8 tipov pre silnejšie erekcie

Posledná úprava 18.01.2018

Niet divu, že kalendáre kde je zobrazené náradie a pekné ženy sa tešia veľkej popularite. Muži sú známi svojou láskou k nástrojom, ich riadnej údržbe a ich čo najefektívnejšiemu využitiu. Z tohto dôvodu je oveľa šokujúcejšie, že sa nestaráme o svoje telesné náradie, či už ide o mini-skrutkovač alebo 12-palcový vrták s diamantovým hrotom. Už od puberty naše nástroje trpia rôznymi druhmi zlého zaobchádzania, od prílišného nadšenia v Levi rifliach po prehýrené noci so ženami od ktorých sme pochytili všetko len nie ich mená.

Tu je ale osem tipov, ktoré Vám pomôžu šetriť svoje nástroje ešte dlho potom, čo sa z Vás stane majster remeselník. A radšej dávajte pozor: Ak si nedáte pozor, žena vo Vašom živote si môže spomenúť na hrozivé, no presné pravidlo: “Ak chcete aby bolo niečo urobené poriadne, najmite si údržbára.”

Vyhnite sa zmenšovačom penisu

V štúdii uskutočnenej na americkej univerzite, vedci zistili, že keď mužov požiadali aby ohodnotili svoj sexuálny život na stupnici od jednej do 10, muži, ktorí fajčili sa pohybovali okolo päťky, čo má ďaleko od nefajčiarov, ktorí ho zhodnotili na deväť.

Jedným z dôvodov je samozrejme to, že fajčenie je známou príčinou impotencie. A existujú aj dôkazy že fajčenie ovplyvňuje silu erekcie. V jednej štúdii vedci zistili, že penisy fajčiarov sú výrazne menšie než penisy nefajčiarov. Okrem toho, že poškodzuje cievy, fajčenie môže spôsobiť poškodenie samotného tkaniva penisu, následkom čoho je menej pružné a bráni mu v natiahnutí sa, tvrdia urológovia. Ešte sme nepočuli lepší dôvod, prečo prestať fajčiť.

Choďte na vazektómiu

Ak ste skončili s produkciou potomstva (alebo ste si istí, že nechcete deti), zvážte investíciu do trvalej renovácie továrne na spermie. Riziko zlyhania antikoncepcie môže byť pre niektorých mužov veľkým zdrojom úzkosti a to najmä tých, ktorí si už v minulosti prešli antikoncepčnou katastrofou alebo aspoň nastrašením. Úzkosť môže viesť k problémom s erekciou a vyústiť v rovnaký začarovaný kruh, kvôli ktorému tréma kazí atmosféru.

Ale v prípade, že nie sú k dispozícii žiadne spermie, riziko tehotenstva je nepatrné: správne vykonaná vasektómia má 99,9%-nú účinnosť. A pri zhruba 1000 eurách, je to zanedbateľná suma v porovnaní s tým, koľko stojí výchova dieťaťa.

Zbavte sa svojej milenky

Je bežné, že muži, ktorí začnú partnerke zahýbať, začnú mať aj problémy s erekciou. Je to dokonca tak bežné, že lekári, ktorí liečia problémy s erekciou, sa často svojich pacientov pýtajú, či majú nejakú bokovku. Ak o tom Vaša žena nevie, neschvaľuje to a nepodieľa sa na Vašom novom sexuálnom živote, mali by ste sa cítiť aspoň trochu previnilo, keď ste s ňou. Vina sa môže obrátiť na úzkosť, čo môže zabiť erekciu.

Zbavte sa svojej pneumatiky

Hneď po kláštore, cukrovka je najrýchlejšia cesta k celoživotnému celibátu. V skutočnosti, viac než 50 percent všetkých mužov s diabetom je impotentných. Choroba zasiahne penis dvojnásobne. Urýchľuje proces cievnych ochorení a spomaľuje prenos podnetov pozdĺž nervov v celom tele. A verte nám, znecitlivený penis nie je šťastný penis.

Najlepším spôsobom ako sa vyhnúť cukrovke je udržiavať svoju váhu pod kontrolou. Ak je na to už príliš neskoro, dávajte si pozor na hladinu cukru v krvi (poraďte sa so svojím lekárom ohľadom najlepších metód). Muži, ktorí toto zanedbávajú majú o 70 percent viac problémov s erekciou, než tí, ktorí si na cukor v krvi dali pozor, uvádza nedávna talianska štúdia.

Nevrážajte do tvrdých predmetov

Jeden energický náraz stačí na poškodenie kavernóznych telies, podlhovastých “erektilných komôr”, ktoré sú umiestnené po dĺžke Vášho penisu. Neveríte nám? Skúste namieriť Váš stoporený penis na kmeň stromu - má zhruba rovnakú hustotu ako lonová kosť Vašej partnerky.

Kompletné prasknutie si bude vyžadovať operáciu do 24 hodín, aby sa zastavilo vnútorné krvácanie a zníženie riziko trvalého poškodenia. Čiastočné natrhnutie nie je tak vážne, ale môže spôsobiť problémy neskôr. Vzhľadom k tomu, že povrch kavernóznych telies sa zjazví, tie stratia svoju pružnosť, čo vedie k zakriveniu, bolesti a nakoniec impotencii.

Podľa niektorých odhadov viac ako tretina impotentných mužov utrpela zranenie penisu. Ak sa chcete chrániť, buďte opatrní keď je Vaša partnerka hore. To je pozícia pri ktorej je zranenie najpravdepodobnejšie.

Chôdza pomáha

Začnite chodiť pešo. V jednej nedávnej štúdii vedci zistili, že muži, ktorí chodili len 2 km denne, mali o polovicu menej problémov s erekciou než muži so sedavým spôsobom života. Dvadsať minút joggingu alebo 30 minút silového tréningu tiež funguje.

Nánosy, ktoré upchávajú alebo zatvrdzujú steny ciev penisu môžu rýchlo prekaziť erekciu. Chlapi si zvyknú myslieť, že cievy sú jednoduché rúrky, ktoré sa môžu upchať, ale je to omnoho komplikovanejšie, hovoria urológovia. Výstelka týchto ciev je veľmi biologicky aktívna oblasť, kde sa chemické látky vyrábajú a sú uvoľňované do krvného obehu. Čím viac cvičíte, tým zdravšia, čistejšia a pružnejšia táto výstelka bude.

Veľa zívajte

Čo sa týka Vášho tela, zívanie a dosiahnutie erekcie je prakticky to isté. Sú oba riadené chemickou látkou nazývanou oxid dusnatý. Uvoľňuje sa v mozgu a môže buď cestovať do neurónov, ktoré riadia otváranie úst a dýchanie, alebo ísť dole miechou do krvných ciev, ktoré zásobujú penis krvou. Niekedy sa stane oboje (to je dôvod, prečo veľké zívnutie môže spôsobiť vzrušenie v nohaviciach).

Neodporúčame predohru s ústami dokorán. Ale ak budete zívať po celý deň, pripravíte neurochemické cesty, ktoré vedú k dobrým, robustným erekciám.

Po sexe zaspite

Vieme, že sa nerád vzdávate čo i len jednej minúty rozhovoru s partnerkou po sexe, ale nakoniec i tak zaspíte. Váš penis potrebuje toľko spánku, koľko je len možné.

Každú noc, keď spíte, máte od troch do piatich hodinu trvajúcich erekcií. Pravdepodobne ste si tento jav všimli keď ste naposledy museli močiť o 4 ráno. Tieto erekcie neslúžia len na to aby bol život vašej partnerky zaujímavý. Dobíjajú Váš penis, čo ho udržuje dobre vyživovaný okysličenou krvou. Teoreticky, čím viac nočných erekcií máte, tým pružnejšie Vaše erektilné tkanivo bude. A to môže pomôcť udržať erekciu silnú aj s pribúdajúcim vekom.

Čítajte ďalej Čaj na erekciu
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac