Ako môžem zistiť, ze mám dedičné vypadávanie vlasov?

Som 18 ročné dievča a zaznamenala som vypadávanie vlasov. Obávam sa, že sa to nezastaví.
14/08/2014
Pýta sa: Peta
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, dedicne vypadavanie vlasov sa dedi z otcovej alebo matkinej strany. Vo vseobecnosti plati ze ked sa pozries na matku alebo otca alebo ich pribuznych a tito maju problemy s vypadavnim vlasov, pravdepodobnost, ze budes at aj ty problemy s vypadajucimi vlasmi tu nejaka je.

Na to aby si zistila ci sa jedna naozaj o dedicne vypadavanie sa pouzivaju napriklad stupnice vypadavania vlasov Ludwigova stupnica alebo Savinova stupnica. Netreba vsak panikarit, pricin vypadavania vlasov u dievcat je mnoho, najcastejsie su to hormonalne vykyvy a casom by mohli ustupit.

Skus si tiez pozriet tento clanok Ženy a vypadávanie vlasov a tiez prestudovat celu temu o vypadavani vlasov u zien tu Vypadávanie vlasov u žien

Pre muzov: v podstate plati to iste - pozrite si norwoodovu stupnicu a odsledujte si, sposob akym vlasy vypadavaju. Ak je tam zhoda, tak to moze byt dedicne vypadavanie vlasov. Tiez je dost informacii o muzskom vypadavani tu Vypadávanie vlasov u mužov

Priciny dedicneho vypadavania vlasov

Dedicne vypadavanie vlasov je zapricinene zvysenou hladinou DHT (dihydrotestosteron) v tele alebo zvysenou citlivostou vlasovych folikulov/korienkov na normalne hladiny testosteronu (toto je informacia pre tych, ktori sa daju testovat na hladinu testosteronu a vysledky nepreukazu zvysenu hladinu DHT)

Liecba

Z prirodnych liekov sa najcastejsie sa odporuca saw palmetto - je to prirodny DHT blokator. Tiez je dobre casto pouzivat sampon, ktory cisti hlavu od mazu, v ktorom sa tiez nachadza vela DHT a ak sa na hlave necha, tiez negativne ovplyvnuje vlasove korienky.

Tabletky:Saw Palmetto extrakt 320mg

Sampon:Šampón proti vypadávaniu vlasov FOLIVITAL PRO


20/06/2015 - 2:18
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Peťa,

príčinu padania vlasov Vám pomôže odhaliť trichológ - špecialista v rámci dermatológie zaoberajúci sa padaním vlasov.

Dedičné padanie vlasov (androgénna alopécia) - typická mužská podkova či kúty a u žien preriednuté vlasy po celej hlave - sa vyznačuje tým, že folikuly reagujú na DHT - dihydrotestosterón folikuly likviduje, vlasy rastú stále tenšie až nakoniec prestanú rásť úplne (u mužov s podkovou často vidno riedke páperie na vrchu inak holej hlavy - to sú ešte funkčné, no veľmi scvrknuté folikuly)

U žien sú však častou príčinou aj hormonálne výkyvy a problémy so štítnou žľazou - aj vtedy môžu vlasy padať difúzne - teda po celej hlave.

Ak vlasy padajú v ložiskách - teda vznikajú holé fľaky, väčšinou kruhy a ovály - ide zase o problém imunity a alopecia areata.

Čítajte tiež Bežné typy a príčiny padania vlasov.


31/07/2019 - 9:46
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena