Tipy pre podporu erekcie

Posledná úprava 24.03.2022

Ak by bol penis ostrov, bolo by lákavé predstaviť si ho niekde v Karibiku - počas dňa pokojný a v noci pulzujúci aktivitou. Hoci to znie ako raj, presnejšie urologicko-zemepisné prirovnanie je penis ako polostrov. Rozšírenie tela, ktoré zdieľa zásobu krvi, kyslíka a živín so všetkými ďalšími orgánmi. Bohužiaľ to znamená, že v prípade, že pevninu zasiahne prírodná katastrofa, je pravdepodobné, že to bude mať vplyv aj na vyčnievajúcu zemskú masu.

ED znamená nielen erektilná dysfunkcia ale aj včasná diagnostika (v angličtine: early diagnosis). Problémy s erekciou môžu predpovedať infarkt potenciálne niekoľko rokov dopredu, pretože arteriálne poškodenie spôsobené kardiovaskulárnym ochorením postihuje malé cievy v penise ako prvé. To je jeden z dôvodov, prečo je chyba, aby ste problémy s erekciou neriešili hlbšie.

Ako podporiť erekciu

Bielkoviny, zinok, horčík, vláknina či l-arginín, tie všetky hrajú dôležitú úlohu v produkcii hormónu testosterónu u mužov. Niektoré z týchto základných živín sa používajú ako prísady v prírodných doplnkoch výživy pre mužov.

Jedzte černicový džem

Tmavé ovocie ako sú černice, čučoriedky a baza obsahuje vysoké množstvo antokyanov, účinných antioxidantov, ktoré môžu pôsobiť ako poistka erekcie.

Schopnosť penisu vzpriamiť sa závisí čiastočne na dostupnosti oxidu dusnatého, chemikálie rozširujúcej cievy. Keď je v krvi prítomných príliš veľa voľných radikálov, množstvo oxidu dusnatého klesne a s ním aj penis. Atokyany – silné antioxidanty – zaútočia na voľné radikály skôr, než majú šancu znížiť hladinu oxidu dusnatého. Antioxidanty pomáhajú udržiavať voľné radikály pod kontrolou, takže oxid dusnatý môže pracovať. A ten dodáva penisu krv, ktorú potrebuje, aby premenil vzrušenie na erekciu.

Prestaňte fajčiť

Ak stále fajčíte, pravdepodobne ste prijali zvýšené riziko srdcovej choroby, mŕtvice, rakoviny pľúc a rakoviny močového mechúra. Ale impotencia? Fajčenie spôsobuje poškodenie ciev, ktoré dvakrát zvyšuje celkové riziko vzniku problémov s erekciou.

Ak muž prestane fajčiť okolo 50-ky alebo skôr, zvyčajne ešte môžeme zvrátiť škody.

Prestaňte sa zbytočne stresovať

Každý vie, že stres je psychologická studená sprcha. Ale neskrotené napätie pracuje aj oveľa zákernejším spôsobom, uvoľnením epinefrínu, druhu adrenalínu, ktorý ide priamo do tepien a pomaly tam narobí zmätok. Stres môže v dlhodobom horizonte prispieť ku kôrnateniu tepien. Veľkou medicínskou irónou je, že kvôli stvrdnutým tepnám môžete mať mäkko v šortkách.

Prestaňte s chrápaním

Chrápanie môže sabotovať sexuálnu výkonnosť. Všetky tkanivá potrebujú kyslík na to, aby boli zdravé, a penilné tkanivo je obzvlášť citlivé. Keď chrápete, svoje tkanivo okrádate o tento kyslík. Skúste pod nohy postele pri hlave položiť knihy. Chrápanie má veľa do činenia s gravitáciou - ak zdvihnete trup bez ohnutia krku, zmení to vplyv gravitácie na mäkké tkanivá krku.

Jedzte horkú čokoládu

Je to liek na erekciu. Tmavá čokoláda obsahuje epikatechíny, flavonoidy, ktoré spúšťajú uvoľňovanie chemických látok rozširujúcich vnútornú, alebo endotelovú vrstvu tepien. A čokoľvek, čo prospieva endoteliálnemu systému tela bude pravdepodobne prospievať aj erekcii, pretože penis sa skladá prevažne z endotelových povrchov. Udržať si tieto povrchy zdravé je dôležité pre dobrý cievny tok.

Znížte hladinu svojho estrogénu

Vypočítajte si svoj index telesnej hmotnosti. Ak je Váš BMI index okolo alebo nad 25, môžete mať na sebe toľko tuku, že to ťahá erekciu nadol. Vieme, že u ťažších mužov sa testosterón mení na estrogén, a že nižšia hladina testosterónu a vyššia hladina estrogénu nie sú dobré pre erekciu. Našťastie aj mierny úbytok hmotnosti Vás môže zbaviť prebytočného estrogénu a vrátiť sexuálny život do starých koľají.

Skúste akupunktúru

Ak si myslíte, že problémom je Vaša psychika, navštívte akupunkturistu. Akupunktúra môže pomôcť pri liečbe psychicky vyvolaných porúch erekcie. Nemusíte mať obavy, ihly sa pichajú do chrbta. Pri psychogénnych problémoch s erekciou má pacient problémy s rovnováhou medzi jeho sympatickou a parasympatickou nervovou sústavou. Tradičná čínska medicína sa snaží túto rovnováhu obnoviť.

Vybudujte si silnejšie svaly panvového dna

Jedným z najlepších spôsobov liečby slabej erekcie je predstierať, že trpíte predčasnou ejakuláciou. Je vhodné precvičovať svaly panvového dna. Zdá sa totiž, že svalové kontrakcie používané na zastavenie močenia, môžu tiež zabrániť úniku krvi pri erekcii. Všetci muži trpiaci slabou erekciou môžu vykonávať cvičenia panvového dna, pokiaľ nemajú silné bolesti chrbta.

Kedykoľvek sedíte alebo ležíte, stiahnite a uvoľnite panvové svaly. Postupne sa prepracujte až k 18 stiahnutiam denne a každé z nich držte po dobu 10 sekúnd.

Skontrolujte si lekárničku

A spíšte zoznam všetkých liekov na predpis, ktoré užívate. Veľa liekov na predpis môže byť spojených so sexuálnou dysfunkciou.

Niekoľko dôvodov prečo môže byť pre vás ťažšie dosiahnuť erekciu

  1. Nudná rutina – Po niekoľkých rokoch je ťažšie dostať sa z monotónnych sexuálnych hier, aj keď máte atraktívneho partnera.
  2. Kondómy môžu za znecitlivenie - Kondómy môžu mať pevné zovretie okolo penisu, čo môže v konečnom dôsledku ovplyvniť váš celkový výkon. Pokiaľ je to nutné, používajte tenšie kondómy, ale ak si dôverujete a ste s partnerkou zaviazaní len sami sebe, môžete ich vynechať.
  3. Nadmerné vzrušenie – Aj kvôli nadmernému vzrušeniu môže dôjsť k strate erekcie. Niekedy môžete byť naozaj vzrušený a práve to môže zabiť vašu tvrdosť. Je to divné, ale práve kvôli nadmernému vzrušeniu a adrenalínu sa môžete cítiť slabí a nervózni.
  4. Tabletky môžu spôsobiť ochabnutie – Niektoré lieky proti bolesti a aj iné tabletky môžu spôsobiť necitlivosť v oblasti penisu. Ak máte problém s výkonom keď ste chorí, neobviňujte sa!
  5. Strach zo zlyhania – To je vlastne najčastejší dôvod, prečo tak veľa mužov nedosiahne erekciu. Psychické problémy môžu spôsobiť viac škody ako tie fyzické.
  6. Tlak – To platí najmä vtedy ak ste v strese, keď chcete aby bolo vaše dievča spokojné alebo keď sa vaša žena snaží otehotnieť.
  7. Máte nudný život – Ak nie ste nadšený so svojho života alebo ste v depresii, bol by to zázrak, ak by ste dosiahli skvelú erekciu.
  8. Nemáte dobrý životný štýl – Spíte dobre, jete zdravo? Zdravý životný štýl môže do značnej miery ovplyvniť vaše sexuálne túžby a váš výkon.
Čítajte ďalej Ginkgo biloba a erekcia
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac