Rastliny pre rast prsníkov

Posledná úprava 09.04.2020

Existuje veľa rastlín, ktoré pomôžu s prírodným rastom prsníkov. Tento zoznam Vám priblíži niektoré z najpopulárnejších rastlín.

Senovka grécka

Kde ju nájdeme, alebo kde je najviac populárna:

Senovku nájdeme po celom svete ako v Nepáli, Indii, Pakistane, Bangladéži, Egypte, Francúzsku, Španielsku, Turecku, Maroku a Číne. Krajina, ktorá ma najvyššiu produkciu je India.

Použitie:

Senovka sa už dávno používa, najmä v Indii, ako príchuť do jedál. Počas rokov sa ľudia naučili o jej liečebných schopnostiach, a odvtedy sa používa ako rastlinný doplnok. Orálne ju užívajú ľudia, ktorí majú problémy s chuťou do jedla a bolesťou žalúdka, a ľudia, ktorí majú kožné problémy ako ekzém, zápal, vredy, rany, si ju aplikujú na kožu.

Mechanizmus účinku:

Senovka pôsobí dvoma spôsobmi. Prvý je, že sa chová ako estrogén, čím spôsobuje napodobňovanie účinku tohto hormónu. Druhý je, že stimuluje tvorbu prolaktínu, veľmi dôležitého hormónu pri kojení. Tieto dva hormóny hrajú hlavnú rolu vo vývoji prsníkov.

Odporúčané dávkovanie:

Kapsule senovky nájdete v bio obchodoch, v ktorých odporúčaná dávka je jedna 500mg kapsula 3x denne. Môžete zvýšiť dávku ale s radou od poradcu, pokiaľ si nevšimnete rozdiel vo veľkosti hrudníku.

Saw palmetto

Kde ju nájdeme, alebo kde je najviac populárna:

Saw palmetto je malá rastlina z druhu paliem, ktorá jedinečne rastie v Spojených Štátoch Amerických, najmä v juhovýchodnej časti, popri Atlantickom a golfskom pobreží. Aj keď niektoré z týchto rastlín rastú aj v Ázii, najmä na Filipínach, ale iba v malom množstve.

Použitie:

Domorodí Američania pôvodne používali túto rastlinu, najmä jej bobule, ako jedlo a liek. Táto rastlina pridáva chuť jedlám. V medicíne pomáha ľuďom s infekciou močových ciest, špeciálne u mužov ( u ktorých sa táto infekcia považuje za chronickú). Taktiež v súčasnosti sa táto rastlina používa ako súčasť liečby pri zväčšenej prostate u mužov. Tento stav sa nazýva Benígna Prostatická Hyperplázia (BPH). Ďalšie použitie zahŕňa liečbu bolesti v panve, vyrovnaní hormónov u mužov i žien, a pri vypadávaní vlasov. Okrem týchto, má tiež svoje magické využitie v liečiteľstve, exorcizme, vášni a duchovnom otvorení.

Mechanizmus účinku:

Táto bylina pôsobí tak, že blokuje niektoré enzýmy v tele. Ako výsledok, zväčšenie prsníkov je dosiahnuté ako vedľajší účinok. Avšak táto telesná reakcia nezaručuje žiadnu lekársku pomoc.

Odporúčané dávkovanie:

Ženy konzumujúce asi 160 mg doplnkov obsahujúcich približne 85% Saw Palmetto bez zmiešania s inými bylinami spozorovali pevnejšie a plnšie poprsie počas 1 až 2 mesiacov užívania doplnku

Wild Yam

Kde ju nájdeme, alebo kde je najviac populárna:

O trvácej byline, wild yam, sa hovorí že sa veľmi často vyskytuje v oblastiach, ako sú Čínska pevnina, Mexiko a východná a stredná časť Spojených štátov. Táto rastlina sa nachádza vo veľmi hojnom množstve v Číne.

Použitie:

Po celé stáročia je táto rastlina súčasťou čínskej medicíny. Používa sa na liečbu zápalov, únavy, stresu, vysokej hladiny cholesterolu v krvi, a zníženia produkcie estrogénu v tele. Má tiež protikŕčové účinky, ktoré sú ideálne pri ranných nevoľnostiach u tehotných žien, astmy a čkania.

Mechanizmus účinku:

Wild Yam obsahuje hojne prírodného progesterónu zo svojho tuku, tzv. diosgenín. Tento tuk má podobnú molekulárnu štruktúru ako u ľudského progesterónu. Tento hormón umožňuje rovnováhu estrogénu v tele. Keď tento hormón vstúpi a zostane v prsníku vo veľkom množstve, môže stimulovať tukové tkanivá k zvýšeniu veľkosti, guľatosti a plnosti.

Odporúčané dávkovanie:

Rovnako ako pri senovke, aj pri tejto byline sa odporúča brať jednu 500 mg kapsulu trikrát denne, aby sa prejavil účinok a zaručil vám chcený výsledok.

Feniklové semená

Kde ju nájdeme alebo kde je najviac populárna:

Táto rastlina je stredomorského pôvodu a je bežne produkovaná v krajinách, ako je Egypt, Nemecko, Francúzsko a Španielsko.

Použitie:

Táto rastlina sa používa ako korenie alebo ochucovanie pokrmov v stredomorskej kuchyni. Obsahuje oleje a iné prísady, ktoré spôsobujú koreninový efekt pre zlepšenie vône a chuti potravín. Tiež sa používa v kozmetike - čistí a tonizuje pleť, zabraňuje vráskam, používa sa ako telové mlieko, peeling a olej. Taktiež pomáha pri trávení, keď sa pije ako čaj po každom jedle. Pomáha ženám pri predmenštruačnom syndróme, menopauze a nízkom sexuálnom apetíte. Funguje tiež mukolyticky u osôb s kašľom a u detí s kolikou. Mätový dych a diuretikum sú jeho ďalšie využitia.

Mechanizmus účinku:

Semená feniklu obsahujú flavinoidy. Ide o látky, ktoré majú estrogénové vlastnosti. Nezvyšujú len množstvo materského mlieka u dojčiacich matiek, ale tiež podporujú rast prsného tkaniva u žien čo nedojčia.

Odporúčané dávkovanie:

Feniklové kapsule zvyčajne obsahujú asi 480 mg feniklu. Sú bezpečné a ich odporúčaná dávka je 1 kapsula 3x denne.

Červená ďatelina

Kde ju nájdeme alebo kde je najviac populárna:

Ďatelina pochádza z juhovýchodnej časti Európy a pre jej použitie je populárna v Spojených štátoch po tom, čo ju predstavili v krajine v 17. storočí.

Použitie:

Táto rastlina je skvelým zdrojom dôležitých vitamínov a minerálov. Používa sa na ochranu tela pred kardiovaskulárnymi chorobami, pretože zvyšuje dobrý cholesterol v tele, lipoproteín s vysokou hustotou (LVH). Tiež napomáha k zvýšeniu pružnosti ciev a riedi krv. Zistilo sa, že taktiež pomáha znižovať príznaky a symptómy menopauzy, znižuje riziko osteoporózy a rakoviny. V neposlednom rade je tiež známy pre jeho použitie ako masť na liečbu psoriázy, ekzémov a vyrážok, rovnako ako kašeľ u detí.

Mechanizmus účinku:

Červená ďatelina obsahuje štyri fytoestrogény, ktoré zahŕňajú prítomnosť genisteinovej zložky. Tieto fytoestrogény ako genistein sú veľmi dôležité v raste prsníka, pretože sa viažu na receptory estradiol, zodpovedné a tesne spojené s vývojom prsníka.

Odporúčané dávkovanie:

Ideálna dávka pre túto bylinu, aby sa prejavili účinky, je 1 kapsula 3 krát denne. Neprevyšujte dávkovanie odporúčané výrobcom bez porady s lekárom. Ak si zabudnete vziať dávku, užite ju, len čo si spomeniete. Avšak, v prípade, že sa blížite k času ďalšej dávky, vynechajte zabudnutú dávku a pokračujte v pravidelnom rozvrhu. Neužívajte dvojnásobnú dávku, aby ste to dohnali.

Dong Quai

Kde ju nájdeme alebo kde je najviac populárna:

Dong quai, čo znamená "ženský ženšen", je pôvodná rastlina z Číny a je veľmi slávna v jej využití v čínskej medicíne.

Použitie:

V čínskej medicíne sa používa pri liečbe gynekologických problémov, únavy, anémie, vysokého krvného tlaku a ďalších bežných chorobách. Pôsobí tiež ako antioxidant, podporuje tvorbu mlieka u dojčiacich matiek, podporuje krvný obeh, zvyšuje libido, pôsobí ako preháňadlo pre ľudí, ktorí trpia zápchou, a lieči dysmenoreu.

Mechanizmus účinku:

Dong Quai pomáha telu v jeho účinnosti pri tvorení a používaní hormónov, najmä progesterónu. Tento hormón hrá dôležitú úlohu vo vývoji prsníkov. Ako Dong Quai podporuje prirodzenú syntézu tohto hormónu, prsia signalizujú zvýšenie prsného tkaniva.

Odporúčané dávkovanie:

Zvyčajne, Dong Quai koreň je v kombinovaný s inými bylinami na zväčšenie prsníkov v kapsuliach. Obsahuje asi 48 mg Dong Quai v jednej porcii (3 kapsule) a odporúčaná dávka je kapsula 3 krát denne, aby výsledky boli viditeľné.

Ďalšie rastliny pre rast prsníkov

Black Cohosh, Blessed Thistle, Damiana, Púpava, Chmeľ, Morské riasy, Kudzu koreň, Sladké drevo, Maca, Žerucha

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na zväčšenie pŕs MammaMia

Dnes akcia: Využite zľavový kupón -10%

Naše hodnotenie:

  • Obsahuje rastlinné hormóny - fytoestrogény s výborným účinkom na rozvoj a celkové zdravie prsníkov
  • Prírodné bezpečné zloženie
  • Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy