To vážne neexistuje niečo, čo by zaberalo na alopéciu? Aspoň trochu?

Moja dcéra trpí touto chorobou už 10 rokov. Má skoro holú hlavu. Doteraz jej nič nepomohlo, Pár vlasov narastie a pár vypadne a takto sa to opakuje, To fakt nie je žiadna účinná liečba, ktorá by zabrala? A doplácajú aspoň niečo poisťovne na túto liečbu, prípadne na parochňu? Už to aj vzdala, nakoľko nevidí žiadne zlepšenie. Na psychiku to veľmi zle pôsobí. Nemôže si nájsť zamestnanie, aj keď má za sebou VŠ.
06/02/2015
Pýta sa: Eva
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, zial tejto problematike stale nie je venovana dostatocna pozornost zo strany odbornikov a vyskumov. Predpokladam, ze trpi alopeciou areata (existuje viac druhov alopecie). Odbornici predpokladaju, ze sa jedna o autoimunne ochorenie - v skratke, telo si mysli ze vlasove folikuly su cudzi predmet v tele a utoci na ne. Najcastejsie sa na liecbu pouzivaju kortikosteroidy ale to ste uz pravdepodobne vyskusali. O alopecii areata sa casto hovori, ze to nie je trvaly stav a spravnou liecbou sa vlasy vedia navratit ale zial zatial sa neprislo na to, co by mohlo zastavit utocenie tela na vlasove folikuly.


21/06/2015 - 14:33
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Eva,

je potrebné presne identifikovať príčinu vypadávania vlasov - môže ísť o androgénnu alopéciu (difúzne vypadávanie vlasov po celej hlave, klasické dedičné padanie vlasov), môže ísť o veľmi výraznú alopecia areata (kruhové či oválne ložiská holých miest).

Ak však problém už pretrváva 10 rokov, je návrat k normálu v akomkoľvek prípade veľmi ťažký. Čítajte aj Bežné príčiny vypadávania vlasov a liečba vypadávania vlasov.

Parochňu môže pacientovi predpísať len onkológ alebo kožný lekár a to 1x za kalendárny rok a v prípade úplnej straty vlasov 2x za rok. Zdravotné poisťovne prispievajú týmto svojim poistencom príspevok na parochňu vo výške 28,91 €.


31/07/2019 - 12:28
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena