Mýty a fakty o erektilnej dysfunkcii

Posledná úprava 28.03.2018

Erektílna dysfunkcia alebo inak problém s erekciou je obklopený legendami spojenými s „faktami“, príčinami a liečbou. Pozrite si šesť bežných mýtov o problémoch s erekciou a skúste rozptýliť tieto zvesti.

Erekcia a vek

Mýtus: Problém s erekciou je normálnou súčasťou starnutia muži sa jednoducho musia naučiť s ňou žiť.

Fakt: Hoci problémy s erekciou sú častejšie u starších mužov, to neznamená, že je to normálne – alebo niečo s čím jednoducho musíte žiť. Nie je nezvyčajné, že starší muži potrebujú väčšiu stimuláciu, aby boli vzrušení ako keď boli mladší. Ale nie je žiadny dôvod, prečo by ste mali akceptovať nedostatok sexuálnej funkcie ako jeden z nevyhnutných dôsledkov starnutia. Množstvo mužov je schopných dosiahnuť erekciu a užiť si dobrý sex aj v starších rokoch. Je pravdepodobné, že nie je dôvod, aby ste neboli jedným z nich.

Mýtus: Problém s erekciou nezastihne mladších mužov. Je to problém len pre starších chlapov.

Fakt: Hoci je tento problém častejší u mužov nad 75 rokov, problémy s erekciou môžu mať muži akéhokoľvek veku.

Problémy s erekciou a celkové zdravie

Mýtus: Problémy s erekciou sú znepokojivé, ale nie je to nebezpečné.

Fakt: Hoci erektílna disfunkcia sama o sebe nie je nebezpečná, často je jedným z prvých príznakov iných zdravotných problémov, ktoré môžu byť veľmi vážne. Jedným z najčastejších problémov je cukrovka. Môže to byť tiež symptóm spojený so srdcovými ťažkosťami ako je hypertenzia, ateroskleróza, hormonálna nerovnosť, neurologické poruchy alebo Parkinsonova choroba.

To je dôvod, prečo je nutné navštíviť svojho lekára ak máte problém s erekciou. Nielen, že dôkladná zdravotná prehliadka môže pomôcť určiť príčinu problému ale nájsť aj liečbu a vrátiť vás naspäť do aktívneho sexuálneho života. Môže tiež upozorniť na iné vážne zdravotné problémy, ktoré potrebujú okamžitú liečbu.

Takže ak máte problém s erekciou, dôležité je vyhľadať lekára – urológa, ktorý spraví všetky potrebné vyšetrenia.

Mýtus: Máte problém s dosiahnutím erekcie, lebo váš partner vás nepriťahuje

Fakt: Existuje mnoho dôvodov, prečo máte problém dosiahnuť erekciu. Aj keď nedostatok sexuálnej príťažlivosti k partnerke by mohol byť jeden z nich, v skutočnosti je oveľa pravdepodobnejšie, že to bude niečo iné. Problémy môžu byť spôsobené:

  • Srdcové problémy, vysoký krvný tlak, ateroskleróza
  • Diabetes
  • Rôzne lieky, vrátane liekov na krvný tlak, úzkosť, depresie
  • Neurologické poruchy
  • Poruchy nálady, emocionálne problémy
  • Životné návyky – fajčenie, alkohol
  • Určité typy prostaty

Liečenie problémov s erekciou

Mýtus: Ak mám problém s erekciou musím brať lieky do konca života

Fakt: Existuje mnoho možností liečby. Schválené lieky, ktoré sú schválené a účinné pre množstvo mužov. Patria sem lieky, ktoré sa užívajú orálne, injekcie priamo do penisu, alebo vloženie do močovej trubice.

Vzhľadom k tomu, že tento problém môže byť výsledkom zdravotného stavu, liečba vášho problému môže pomôcť aj vašej erekcii. Ak lieky, ktoré vám predpísal lekár, pôsobia na vašu erekciu ako vedľajší nežiaduci účinok, poraďte sa so svojim lekárom. Neprestávajte užívať lieky bez konzultácie s ním. Ak nefungujú lieky nie je to jediný spôsob riešenia problému.

Môžete vykonať zmeny vo svojom životnom štýle. Odvykanie od fajčenia, chudnutie, zníženie množstva alkoholu výrazne zlepší vašu sexuálnu potenciu.

Psychoterapia je tiež efektívna pre mnoho mužov, ktorí pociťujú úzkosť spojenú s ich problémom s erekciou a ich sexuálnou výkonnosťou. Môžete si nájsť vyškoleného poradcu so skúsenosťami v tejto oblasti.

Mýtus: Môžem si erektílnu dysfunkciu liečiť sám, bez návštevy lekára, pomocou bylín a doplnkov.

Fakt: Môže to vyvolať niekoľko rizík. Presný obsah mnoho doplnkov nie je známy. Je tu možnosť, že by mohli obsahovať nebezpečné látky alebo látky, ktoré by vám mohli škodiť v súvislosti s inými liekmi, ktoré užívate.

Okrem toho, niektoré online stránky nehovoria o možných rizikách a vedľajších účinkoch. Samozrejme, že konzumácia doplnkov bez návštevy lekára znamená pre vás dôkladné preskúmanie doplnkov. Hlavne ak ste diabetik, máte srdcové choroby a podobne.

Vaša najlepšia voľba je preto konzultácia s lekárom, ktorý vás môže odkázať na lekára, ktorý sa špecializuje na erektílnu dysfunkciu.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac