Prečo prsia nerastú? – 8 vecí, ktoré možno nerobíte správne

Posledná úprava 01.08.2022

Návyky môžu byť nebezpečná vec. Stanú sa tak hlboko zakorenené v našom každodennom živote, že často prehliadneme alebo podceníme vplyv, ktoré majú na naše telo - a naše prsia. Ak robíte všetko čo môžete pre to, aby ste dosiahli väčšie prsia, no neúspešne, skontrolujte, či nemáte vo zvyku robiť niektoré z týchto vecí, o ktorých je známe, že bránia rastu pŕs.

Cukor

Cukor je jedna z najjednoduchších vecí, ktorých môžeme konzumovať priveľa - čiastočne preto, že je tak chutný a čiastočne preto, že sa nachádza v tak veľa potravinách a nápojoch (najmä nápojoch), ktoré konzumujeme bez rozmýšľania.

A zatiaľ čo sladké jedlo môže spôsobiť prírastok na váhe, s rastom pŕs nepomôže vôbec. V skutočnosti viac škodí, než pomáha - nadmerná konzumácia cukru, vrátane ostatných uhľovodíkov ako je biela ryža, sladené cereálie a biele cestoviny, podporujú produkciu testosterónu v tele. Testosterón potom blokuje hormón estrogén, ktorý je zodpovedný za rast pŕs.

Udržujte príjem cukru na minime, vyhýbajte sa sladkým potravinám a nápojom. Skúste si do kávy pridať viac mlieka než cukru. Namiesto pitia ovocných štiav (ktoré sú plné pridaného cukru) pridajte do vody citrón. A zvoľte si čistú sódu namiesto sladených sýtených nápojov.

Kofeín

Napriek početným výhodám kofeínu, ktorý Vám pomôže ráno vstať a dodá energiu na cvičenie, môže byť kofeín vinný za nedostatočný rast pŕs. Kofeín zabraňuje absorpcii potrebných bylín a doplnkov výživy do tela, ako aj tak potrebných estrogénových receptorov.

Neustále pitie kávy môže byť dôvodom, prečo Vaše tabletky na zväčšenie pŕs neúčinkujú. Nemyslite si však, že kofeín je synonymom iba pre kávu. Sýtené nápoje, zelený čaj a čokoláda sú tiež na zozname potravín obsahujúcich kofeín, ktorým by ste sa mali vyhnúť, aby ste dosiahli vytúžené poprsie.

Stres

Všetci vieme, že stres je tichý zabijak. Vedeli ste však, že je to tiež tichý zabijak väčších pŕs Vašich snov?

Ako? No, stres môže negatívne zmeniť hladinu ženských hormónov, oddialiť menštruačný cyklus a dokonca aj mať vplyv na prirodzený rast pŕs. Stres má tendenciu narušiť správne hormonálne správanie, ktoré môže mať za následok nadbytočnú produkciu hormónov, ktoré nechcete (tj. kortizol, stresový hormón, vďaka ktorému priberiete) a nedostatočnú produkciu kľúčových hormónov, ktoré majú vplyv na veľkosť pŕs.

Fajčenie

V prípade, že dlhý zoznam zlých vecí, ktoré postihujú fajčiarov Vám nestačí, pridáme ešte jeden: Fajčenie môže byť tiež dôvodom, prečo musíte nosiť push-up podprsenku. Chemikálie v cigaretách vyčerpávajú z tela vitamín C, ktorý je veľmi dôležitý na produkciu kolagénu.

Kolagén je zase základom pre zväčšenie poprsia. Okrem toho, fajčenie tiež negatívne ovplyvňuje krvný obeh a bráni rastu tkaniva, čím zbavuje tkanivá kyslíka.

Príliš veľa cvičenia

Hoci pravidelné cvičenie je skvelé, prílišné množstvo môže brániť prsiam dosiahnuť požadovanú veľkosť. Vždy majte na pamäti, že ak chcete zhodiť pár kíl a zároveň chcete zväčšiť veľkosť podprsenky, príliš ťažké cvičenie nie je riešením.

Ak chcete stimulovať rast pŕs, je potrebné najprv pestovať viac tukových buniek v oblasti prsníkov. Nemyslite si však, že to znamená, že je ideálne byť neaktívny. V skutočnosti je pravidelné ľahké až stredne ťažké cvičenie odporúčané na pomoc telu produkovať viac rastových hormónov, ktoré pomáhajú pri vývoji pŕs – akým je napríklad ľudský rastový hormón, ktorý je tvorený v tele keď cvičíte.

Držte sa veľmi ľahkého kardia - najmä ak máte veľmi chudý typ tela a nepriberiete ľahko na váhe. Vhodné je aj ľahké svalové cvičenie.

...

Porovnávali sme

Ktoré tabletky na zväčšenie pŕs sú najlepšie?

Pozrieť výsledky porovnania

Neprijímate dostatok bielkovín a dobrých tukov

Proteíny sú základné bunkové kamene a ich dostatočné množstvo v tele znamená, že oprava a obnova buniek je jednoduchšia. Proteíny sú tiež dôležité pre produkciu kolagénu, rovnako ako aj na výrobu určitých hormónov, ktoré sú potrebné pre rast prsníkov. Naozaj - proteíny sú dôležité keď sa snažíte zväčšiť veľkosť svojich pŕs. To je dôvod, prečo je nutné prijímať proteíny spolu s doplnkami výživy na zväčšenie poprsia – obzvlášť ak užívate doplnok z kravských vaječníkov.

Dobré tuky sú tiež mimoriadne dôležité, pretože telo potrebuje tuky - najmä keď sa snažíte vypestovať si prsia. Dobré tuky ako omega-3 mastné kyseliny tiež pomáhajú hormonálnej rovnováhe, ktorá je kľúčom k úspešnému rastu prsníkov.

Pravidelná konzumácia alkoholu

Teraz nehovoríme o občasnom pohári vína - hovoríme o pravidelnom opíjaní sa.

Alkohol, ktorý je prírodné diuretikum, je zlý pre prsia, pretože spomaľuje telesné procesy odstraňovaním vody z tela. Okrem tohto cukor je prítomný v takmer každom nápoji, ktorý si v bare objednáte a ako sme sa už zmienili, cukor je nepriateľom číslo jedna rastu prsníkov.

Ak nemôžete na oslavách odolať alkoholu, držte sa červeného vína. Hoci tiež obsahuje cukor, obsahuje aj zdravé množstvo polyfenolov, ktoré môžu brániť telo pred predčasným starnutím.

Nedostatok kvalitného spánku

Nedostatok spánku je zvyčajne predchodca stresu a únavy, ktoré môžu tiež spôsobiť, že bežné hormóny sa budú správať inak, t.j. produkcia estrogénu môže byť ovplyvnená neustálymi bezsennými nocami. Ďalším negatívnym vedľajším účinkom nedostatku spánku je to, že zvyšuje chuť na sladké potraviny, len aby ste zostali hore a cukor je jednou z látok, ktorým by ste sa mali vyhnúť, ak sa snažíte zväčšiť svoje poprsie.

Ak máte pocit, že napriek úsiliu sa Vaše prsia nezväčšujú - týchto 8 návykov môže hrať väčšiu úlohu, než by ste si mysleli. Môže byť ťažké sa ich vzdať, ale ak naozaj túžite po väčších prsiach, nie je to tak zlý kompromis, však?

Čítajte ďalej Rastliny pre rast prsníkov
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na zväčšenie pŕs MammaMia

Dnes akcia: Využite zľavový kupón -10%

Naše hodnotenie:

  • Obsahuje rastlinné hormóny - fytoestrogény s výborným účinkom na rozvoj a celkové zdravie prsníkov
  • Prírodné bezpečné zloženie
  • Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy