Vytrhané vlasy dorástli ale mám dosť prázdnych miest bez vlasov

Dobrý deň mal som vytrhané vlasy s korienkami a po 11 mesiacoch dorástli len niektoré mám dosť prázdnych miest bez vlasov... chcel som sa spýtať či je ešte šanca, že dorastú všetky naspäť a za ako dlho, skúšal som rôzne olejčeky, biotín atď...
07/10/2014
Pýta sa: Jozef
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, to ci ti vlasy dorastu zavisi od rozsahu poskodenia tkaniva. Vlasy, ktore boli vytrhnute tak, ze vlasove loziska ostali relativne neposkodene, opat rastu. Problem bude s tymi vlasmi, ktore poskodili vlaosve lozka. Tieto pravdepodone nebudu moct uz produkovat vlasy ale je mozne, ze im regeneracia zaberie viac casu. Predstav si to ako ranu na hlave, ked sa zrastie, zostava jazva a na tom mieste vlasy casto nerastu, pretoze tkanivo bolo poskodene.


21/06/2015 - 13:33
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Jozef,

treba sa bližšie pozrieť na stav vlasovej pokožky a folikulov, z ktorých vyrastajú vlasy. Ak došlo pri násilnom vytrhávaní vlasov k poškodeniu a zjazveniu tkaniva, môže trvať regenerácia oveľa dlhšie, prípadne už môže byť stav nevratný a poškodené miesta zostanú holé natrvalo. Navyše, čím problém dlhšie pretrváva, tým je návrat k normálu ťažší a menej reálny.

Ak folikuly len potrebujú pomôcť, je vhodné siahnuť po vlasových aktivátoroch na podporu rastu vlasov. Vlasové aktivátory opäť umožnia prísun výživných látok do vlasového folikulu. Niektoré pôsobia na rozširovanie ciev vedúcich k vlasovým korienkom, iné privedú aktívne látky pomocou nano technológií priamo cez pokožku.


31/07/2019 - 11:52
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena