krémy, lóciá či bežať hneď do salónu krásy. Existuje mnoho jednoduchých domácich receptov priamo z kuchyne, vďaka ktorým budú vaše ruky jemné, hladké a bez vrások.

Tajomstvo odstránenia vrások z vašich rúk

Hĺbkové ošetrenie rúk citrónovou šťavou, cukrom a mliekom

Drhnutie, exfoliácia a hĺbková hydratácia sú kľúčom k rukám bez vrások. Ponorte ruky na 10 až 15 minút do teplej vody, v ktorej ste rozpustili 1 polievkovú lyžicu kypriaceho prášku do pečiva (alebo sódy bikarbóny). Tento postup pomôže pri zmäkčení pokožky a vstrebaní hydratačného prípravku. Vytlačte šťavu z pol citróna a pridajte plnú lyžicu cukru, vzniknutú zmes vmasírujte krúživými pohybmi do rúk a prstov a nechajte 15 minút pôsobiť, až kým vám zmes na rukách nezaschne. Citrón vám pomôže odstrániť fľaky a nečistoty, ktoré máte na pokožke. Cukor pôsobí ako peeling pri odstraňovaní nečistôt a odumretej kože. Teraz si znovu ponorte ruky na desať minút, ale tentokrát do mlieka. Bohatá hydratácia z mlieka vám dodá antioxidanty a mastné kyseliny a úplne odstráni vrásky. Počas noci si dajte bavlnené rukavice, poskytnete tak rukám teplo a hydratáciu.

Ošetrenie olivovým olejom

Olivový olej poskytuje pokožke výživu a odstraňuje vrásky. Aplikujte olivový olej a ruky si 5-10 minút masírujte. Robte tak pred večerným kúpeľom tesne pred spaním. Vaše ruky omladnú a ostatnú rozjasnené, pretože olivový olej prenikne hlboko do pokožky, čím tiež zabránite vzniku nových vrások.

Ananás

Použitie ananásovej drene či rozomletej dužiny, ktorá obsahuje veľké množstvo vitamínu C, vám pomôže spevniť pokožku vďaka obsiahnutej ovocnej kyseline. Tým odstránite vrásky a ruky budú jemné a krásne. Ananás ponechajte na rukách 15-20 minút a potom ho zmyte studenou vodou. Pravidelné ošetrovanie ananásom vám pomôže eliminovať predčasnú tvorbu vrások.

Banány

Banány sú bohaté na rôzne vitamíny a minerály ako je napríklad draslík, zinok, horčík, železo, jód, vitamín A, B a E, ktoré sú ideálne na boj s vráskami. Súčasne s omladením pokožky pôsobia zároveň ako prevencia vzniku vrások. Vidličkou roztlačte pol banánu, vzniknutú hladkú zmes aplikujte na ruky a nechajte pôsobiť, až kým na rukách úplne nezaschne. Zmývajte ju najskôr teplou vodou, potom studenou vodou. Aby ste zabránili vzniku vrások, aplikujte banán dvakrát do týždňa. Ak máte ruky už veľmi zvráskavené, zmiešajte roztlačený banán s roztlačeným avokádom a medom, tým bude zmes ešte účinnejšia.

Ryžová kúra

Nachystajte si masku na ruky. Zmiešajte 2 polievkové lyžice ryžového prášku, 2 polievkové lyžice ružovej vody a 1 polievkovú lyžicu mlieka. Miešajte tak dlho, pokým nevznikne pasta. Túto zmes aplikujte na ruky a nechajte ju pôsobiť, až kým na rukách nezaschne. Potom ju zmyte vlažnou vodou a sledujte ten rozdiel. Ak budete postup opakovať raz do týždňa, vrásky zmiznú úplne.

Ak si budete ruky pravidelne čistiť, hydratovať a spevňovať pomocou niektorého zo spomenutých domácich receptov a počas domácich prác budete nosiť rukavice, môžete sa skutočne pochváliť rukami bez vrások!

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Stop vráskam na rukách - 5 jednoduchých a rýchlych receptov, ktoré zvládne každý Priemerné hodnotenie: 5 3 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac