Alopecia areata- vysetrenia a priebeh choroby

Na ake vysetrenia treba ist? Je na slovensku nejaky odbornik ci liecitel, co vam v tejto chorobe pomoze? Aky je priebeh choroby? Vypadaju vlasy v ovalnom tvare, potom sa to rozsiruje, alebo sa objavi na dalsšj casti hlavy dalsie hole miesto, zacnu znovu rast, ci len padaju, ak zacnu rast, tak po akej dobe? Poradte nejake lieky, ci maste na tuto chorobu. dakujem za odpovede
13/01/2015
Pýta sa: Angela
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, alopecia areata je podla vedcov autoimunne ochorenie a do velkej miery zavisi od genetickych predpokladov. Preco tomu tak je a co spusta vypadavanie vlasov vsak nie je presne zname. Priebeh je nasledovny: na klave pozorujete vypadavanie vlasov v malej ohranicenej kruhovej oblasti, takychto miest sa moze vyskytnut aj viac. U niekoho je to jednorazova zalezitost a v dalsom rastovom cykle vlasy dorastu, u niekoho sa v dfalsom obdobi zacnu objavovat nove vypadane kruhy a stare zarastat. No a u niekoho sa situacia iba zhorsuje.

Najcastejsia liecba je liecba kortikosteroidmi.

 


20/06/2015 - 18:57
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Angela,

alopecia areata (AA) je charakteristická ohraničenou oblasťou s úplnou stratou vlasov. Môže sa rozšíriť na celú hlavu, vtedy sa jedná o alopecia totalis. Ak sa rozšíri vypadávanie na celé telo, ide o alopecia universalis. Alopecia areata je pravdepodobne druhotným prejavom autoimunitnej reakcie.

Muži a ženy bývajú rovnako postihnuté. Ku spontánnemu zotaveniu dochádza zvyčajne po šiestich až dvanástich mesiacoch. Pritom vlasy v oblastiach s obnoveným rastom sa často sfarbujú iným spôsobom.

Prognóza nie je natoľko dobrá, ak stav pretrváva dlhšie ako jeden rok, ak sa zhoršuje alebo sa začína už pred pubertou. Miera opätovného objavenia problému je 30% a recidíva zvyčajne ovplyvňuje pôvodnú oblasť postihnutia.

Okrem toho, že pri AA treba správne stanoviť diagnózu a liečiť základný zdravotný problém, lieči sa alopecia areata imunomodulačnými látkami a modifikátormi biologickej odozvy. Na liečbu sa využívajú lokálne a orálne užívané kortikosteroidy, prípadne intralesionálne kortikosteroidné injekcie (ak alopecia areata zasiahne menej ako 50% vlasovej pokožky).

Čítajte tiež podrobný článok Alopecia areata.


02/08/2019 - 17:01
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena