Podpora erekcie – nezabúdajte na tieto látky

Posledná úprava 17.01.2018

Udržanie si dobrej úrovne sexuálnej túžby nemusí byť ťažké, no mnoho mužov si sťažuje na to, že ich libido sa znižuje a kvalita ich erekcie sa zhoršuje. Existuje mnoho faktorov, ktoré môžu do určitej miery podporiť erekciu u muža.Dobrou správou je, že existujú látky a potraviny, ktoré sú užitočné pre dosiahnutie a udržanie si vysokého libida na vyžiadanie. V tomto prípade budeme hovoriť o niektorých základných živinách, o ktorých mnoho mužov nemusí vedieť a o ich vlastnostiach napomáhajúcich zvýšeniu sexuálnej túžby a lepšej erekcii.

V skutočnosti existuje mnoho živín, ktoré sú veľmi užitočné pre mužov na udržanie dobrej erekcie. Spomenieme však len niektoré bežne spájané s posilnením mužnosti. Niektoré z týchto základných živín sa používajú ako prísady v prírodných doplnkoch výživy pre mužov.

Bielkoviny

Bielkoviny hrajú dôležitú úlohu v produkcii hormónu testosterónu u mužov. Ako ste si všimli, kulturisti prijímajú veľa bielkovín a k dispozícii sú dokonca aj proteínové koktaily a doplnky. Bielkoviny tiež pomáhajú pri správnom vývoji svalov.

Podľa jedného výskumu väčšina vegetariánov, ktorí v strave prijímali nízke množstvo bielkovín s vekom zaznamenala problémy so slabou erekciou. Bolo zistené, že strava chudobná na bielkoviny zvyšuje množstvo globulínu, čo je látka viažúca sa na pohlavné hormóny, nachádzajúca sa väčšinou u starších mužov. Globulín sa naviaže na hormón testosterón, ktorý následkom toho nie je k dispozícii, keď ho telo potrebuje.

Skontrolujte, či sa vo Vašej strave, obzvlášť v raňajkách, nachádza dostatok bielkovín. Bielkoviny možno nájsť v rôznych potravinových zdrojoch a nie je žiadny dôvod, prečo by ste túto základnú živinu mali zo svojej stravy vynechať. Hľadajte potraviny bohaté na chudé bielkoviny ako sú fazuľa, hrach, šošovica, mliečne výrobky s nízkym obsahom tuku, vajcia, chudé hovädzie mäso, bravčová panenka, kuracie a morčacie prsia, ryby alebo morské plody ako je tuniak, losos a krevety.

Zinok

U mužov, ktorí majú nedostatok zinku môže dôjsť k hypogonadizmu. Je to ochorenie, pri ktorom mužské pohlavné žľazy neprodukujú žiadne hormóny alebo iba malé množstvo. Okrem toho, štúdie zistili, že zinok pomáha regulovať hladinu hormónu testosterónu.

Doplnky výživy obsahujúce zinok boli spojené s dramatickým zvýšením hladiny testosterónu u mladých mužov, ktorí mali nedostatok zinku a podstatnému zvýšeniu hladiny testosterónu u starších mužov, ktorí majú mierny nedostatok zinku.

Ďalšie dôležité funkcie zinku

  • Pomáha regulovať hladinu cukru v krvi a rýchlosť metabolizmu
  • Pomáha citlivosti čuchu a chute
  • Pomáha imunitnému systému

Vláknina

Vláknina sa nachádza v častiach rastlín, ktoré sú nestráviteľné. Hlavnou úlohou vlákniny je udržať tráviaci systém zdravý. Bolo tiež preukázané, že konzumácia vlákniny pomáha pri cukrovke, vysokej hladine cholesterolu v krvi, regulácii hmotnosti a regulácii globulínu.
Vláknina zabezpečuje konštantný pohyb v ľudskom tele, ale je navyše spojená s globulínom, rovnako ako bielkoviny. Dostatočné množstvo bielkovín v tele, pomáha znížiť množstvo globulínu, ktorý sa viaže na hormón testosterón v dôsledku čoho sa zvýši hladina testosterónu, ktorá je k dispozícii počas sexuálnych aktivít a pomáha aj pri erekcii.

Okrem toho, vláknina je veľmi užitočná, pokiaľ ide o reguláciu hmotnosti, pretože bráni hromadeniu tuku pozdĺž brušnej oblasti, ktorý môže mať negatívny vplyv na slabú erekciu a sexuálnu výkonnosť. Vláknina tiež pomáha pri trávení potravy a navyše pomáha regulovať správny a ľahký pohyb čriev.

Horčík

Podľa výskumov má u starších mužov vplyv na celkovú hladinu testosterónu v tele. Výskum taktiež zistil, že horčík funguje ako modulátor počas rušivého procesu starnutia. Inými slovami, horčík je živina bojujúca proti starnutiu, čo pomáha človeku zostať mladý a to najmä pokiaľ ide o sexuálnu výkonnosť, dostatočnú erekciu a sexuálnu výdrž.

L-arginín

Ak sledujete trend doplnkov výživy pre mužov, môžete poznať L-arginín. Je to esenciálna aminokyselina, ktorá pomáha udržiavať zdravé srdce a pomáha pri migrénach, bolestiach hlavy, vysokom krvnom tlaku, bolesti na hrudníku, a mnohých ďalších.

Okrem toho sa tiež používa ako prírodná liečba pre slabú erekciu, impotenciu (erektilná dysfunkcia) a tiež na zlepšenie mužskej plodnosti.

Keď sa L-arginín dostane do tela, zmení sa na látku zvanú NO (oxid dusnatý), ktorý pomáha rozšíriť cievy, a tým zlepšuje krvný obeh v celom tele. Samozrejme, že to zahŕňa správne prúdenie krvi v penise výslednú lepšiu a tvrdšiu erekciu.

Táto aminokyselina môže byť použitá aj v krémoch, ktoré môžu pomôcť pri liečbe sexuálnych problémov a to ako u mužov tak i u žien.

Dúfame, že tento článok Vám poskytol aspoň malý prehľad toho, ktoré základné živiny sú skvelé pre zlepšenie sexuálneho života a tiež celkového zdravia.

Nakoniec, vždy sa usilujte o zdravý životný štýl. Dávajte si pozor na to, čo jete. Uistite sa, že jedlo, ktoré konzumujete je zdravé a prospešné pre telo a zachovanie si celkového zdravia a obzvlášť sexuálneho zdravia. Zamerajte sa na udržanie si zdravej a ideálnej váhy, pretože obezita má vplyv na sexuálnu túžbu, výkon, a dokonca je aj potenciálnou príčinou problémov s erekciou. Stručne povedané, konzumujte zdravú a vyváženú stravu. Zvyknite si tak robiť a ste na ceste k vzrušujúcemu aktívnemu sexuálnemu životu.

Náš tip: Niektoré z týchto živín a mnohé ďalšie obsahujú aj tabletky na zlepšenie erekcie Viafil XR. Tieto tabletky sú voľne dostupnou alternatívou viagry. Napomáhajú zpelšeniu erekcie a sexuálnej výdrži.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac