HGH hormón a rast pŕs

Posledná úprava 02.08.2022

HGH: Prečo má tento hormón zásadný význam pre rast pŕs a ako z neho získať čo najviac

Ženy, ktoré majú problémy s rozhádzanými hormónmi, môžu byť obdarené malými prsníkmi kvôli nízkym hladinám estrogénu a iných pohlavných hormónov. Ak sa však táto nerovnováha upraví, je veľmi pravdepodobné, že za správnych podmienok môže dôjsť k úspešnému rastu prsníkov. V niektorých prípadoch však nejde o problém s pohlavnými hormónmi, ale o nedostatok rastových hormónov. Vtedy moc nefungujú ani bylinky na zväčšenie prsníkov, príliš nepomôže ani nastolenie hormonálnej rovnováhy.

Ľudský rastový hormón (HGH), lepšie povedané hladiny ľudského rastového hormónu, sú podmienené viacerými faktormi – genetika, stres, stravovanie, spánkové návyky, vek. Výraznejšie a vyššie sú v mladosti. Sú zodpovedné za rast, ktorým prechádzate v detskom období, aj za rast v časoch puberty. HGH je prínosný pre chod a zdravie tela počas celého života. Ako už ale bolo spomenuté vyššie, stav HGH je podmienený mnohými vecami. A ak sú nejak vážnejšie narušené alebo sú s nimi nejaké problémy, nebudú hladiny HGH efektívne ani pri raste prsníkov.

Genetika

Hladiny HGH sa líšia od človeka k človeku. Čiastočnou príčinou tohto stavu je genetika. Nižší ľudia (ktorí sú nižšieho vzrastu kvôli genetike) mali nižšie hladiny HGH počas rastu dlhých kostí, kedy dochádza k najvýraznejšiemu „rastu do výšky“. Na tom síce nie je nič zlé. Ale ženy s prirodzene nízkymi hladinami HGH môžu mať kvôli tomu aj malé prsia. Genetika však nie je jediný faktor pri produkcii HGH.

Stres a spánok

Všetci vieme, aký neblahý vplyv môže mať stres na spánok, obzvlášť spánok, pri ktorom si potrebujeme riadne oddýchnuť. Je takmer nemožné dosiahnuť pokojný, hlboký spánok, ak nás premáha stres. A kedy zažíva človek veľké stresy? Počas puberty. Možno si dnes s úsmevom spomeniete na všetky tie veci, kvôli ktorým ste boli v puberte vystresovaná. Ale vtedy, za mladi, ste boli skutočne v strese. Možno vás trápili bezsenné noci, práve kvôli veciam, ktoré vás vtedy morili.

Pritom väčšina tvorby HGH sa deje počas hlbokého spánku. Možno si spomeniete na rodičov, ktorí sa smiali pri rozprávaní príbehov z vášho detstva. Napríklad, ako ste počas noci narástli snáď o päť centimetrov. Môžno to nebolo až také dramatické, ale podstatné množstvo výšky ste skutočne podrástli počas hlbokého spánku. Práve vtedy, keď sa tvoril HGH.

Strata tohto hlbokého spánku a stres, ktorý vás postretol v puberte, mohol mať vplyv na nedostatočný rast prsníkov v puberte. Práve kvôli „strate“ HGH.

Stravovanie

Je to jednoduché. Ak sa o telo staráte a poskytujete mu potrebné živiny na tvorbu HGH, máte celkom dobré šance, že ho dokáže vytvoriť dostatočné množstvo na aktuálny rast. Pozri tiež zdravá strava v puberte.

Vek

S pribúdajúcim vekom sa množstvo prirodzene tvoreného HGH znižuje, až sa vyčerpá takmer na nulu. To je tiež jeden z dôvodov, prečo je rast prsníkov vo vyššom veku sťažený. Zníženie HGH je spôsobené navýšením hormónu nazývaného somatostatín, ten blokuje tvorbu HGH. A čím je človek starší, tým viac somatostatínu sa tvorí. Blokátory somatostatínu, napríklad niektoré aminokyseliny, môžu pomôcť pri udržiavaní prirodzených hladín HGH.

Ako si zvýšiť úroveň HGH

Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť pre zvýšenie produkcie tohto rastového hormónu. Napríklad, začať od základov.

Denne cvičte ...

To neznamená, že sa teraz máte tráviť svoje dni v telocvični pre zvýšenie hladiny HGH - štúdie ukazujú, že krátke, ale intenzívne záchvaty cvičenia sú najlepšie pre spustenie HGH – usilujte sa o vysokú intenzitu cvičenia po dobu aspoň 10 minút denne.

Majte dostatok spánku ...

Spánok je v tomto prípade jedna z najdôležitejších vecí. Uvoľnovanie HGH je najvyššie počas prvej časti noci, preto je rozhodujúce ubezpečiť sa, že pôjdete spať v primeranom čase, aby ste z toho mali úžitok.

Hlboký spánok je tiež kľúčom - väčšina produkcie HGH v tele sa deje počas REM spánku, ktorý môže byť ovplyvnený stresom. Starať sa o seba a snažiť sa čo najviac viesť život bez stresu, môže pomôcť vašej hladine HGH stúpať počas hlbokého spánku.

Estrogén pomáha ...

Zaujímavé je, že ženy prirodzene produkujú viac rastového hormónu ako muži - takže väčšina z nás už má na začiatok túto výhodu. Ale, čo je ešte zaujímavejšie je, že hladiny estrogénov sú v pozitívnej korelácii s úrovňou ľudského rastového hormónu. Áno, je to pravda - čím viac estrogénu cirkuluje v našom tele, tým viac rastového hormónu naše telo produkuje.

To je dobrá správa pre tých, ktorí užívajú fytoestrogénne bylinky ako senovka a Pueraria Mirifica.

Pridajte aminokyseliny ...

Ďalší skvelý, prirodzený spôsob, ako zvýšiť vo svojich orgánoch produkciu rastového hormónu je s aminokyselinami - teda zaradiť viac bielkovín do stravy.

Prečo je to tak, pýtate sa? Pretože bielkoviny sú základnými stavebnými kameňmi hormónov - vrátane ľudského rastového hormónu. A proteíny sú tvorené z aminokyselín, takže ak pridáte určité aminokyseliny do tela, môže to výrazne zvýšiť produkciu rastového hormónu, čím sa zvýšia šance na opätovný rast pŕs.

Tie najlepšie aminokyseliny, ktoré môžete použiť sú glutamín, ornitín, arginín a lyzín.

  • Glycerín umožňuje ukladať viac energie a podporuje dobrý spánok.
  • Ornitín pomáha odstrániť toxíny z tela, ktoré môžu inak za pokles energie.
  • Arginín udržuje hladinu vašej energie tým, že pomáha regulovať krvný tlak, takže srdce nemusí pracovať tak tvrdo. Táto aminokyselina môže tiež pomôcť pri znížení telesného tuku, čo je ďalšie uberanie energie.
  • Lyzín pomáha premeniť tučné jedlá na energiu.

Jablká majú vysoké množstvo lyzínu, zatiaľ čo černice a čučoriedky obsahujú vrchovate arginínu.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na zväčšenie pŕs MammaMia

Dnes akcia: Využite zľavový kupón -10%

Naše hodnotenie:

  • Obsahuje rastlinné hormóny - fytoestrogény s výborným účinkom na rozvoj a celkové zdravie prsníkov
  • Prírodné bezpečné zloženie
  • Výhodná cena

Čítajte viac