Maca peruánska zlepšuje erekciu, vitalitu a libido

Posledná úprava 13.02.2023

U niektorých mužov sa hormonálne zmeny začnú prejavovať po štyridsiatke, zatiaľ čo u niektorých až po sedemdesiatke. Avšak, čím viac vieme o ženách, tým viac zisťujeme, že hormonálne zmeny u žien sú tiež postupné a nemali by byť hodnotené len podľa zastavenia menštruácie (menopauzy), ktorá často zmizne a znovu sa objaví.

V štúdii uverejnenej v odbornom časopise Urology bola skupina potkanov kŕmená macou a druhá (kontrolná skupina) dostávala normálnu potravu. Potkany kŕmené macou mali omnoho viac penilných intromisií (erekcií) než potkany v kontrolnej skupine a v skupine potkanov trpiacich slabou erekciou, ktorí boli kŕmení macou, bola zaznamenaná omnoho rýchlejšia erektilná odozva v porovnaní s kontrolnou skupinou.

Tento experiment potvrdil to, čo si všimla väčšina ľudí, ktorí užívajú macu peruánsku: častejšie, silnejšie erekcie, ktoré trvali dlhšie a silnejšiu sexuálnu túžbu.

Muži by mali užívať aj doplnky s obsahom zinku každý deň, pretože prostata potrebuje na adekvátne fungovanie veľa zinku. A maca bude účinkovať lepšie ak máte dostatok zinku.

Ak nie, mužské telo má tendenciu premeniť progesterón na estrogén. V takom prípade muž priberie na váhe, zväčšia sa mu prsia a zníži sa jeho schopnosť dosiahnuť erekciu, pretože aj keď telo vytvára dostatok testosterónu premení ho na estrogén.

Dávajte si pozor na dávkovanie maca koreňa. U mužov je to ľahké prehnať. Ak budete užívať príliš veľa maca koreňa príliš dlhú dobu, dostaví sa opačný účinok - strata libida a zvýšená únava.

Maca môže prospievať aj prostate pri benígnej hyperplázii prostaty, a v tomto prípade na farbe záleží. Maca sa vyskytuje v červenej, žltej a čiernej farbe. Červená maca sa ukázala ako tá, ktorá má vplyv na zmenšenie prostaty. Žltá maca mala iba mierny vplyv a čierna žiadny vplyv na veľkosť prostaty.

Maca je aj skvelý posilňovač libida pre mužov každého veku. V dávnych dobách šamani a čarodejníci používali Maca na magické rituály a obrady. Avšak neskôr počas španielskej okupácie Inskej ríše, bolo jej použitie zakázané, pretože Španieli si mysleli, že bola spojená s pohanskými praktikami, ktoré neboli v súlade s vtedajšou náboženskou katechizáciou populácie. Bez ohľadu na tento zákaz, obyvatelia Ánd pokračovali v používaní koreňov maca a to najmä v regiónoch, kde sa ťažilo zlato z baní.

Maca je prírodný posilňovač energie, ktorý znižuje únavu a dodáva telu potrebnú energiu a výdrž pre každodenné činnosti bez nadmerného množstva chemických zložiek, na rozdiel od väčšiny výrobkov. Koreň Maca sa získava z neznečistených Andských vysočín v Peru. Maca je účinný prostriedok na posilnenie libida. Pomáha aj proti starnutiu.

Prínosy koreňa Maca pre zdravie:

 • Pomáha nastoliť fyzickú harmóniu tela
 • Vynikajúci posilňovač libida
 • Pomôže telu znovuzískať jeho silu
 • Potlačuje stres
 • Zvyšuje kvalitu a množstvo spermií
 • Skvelá prírodná alternatíva k anabolickým steroidom
 • Zvyšuje vlastné obranné mechanizmy tela
 • Zmierňuje problémy pri menštruácii, návaly tepla a pomáha udržať správnu hladinu hormónov
 • Eliminuje problémy počas prechodu
 • Pomáha vývoju dospievajúcich
 • Prirodzenou cestou obnovuje hormonálnu rovnováhu
 • Maca koreň nemá vedľajšie účinky, pretože je 100 % prírodný

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac