Účes - čo o Vás prezradí?

Posledná úprava 08.11.2021

Chystáte sa vyskúšať nový účes, ktorý doplní Vašu osobnosť, ale neviete aký zvoliť? Rovnako ako Vaše oblečenie a Váš postoj k životu, účes tiež odráža veľa o vašej osobnosti. Tento článok vám pomôže pochopiť, čo o vás prezradí váš účes. Aj keď je zlé súdiť knihu podľa obalu, veľa ľudí Vás koniec-koncov súdi podľa Vášho vonkajšieho vzhľadu. Viete, že Vašu osobnosť reflektuje nielen Vaše oblečenie, postoj, a doplnky, ale tiež Váš účes? Áno, počuli ste správne, ľudia interpretujú Váš charakter na základe Vášho vzhľadu, do ktorého patrí aj účes.

Každý účes má svoju vlastnú osobnosť, ktorá bude pripisovaná tomu, kto ho nosí. Napríklad, ľudia môžu človeka s “kohútom” považovať za voľnomyšlienkársku osobu. Rovnako, jednoduchý chlapčenský strih môže byť vnímaný ako znak priamej osobnosti.

Z tohto dôvodu je o to dôležitejšie si vybrať svoj účes vedome, pretože by nemal vysielať zlé signály o Vašom skutočnom “ja”. Tu je niekoľko tipov, ktoré Vám umožnia zistiť, čo o Vás hovorí Váš účes, aby ste si vedeli vybrať ten správny.

Čo účes hovorí o nej

Bob

Ak si myslíte, že strih pixie je pre Vás príliš krátky, bob je ďalší kratší bezstarostný účes. Účesom bob robíte veľmi silné vyhlásenie ohľadom štýlu. Budete pôsobiť ako odvážna osoba, ktorá sa nestará o to, čo si o vás myslia ostatní. Doplní Vašu elegantnú osobnosť a vykreslí Vás ako niekoho, kto má odvahu čeliť svetu a dosiahnuť úspech podľa svojich vlastných pravidiel. Je to veľmi mladistvý účes. Tento účes tiež zvýrazňuje črty Vašej tváre a môžete v ňom vyzerať profesionálne.

Rozstrapatený

Rozstrapatené vlasy Vám dodajú vzhľad ako keby ste práve vstali z postele. Vypovedá to tiež o Vašej výraznej osobnosti, čo znamená, že sa nestaráte o to, aby Vaše vlasy boli vždy bezchybne upravené. Keďže si tento účes vyžaduje menej údržby, môže Vás to odrážať ako nezodpovedného človeka. Tiež vám dodáva zasnený vzhľad herečky z romantickej komédie a pri tomto účese si môžete byť istá, že pritiahne mužskú pozornosť. Je to naozaj veľmi žensky a roztomile vyzerajúci účes. Neodporúča sa, ak chcete dosiahnuť profesionálny vzhľad.

Ofina začesaná do strany

Ofina začesaná do strany Vám dodá zrelší vzhľad než obyčajná tínedžerská ofina. Budete s ňou vyzerať ako motivovaná žena, pre ktorú je dôležitá kariéra. Tiež bude vypovedať o Vašom módnom vkuse. Taktiež, pretože ofina zakryje Vaše dlhé čelo (ak ho máte), dodá vašej tvári veľmi energický a mladistvý vzhľad. Ofina začesaná do strany tiež hovorí o hravej povahe, to znamená, že ste pripravená prijať akúkoľvek výzvu. Netreba ani hovoriť o tom, že muži tento účes považujú za veľmi atraktívny

Vysoký drdol

V závislosti na dĺžke vlasov môže na Vás vysoký drdol vyzerať buď šik alebo vyložene ležérne. Ak máte pekný objemný vysoký drdol, dodá Vám vzhľad hodný červeného koberca. Pekný vysoký drdol taktiež naznačí, že ste osoba, ktorá miluje experimentovať s účesmi. Taktiež Vám pomôže zvýrazniť črty tváre. Malý drdol, na druhej strane, môže byť príliš neformálny pre akúkoľvek príležitosť. Môžete v ňom vyzerať staromódne alebo ako by ste zúfalo potrebovali zmenu vzhľadu.

Pixie

Ak dokážete s ľahkosťou nosiť účes pixie, znamená to, že ste odvážna a drzá. Tento účes Vás vykreslí ako ženu, ktorá sa nebojí pritiahnuť všetku pozornosť na svoju tvár. Účes pixie orámuje tvár, čím zvýrazní vaše črty. Budete pôsobiť ako sexy a sebaistá žena s postojom “nezahrávaj sa so mnou”. Tento účes tiež vyzerá veľmi umelecky a elegantne. Môžete v ňom vyzerať ako tvrdohlavá osoba. Tento účes však nie je veľmi populárny, pokiaľ ide o pritiahnutie pozornosti mužov.

Cop

V žiadnom inom účese nebudete vyzerať tak asertívne ako v cope. Dodá Vám vzhľad človeka tvrdo si idúceho za svojimi cieľmi. Budete v ňom vyzerať upravene a budete pôsobiť ako spoľahlivý a kreatívny človek. Bude sa zdať že ste sebavedomý človek istý si samým sebou. Tento účes tiež odhalí veľa o vašom vkuse v móde a nových trendoch. V závislosti na type copu môžete dosiahnuť vzhľad divy aj profesionálky.

Dlhé a rovné vlasy

Ak máte dlhé vlasy bez príčeskov, môže to byť symbolom toho, že ste človek, ktorý nemá rád zmeny. Tento účes je veľmi ženský a dodá Vašej osobnosti zmyselný nádych. Budete v ňom pôsobiť ako niekto, koho vzhľad je nenáročný na údržbu a kto má dominantnú osobnosť. V niektorých prípadoch môže tento účes na Vás vyzerať koketne a romanticky. Muži považujú ženy s týmto účesom za zvodnejšie, než akékoľvek iné. Mnohé známe osobnosti majú dlhé vlasy s alebo bez príčeskov, pretože s týmto výzorom pôsobia očarujúco.

Kučeravé vlasy

Prírodné kučery slušia mnohým ženám. Kučeravé vlasy hovoria o silnej osobnosti. Na jednej strane môžu naznačovať uvoľnený postoj, zatiaľ čo na druhej strane odrážajú, koľko času ste strávili starostlivosťou o svoju hrivu. Existuje mnoho žien s kučeravými vlasmi, ktoré by dali všetko za to, aby mali rovné vlasy. Ak je to Váš prípad, znamená to, že nie ste spokojná s tým, čo máte. Pamätajte však, že kadere naznačujú vysokú sebaúctu a obdiv pre samú seba. Okrem toho Vás prezentujú ako prirodzene zmyselnú, nádhernú osobu.

Čo jeho účes hovorí o ňom

Začesaný do strany

Tento účes Vám dodá mladistvý a dynamický vzhľad. Netreba dodávať, že v tomto účese budete vyzerať veľmi profesionálne. Môžete tiež pôsobiť ako veľmi spoľahlivá a zodpovedná osoba. Hoci je tento účes jednoduchý, malá zmena môže Vašej osobnosti pridať ďalší rozmer. Dodá tvári a celkovému vzhľadu veľmi elegantný a čistý vzhľad. Ak sa oň budete starať, môže Vám tiež pomôcť vyzerať ako “dobrý chlapec”.

Kučeravé alebo vlnité vlasy

Toto je účes, v ktorom budete vyzerať chlapčensky, no tiež zrelo. Hovorí veľa o Vašej osobnosti a o tom ako sa vnímate. Pôsobíte ako spoľahlivý človek, ktorý dokáže ostatným pomôcť. To Vás robí veľmi atraktívnym pre ženy, pretože v tomto účese môžete vyzerať ako grécky boh. Avšak, je tu veľká šanca, že tento účes sa môže ľahko rozstrapatiť, a tak môžete pôsobiť neupravene. Nezabudnite sa preto o tento účes starať.

Strapatý účes

Zatiaľ čo mnoho žien bude Váš účes považovať za atraktívny, iné Vás odpíšu ako lenivého neupraveného chlapca. S týmto vzhľadom ako by ste vstali z postele sa budete zdať ako niekto, kto sa nestará o to, čo si iní o ňom myslia. Budete tiež vyzerať ako tvorivý génius, vďaka čomu budete vyzerať príťažlivejšie. Tento účes však neocenia v práci, pokiaľ len nie ste šéf!

Dlhé vlasy

Ak si necháte vlasy narásť dlhšie, budete vyzerať ako rocková hviezda. Musíte mať však správny postoj k udržiavaniu si tohto vzhľadu, keďže môže mať aj opačný účinok a dodať Vám strapatý vzhľad. Dodá Vašej osobnosti veľmi robustný a tvrdý vzhľad, ktorý mnohé ženy považujú za atraktívny. Dobre upravená dlhšia hriva Vám môže dodať veľmi moderný a štýlový vzhľad. Bude to tiež znamenať, že ste veľmi atraktívny a jedinečný človek.

Falošný kohút

V tomto účese budete vyzerať ako cool chlap. Ak budete nosiť tento účes, budete pôsobiť ako osoba, ktorá rada riskuje. Pretože kohúta nemôžete nosiť do práce, môžete si zvoliť bezpečnejší variant: falošný kohút, ktorý je najlepším kompromisom. Mnoho žien považuje mužov s falošným kohútom za veľmi žiaducich. Budete v ňom vyzerať trendy, elegantne a sofistikovane.

Vlasy oholené strojčekom nakrátko

Niektorí ľudia si myslia, že v tomto účese budete vyzerať ako ruské páža, na druhú stranu tento účes robí človeka výzorovo veľmi vyspelým. Vzhľadom k tomu, že tento strih je krátky, budete vyzerať ako alfa samec, ktorý jedná priamo. Pokiaľ pracujete v kancelárii, môžete v tomto účese vyzerať skôr ako boxer, než ako profesionál. V tomto účese budete pôsobiť intenzívne, dramaticky, a niečo staršie ako je Váš vek, takže sa uistite, že ho naozaj chcete.

Vlasy ulízané dozadu

Rovnako ako v 50. rokoch, s ulízanými vlasmi môžete na potenciálne priateľky pôsobiť ako rebel a voľnomyšlienkár. Berte však na vedomie, že mnoho žien považuje tieto vlastnosti za veľmi atraktívne. Nezabudnite, že ak si vlasy uhladíte dozadu príliš, riskujete že budete pôsobiť ako postava talianskeho mafiána. Bohužiaľ, tento účes Vás môže vykresliť ako egocentrickú osobu.

Afro

V objemnom afro účese budete vyzerať ako niekto, kto pricestoval strojom času priamo zo 70. rokov. Afro účes z veľkej časti hovorí o Vašej odvážnej osobnosti, kedže predviesť tento účes, za ktorým sa mnohí otočia si vyžaduje odvahu. Budete pôsobiť ako veľmi sebavedomý chlap. Váš afro účes tiež hovorí o Vašej umeleckej a príťažlivej osobnosti. Budete v ňom pôsobiť ako slobodomyseľná a mladistvá osoba, ktorá sa nebojí v živote experimentovať. V krátkom afre budete pôsobiť uhladene.

Teraz, keď viete, čo o Vás hovorí váš účes, buďte opatrní pri výbere svojho vzhľadu. Obzvlášť na významné príležitosti ako rande, stretnutie s Vašimi budúcimi svokrovcami, večierok, a podobne si zvoľte účes, ktorý ukáže Vašu osobnosť v najlepšom svetle tým, že zvýrazní črty Vašej tváre. Nespadnite do pasce trendových účesov, inak môže byť výsledok katastrofický.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy