5 tipov na zlepšenie erekcie pomocou stravy

Posledná úprava 23.03.2020

Dosiahnutie zdravého a aktívneho sexuálneho života zahŕňa zdravý životný štýl predovšetkým výber potravín. Nie je žiadnym tajomstvom, že správna výživa pomáha zvýšiť sexuálny apetít a dosiahnuť kvalitnejšiu erekciu. Muži by nikdy nemali čakať, kým sa kvalita ich erekcie viditeľne zhorší. Je veľmi dôležité vedieť kedykoľvek dosiahnuť čo najtvrdšiu erekciu.

Vyskúšajte týchto 5 tipov výživy, ktoré každému mužovi pomôžu udržať si silnú erekciu a držať krok s aktívnym sexuálnym životom. Existuje porekadlo: “Sme to, čo jeme.” Mali by sme sa preto o svoje zdravie starať, pretože keď sme zdraví, sme sexi, a to znamená, že aj náš partner je v sexuálnej oblasti spokojný.

Tip č. 1 - Jedzte čerstvé ovocie a zeleninu

Kľúčom k silnej a tvrdej erekcii je správny prietok krvi, a to prospieva nielen penisu, ale aj celému kardiovaskulárnemu systému tela. Pri erekcii penisu vyvolanej sexuálnou stimuláciou sa krv naženie do penisu a vyplní krvné cievy v erektilnom tkanive penisu. Všetko, čo spôsobí upchatie krvných ciev, bude brániť správnemu prúdeniu krvi do oblasti penisu.

Pravidelná konzumácia čerstvého ovocia a zeleniny môže prispieť k udržaniu a posilneniu kardiovaskulárneho systému tým, že zníži množstvo cholesterolu v krvi. Ovocie a zelenina obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré bojujú proti voľným radikálom v tele, ktoré majú negatívny dopad na kardiovaskulárny systém. Zahrňte preto ovocie a zeleninu do svojho denného jedálnička.

Tip č. 2 - Pite zelený čaj

Zelený čaj je známy svojim vysokým obsahom antioxidantov. Tieto antioxidanty bojujú proti a eliminujú voľné radikály v tele, najmä v kardiovaskulárnom systéme. Ako už bolo uvedené v prvom tipe, kardiovaskulárny systém je dôležitý pre dosiahnutie a udržanie kvalitnej erekcie.

Ďalšou veľkou výhodou pravidelnej konzumácie zeleného čaju, je to, že obsahuje zložku, ktorá pomáha posilňovať kosti a bojovať proti rakovinovým bunkám. Pite preto každý deň zelený čaj, spolu s inými nápojmi ako je čierny čaj, ktorý je tiež skvelý na zlepšenie prietoku krvi. Jedna šálka zeleného čaju každý deň pomôže udržať telo zdravé.

Tip č. 3 - Vyvarujte sa prejedaniu

Prejedanie môže v konečnom dôsledku viesť k obezite. Za normálnych okolností, tuční muži, obzvlášť muži, ktorí majú veľa tuku v oblasti brucha majú nízke libido a slabú erekciu. To je cena za prejedanie sa. Nie je hriechom jesť, ale dôležité je konzumovať správne množstvo potravín. Prejedanie sa jednoducho nie je ideálny návyk.

Produkcia testosterónu je podstatne ovplyvnená množstvom tuku získaného v dôsledku prejedania sa a nezdravých stravovacích návykov. Keď klesne hladina testosterónu v tele, klesne s ňou aj libido a sexuálna túžba. Testosterón je pohlavný hormón, ktorý je zodpovedný za vysoký sexuálny apetít.

Obezita spôsobená prejedaním sa bude pravdepodobne viesť k poruchám erekcie. Keď obézny muž konzultuje urológa kvôli poklesu sexuálnej túžby, prvá rada ktorú dostane je to, aby schudol. Chudnutie a udržanie si zdravého životného štýlu a zdravých stravovacích návykov je kľúčom k obnove sexuálnej sily a silnej erekcie.

Tip č 4 - Jedzte zdravé jedlo

Príjem kalórií hrá zásadnú úlohu v zdraví kardiovaskulárneho systému, kedže ten je dôležitý pre sexuálnu funkciu ako aj celé telo. Vyhnite sa konzumácii mastných a vyprážaných potravín. Občasná konzumácia vyprážaných jedál nie je katastrofou, no jedzte ich s mierou a rozhodne nie každý deň.

Ďalší tip: Ak jete vyprážané jedlo, vyvážte ho zeleným šalátom, octom a zdravými olejmi. Jedzte ryby ako je losos, tuniak a ryby bohaté na Omega-3 mastné kyseliny. Vyhnite sa koktailom po večeri a nejedzte kožu z kurčaťa.

Tip č. 5 – Okoreňte si jedlo

Korenia ako je zázvor, kajenské korenie a čierne korenie sú známe svojimi afrodiziákalnymi účinkami. V skutočnosti existuje mnoho iných nezvyčajných druhov korení, ktoré sa používajú ako zložky v niektorých doplnkoch výživy na bylinnom základe určených pre mužov. Napríklad paprika obsahuje capsicum, ktoré má termogénny účinok, ktorý pomáha rozpustiť tuk.

Mnoho ázijských korení sa už po stáročia používa kvôli ich afrodiziakálnym vlastnostiam. Majte preto pri jedení korenie vždy po ruke. Nielenže bude jedlo chutiť lahodne, prinesie Vám to aj mnoho zdravotných výhod.

Dúfame, že tieto výživové tipy Vám pomôžu zlepšiť si svoj sexuálny život. Majte na pamäti, že to, čo jete vplýva na Vaše zdravie. Navyše, možno ste si všimli, že tento článok často spomína kardiovaskulárny systém, pretože pokiaľ ide o sexuálne zdravie, hrá dôležitú úlohu.

Niektorí lekári dokonca nazývajú penis barometer celkového zdravia muža. Pokiaľ dôjde k poklesu sexuálnej výkonnosti a aj erekcie, problém môže byť v kardiovaskulárnom systéme.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac