Uplne vypadnutie vlasov

Mam22 rokova po porode mi zacali vipadat postupne vlasi ,az tak ze uz nemam ziadne .mate nico nieaky priprawok alebo mozte mi poradit prosimm dakujem
11/05/2015
Pýta sa: Erika.f
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, vypadavanie vlasov u zien po porode sa deje, pretoze zenske telo je vystavene velkemu stresu a zatazi. Moze sa jednat aj o kombinaciu nedostatku vitaminov a zmenenych hladin hormonov. Vlasy by po case mali zacat dorastat ale toto co tu opisujes - ze uz nemas skoro ziadne vlasy, to je zriedkavy pripad. Skus doplnit vitaminy zo stravy alebo pripadne nejake vitaminove doplnky na vlasy.


20/06/2015 - 13:11
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Erika,

nadmerné vypadávanie vlasov po pôrode je bežné - obzvlášť, ak počas tehotenstva vlasy "zhustli", jednoducho zotrvávali vo fáze rastu. Za tento stav sú zodpovedné hormóny - žena sa jednak počas tehotenstva zdravšie stravuje, ale samotné telo funguje na vyššie obrátky. Po pôrode si však telo akosi vydýchne, hormonálne hladiny sa zase výrazne menia - a folikuly prechádzajú do útlmu a do fázy oddychuj/vypadávania.

Druhou možnosťou je, že vlasy vypadávajú po pôrode výraznejšie kvôli prežitému fyzickému a psychickému stresu - vyčerpané telo prepína folikuly do fázy oddychu. Viď tiež postpartum alopecia.

Pre mamičky a budúce mamičky sú určené vitamíny proti vypadávaniu vlasov Folivital ProMama. Postpartum alopecia by sa mala do pol roka, max do roka upraviť sama ako zvrátiteľná forma vypadávania vlasov. Ak však padanie pokračuje, musel sa po prvotnom padaní vlasov spustiť aj iný typ padania vlasov - treba si jednak nechať skontrolovať hladiny hormónov a zapátrať v rámci rodiny, či je žena náchylná na dedičné padanie vlasov. Viď tiež bežné príčiny padania vlasov.


26/06/2019 - 15:13
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena