10 účesov, ktoré Vás zoštíhlia

Posledná úprava 20.06.2023

Pochybujete o svojej bacuľatej tvári a dúfate, že Vám pomôže zmena účesu? Môže sa to stať. Niet pochýb o tom, že niektoré účesy urobia tvár štíhlejšou a niektoré zasa okrúhlejšou. Ukážeme Vám, čo máte a čo nemáte robiť.

Nie: Vlasy dlhé po bradu

Tento účes nikdy nevyjde z módy. Ale iba niektorí ľudia s určitým typom tváre môžu nosiť tento účes. Ak máte okrúhlejšiu tvár, radšej tento účes nevolte, a tu je dôvod prečo:

Ak chcete, aby Vaša tvár vyzerala štíhlejšie, nosenie účesu, ktorý rámuje tvár len pritiahne viac pozornosti na jej zaoblenie. Taktiež ak máte dvojitú bradu, ktorú by ste najradšej schovali, dĺžka tohto účesu pritiahne pohľady práve na tento problém. Tento typ účesu niekedy pridá objem na stranách hlavy, čo robí tvár ešte širšou. Namiesto tohto účesu zvoľte dlhší účes, ktorý predĺži tvár, alebo skráťte vlasy ešte viac ako po bradu, čo pritiahne pohľady nahor.

Súvisiace čítanie: 5 rôznych typov tuku a rady ako ich spáliť

Áno: Melír

Pridanie trochu farby do všetkého je vždy dobrý nápad, a vlasy nie sú výnimkou. Samozrejme nehovoríme o ružových pruhoch vo vlasoch, ale niektoré prírodné melíry polichotia každej tvári, pokiaľ sú jemné.

Tu je dôvod prečo: Pridanie melíru do vlasov rozjasní Vašu tvár, dodá jej mladší a chudší vzhľad. Postavenie tmavej a svetlej vo vlasoch napodobňuje pruhy. Zvislé pruhy priťahujú oči hore a dole, čo robí tvár štíhlejšou. A ak sú Vaše vlasy rovné a nudné, melír im dodá lesk a objem, čo je vždy dobrá vec.

Súvisiace čítanie: Tipy na urýchlenie rastu vlasov (kompletný zoznam)

Áno: Kvalitné výrobky

Viac objemu vo vlasoch zmenší na pohľad Vašu tvár. Objem vlasov sa dosiahne používaním vlasových výrobkov. Ak používate vysoko kvalitné výrobky, získate vysoko kvalitné výsledky. Tak sa uistite, že používate dobré šampóny, krémy a pomády, aby Váš zoštíhľujúci účes vydržal tak dlho ako si želáte. A zapamätajte si – vysoká kvalita nemusí vždy znamenať super drahé. Popozerajte sa po obchodoch a v časopisoch, ktoré výrobky sú tie pravé pre Vás.

Nie: Rovná ofina

Rovno ostrihané, ťažké ofiny môžu mať moderný vzhľad, ale nie je to ten, čo Vám predĺži tvár. Rovné ofiny robia Vašu tvár kratšou a širšou. Takže, ak máte okrúhlu tvár, najlepšie je vyhnúť sa tomuto účesu.

Ak jednoducho musíte mať tento účes, aspoň sa uistite, že ofina začína vysoko. Objem na vrchu hlavy pridá ilúziu predĺženia tváre. Tiež by ste mohli kaderníčku poprosiť, aby Vám ostrihala vlasy do postupna pre jemnejší vzhľad s ofinou.

Áno: Do postupna

Skoro každý môže nosiť vlasy do postupna s dobrými výsledkami. Pre tých s okrúhlou tvárou - vlasy do postupna zjemnia Vaše črty. Keď majú vlasy rovnakú dĺžku, vedie to k vzhľadu plnšej tváre. Vrstvy, ktoré začínajú pri lícnych kostiach, zdôrazňujú štruktúru kostí. Ak máte riedke alebo rovné vlasy, vrstvy pridajú objem a pohyb.

Uistite sa ale, aby vlasy nevytŕčali na stranách, lebo to iba pridá na šírke Vášho vzhľadu. Odporúčame dlhší, postupný strih, ktorý pokračuje pod bradou, čo má najlepší efekt.

Súvisiace čítanie: Riedke a jemné vlasy – 11 zlozvykov, ktorých sa vyvarujte

Áno: Rozdelenie

Väčšina kaderníkov Vám poradí, aby ste dali na prirodzené rozdelenie, kde sa vlasy rozdeľujú samy. Ale nemusíte, pokiaľ nájdete iný účes, ktorý Vám svedčí. Napríklad, ak máte tvar tváre do srdca, mali by ste sa vyhnúť rozdeľovaniu vlasov v strede, lebo to Vašu tvár urobí okrúhlejšou. Ak máte tvár okrúhlu, mali by ste skúsiť predeliť vlasy na boku. Učešte svoje ofinu alebo dlhšie vlasy diagonálne nabok. Toto zjemní okrúhlu tvár a zdôrazní lícne kosti. Ak chcete pridať objem vlasom tak, aby ste predĺžili tvár, vyskúšajte rozdeliť vlasy na opačnej strane ako je prirodzená.

Nie: Super krátky strih

Ak máte malú, úzku tvár, dlhšie vlasy nemusia byť to pravé. Preto by sme Vám odporúčali kratší strih, ktorý zvýrazní Vaše črty. Ale ak máte väčšiu alebo okrúhlejšiu tvár, super krátky strih sa Vám môže vypomstiť. Ale aj v tomto prípade môžete ísť na krátko. Len myslite na tenké vrstvy a objem na vrchu. Toto pritiahne oči nahor – ďalší trik a zoštíhľujúci účes. Ale ak sa rozhodnete ísť na krátko, nezostrihnite vlasy presne pri brade. Odstrihnite viac alebo menej. Skúste krátky, vrstvovitý strih, ktorý objíma hlavu blízko uší a líc (najširšia časť tváre). Je to zábavný, lichotivý strih.

Áno: Asymetrický strih po plecia

Iste, skôr sme hovorili, že by ste sa mali vyhnúť tomuto strihu, ale hovorili sme o strihu, ktorý zastavuje na úrovni brady. Asymetrický strih, na druhej strane Vám môže dodať veľmi lichotivý vzhľad. Tu je dôvod: Nielen že je tento účes veľmi vkusný – pozrite sa na Annu Wintourovú – ale je tiež ľahký na udržiavanie. Asymetrický strih je oveľa kratší vzadu, a predlžuje sa smerom dopredu. Strih by mal začať vzadu okolo šije a zakončiť asi 5 až 8 cm pod bradou. Predĺži krk aj tvár. A zlaďte ho s ofinou.

Nie: Rovné vlasy

Úplne rovné vlasy môžu byť moderné, ale ak nemáte dlhú, štíhlu, oválnu tvár, žehlička na vlasy je Váš nepriateľ. Dlhé vlasy, ktoré padajú rovno a blízko hlavy, môžu vlastne urobiť Vašu hlavu malú a tvár ťažšiu. Ako sme už povedali, pridaním objemu na správnych miestach je kľúčom k minimalizovaniu ťažkej tváre. Stále môžete mať dlhé vlasy po ktorých túžite – len pridajte nejaké vrstvy a objem, a možno aj nejaký ten melír.

Áno: Dlhé vlny

Dlhé vlny sa zdajú byť to pravé pre okrúhle tváre. Dlhšia dĺžka (skúste dĺžku po ramená alebo dlhšiu) priťahuje oči nadol a robí tvár štíhlejšou. Vrstvy ktoré zjemňujú štýl, Vám dodajú mladší a ženskejší vzhľad. Uistite sa, že ofina nie je rovná a príliš hustá. Bočné, jemné ofiny môžu minimalizovať široké čelo. Vrstvy na vrchu hlavy pridajú objem, a vytvoria ilúziu dlhšej, viac štíhlejšej tváre.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy