Krátke účesy podľa tvaru tváre

V tomto článku Vám povieme, aké účesy sa najlepšie hodia na každý tvar tváre a prečo.

Takže chcete ísť nakrátko. Alebo chcete lepší krátky účes. Alebo možno len chcete vedieť, ktorý krátky účes na vás bude vyzerať dobre. Prišli ste na ideálne miesto. Bez ohľadu na tvar Vašej tváre - či už sú okrúhla, oválna, štvorcová, srdcovitá alebo dlhá - sú krátke účesy, ktoré sa Vám budú hodiť, i také, ktoré nie. Ak ste sa rozhodli pre zmenu účesu, budú Vás zaujímať tieto informácie: Základné pravidlá zmeny účesu

V tomto článku Vám povieme, aké účesy sa najlepšie hodia na každý tvar tváre a prečo. Zistite na akých tvaroch tvárí vyzerajú najlepšie účesy pixie, bob a shag. Najprv sa však uistite, že viete, aký je tvar Vašej tváre.

Súvisiace čítanie: Ako určiť tvar svojej tváre

.

[fb_social]

Pixie: perfektný krátky účes pre oválne, štvorcovité, okrúhle a srdcovité tváre

Zatiaľ čo takmer všetky pixie účesy vyzerajú skvelo na oválnych, štvorcových a srdcovitých tvárach, tento účes vyzerá skvelo na okrúhlych tvárach, pretože pridáva objem do hornej časti hlavy, čím okrúhlu tvár opticky predlžuje.

Všetko to spolu pomáha zvýrazniť lícne kosti a oči, je to skoro ako keby ste si pomocou tohto účesu pridali lícne kosti. Nie každému sa pixie strih hodí. Tento vzhľad funguje najlepšie na drobných ženách s vlnitými alebo rovnými vlasmi. Tento strih môže dlhú tvár ešte viac opticky predĺžiť.

Tento strih je najlepší pre:

  • oválne tváre
  • štvorcovité tváre
  • srdcovité tváre
  • okrúhle tváre

Súvisiace čítanie: Klady a zápory krátkych účesov

[fb_social]

Vlnitý krátky účes shag je vhodný pre štvorcovité tváre

Keď máte hranatú tvár je to všetko o zmäkčení okrajov. Tento vlnitý účes shag na modelke Arizone Muse sa skvele hodí k jej tvaru tváre. Ak máte vlnité vlasy, nevyrovnávajte ich (väčšina ľudí má do určitej miery prirodzene vlnité vlasy – jednoducho si vlasy zmačkajte ako Vám schnú).

Ak máte štvorcovú tvár, vyhnite sa ostrým, šikmým strihom akým je napríklad klasický šikmý bob. A zatiaľ čo dlhá ofina začesaná na stranu zakryje široké čelo, tupá ofina ho naopak len zvýrazní.

Požiadajte svojho kaderníka o mäkký, zužujúci sa bob, siahajúci priamo na bradu. Ako Vám vlasy schnú, zmačkajte si ich aby ste v nich vytvorili prirodzené vlny. Snažte sa nenosiť vlasy zahrnuté za ušami.

Pridajte svojim vlasom textúru pomocou suchého šampónu v spreji a konce vlasov si vyžehlite

Súvisiace čítanie: Najlepšie vitamíny na vlasy

[fb_social]

Oválna tvár: s krátkym účesom môžete vyzerať funky

Ak máte oválnu tvár, môžete nosiť prakticky akýkoľvek účes, vrátane krátkych účesov. Funky strih je pre oválne tváre ideálny. Žena, ktorá nosí takýto účes (a tetovanie) si žiada pozornosť, čo je nielen odvážne, ale aj sexy. Dobrý stylista bude pri odvážnom strihu brať do úvahy aj tvar Vašej hlavy. Rovnako ako máme všetci rôzne tvary tváre, máme aj rôzne tvary hlavy.

[fb_social]

Bob Kiery Knightley: skvelý pre štvorcovitú tvár

Ak máte hranatú tvár, predveďte svoju silnú sánku s bobom siahajúcim po čeľusť, ako je tento strih na Keire Knightley. Požiadajte svojho kaderníka o postupný bob, ktorý je kratší vzadu a smerom dopredu sa šikmo predlžuje.

Krátky účes Bob by mal pracovať s, nie proti štruktúre Vašich kostí.

Dĺžka na prednej strane by mala byť dlhšia ako po sánku, inak by tento strih by priťahoval príliš veľa pozornosti na Vašu silnú čeľusť.

[fb_social]

Účes Pixie sa hodí pre okrúhle a srdcovité tváre

Pixie účesy lichotia srdcovitej tvári, a dokonca aj okrúhlej tvári (Ginnifer Goodwin na tomto obrázku má okrúhlu tvár). Pixie strih sa stáva čoraz populárnejší, čím viac celebrít sa ostrihá na tento chlapčenský no stále ženský strih.

Mäkkosť na bok začesanej ofiny a jemné vlasy pred uchom rámujú oči, hovoria odborníci.

Pixie sa môže zdať ten typ účesu, ktorý stačí umyť a môžete vyjsť z domu, a je tomu tak. Budete sa však musieť nechať podstrihnúť každých päť až šesť týždňov. Tento strih je najlepší pre ženy ktoré nemajú kučeravé alebo vlnité vlasy.

Súvisiace čítanie: Tipy na urýchlenie rastu vlasov - kompletný zoznam

[fb_social]

Strapatý bob: skvelý krátky účes pre okrúhle tváre

O Kirsten Dunst (ktorá má okrúhlu tvár) sa hovorí, že nemá rada, keď sú jej vlasy ostrihané do dokonale rovných uhlov a vyfúkané dorovna. Je radšej keď nie sú upravené perfektne. Tento jemný, vrstvený strih sa nosí zámerne rozstrapatený. Ak chcete dosiahnuť tento vzhľad na rovných vlasoch, použite zahusťovací sprej a vlasy buď natočte alebo ich zmačkajte počas sušenia.

Nepresné, strapaté vlasy môžu vyzerať dobre na tvárach všetkých tvarov.

[fb_social]

Šikmá ofina začesaná nabok je skvelá pre okrúhle tváre

Aby ste vykompenzovali guľatosť Vašej tváre, potrebujete vytvoriť uhly.

Tento strih na Elise Neal je nádherný. Nabok začesaná ofina dodáva jej vzhľadu mnoho uhlov.

Vlasy vyfúkajte alebo vyžehlite aby sa nekučeravili, pretože to by krátky účes rozšírilo (tomu sa chcete vyhnúť).

[fb_social]

Dlhý bob je skvelý pre srdcovité tváre

Jennifer Aniston si raz svoje dlhé vlasy, ktorými je známa, nechala ostrihať do dlhého bobu, ktorý vidíte tu na obrázku. Jeho dĺžka je ideálna - keby siahal po bradu, zvýraznil by aká je špicatá.

[fb_social]

Skvelý krátky účes pre srdcovité a dlhé tváre

Dlhý bob je skvelý strih pre akýkoľvek tvar tváre. Špeciálne vynikne na dlhých tvárach, pretože sa zužuje pod veľkým uhlom, čo zvýrazňuje štruktúru kostí. Dlhá, na bok začesaná ofina zakrýva veľké čelo. Je to nádherný krátky strih. Je to tiež skvelý účes pre srdcovitú tvár.

[fb_social]

Okrúhla tvár? Vyskúšajte dlhý bob

Dlhé boby sú nádherné, a je to stávka na istotu, pokiaľ ide o krátke vlasy a okrúhlu tvár. Dĺžka vlasov pomáha opticky zúžiť okrúhlu tvár. Opäť platí, vlasy vyfúkajte dorovna alebo ich vyžehlite.

Súvisiace čítanie: Ako rýchlo rastú vlasy? (kalkulačka)

[fb_social]

Dlhý bob: skvelý na tvárach všetkých tvarov

Dlhý bob je všeobecne lichotivý účes pre tváre všetkých tvarov. Strih dáva okrúhlej tvári uhly a štruktúru, čo vyrovnáva mäkké línie. Dĺžka (5cm alebo viac pod bradou) je pri tomto strihu kľúčová. Môžete pridať dlhé vrstvy, čím dodáte vlasom textúru a vlasy ostrihať pod uhlom pozdĺž línie čeľuste, čím bude tento strih menej nudný a modernejší.

Ak máte hranatú tvár, skúste si vlasy rozdeliť cestičkou v strede. Ak máte dlhú tvár, cestička by mala na strane.

Ak máte dlhú tvár, vlasy natočte, čím účesu dodáte šírku. Ak máte okrúhlu tvár, vlasy si vyžehlite.

[fb_social]

Dlhé a oválne tváre: objem je kľúčový

Len preto, že máte po päťdesiatke, to neznamená, že si musíte vlasy ostrihať, ale tento účes (ktorý nie je krátky, ale skôr strednej dĺžky) je veľmi lichotivý na oválnych a dlhých tvárach. Objem vlasov dodáva účesu šírku a táto dĺžka vlasov sa zvyčajne hodí všetkým. (Ak máte dlhé vlasy, nenechajte kaderníka aby Vám ostrihal priveľa z vlasov, ktoré Vám siahajú po plecia, inak odídete so sklesnutým, vláknitým, plochým účesom).

[fb_social]

Dlhé tváre: kučery a vlny dodajú úzkej tvári šírku

Ak máte dlhú tvár, mali by ste zvážiť pridať do svojho účesu vlny, bez ohľadu na jeho dĺžku.

Žena s týmto účesom má v skutočnosti rovné vlasy ostrihané do klasického, šikmého bobu, čo je skvelý strih pre ženy s dlhými tvárami. Vlasy natočené, čo pridáva šírku inak chudej tvári.

Ak máte vysoké čelo, skúste dlhú, nabok začesanú ofinu a ak máte prirodzene vlnité vlasy, nevyrovnávajte ich. Držte sa ďalej od extrémne dlhých alebo krátkych účesov. Tie Vašu tvár opticky predlžujú.

[fb_social]

Boby s ofinou: skvelé pre tváre takmer všetkých tvarov

Boby sú skvelé na tvárach všetkých tvarov. Musíte len dať pozor na to, aký typ tváre máte. Tento konkrétny strih vyzerá skvele na oválnych, srdcovitých a dlhých tvárach.

[fb_social]

Sofistikovaný bob: skvelý pre dlhé alebo oválne tváre

Oválne tváre môžu byť niekedy trochu dlhšie. Ak máte dlhú alebo oválnu tvár, ktorá je dlhšia, zvážte sofistikovaný bob ako je tento. Uhly zvýraznia silné čeľuste a dlhé vrstvy pridajú bobu pohyb, takže nebude vyzerať príliš hranato alebo ako prilba. Dlhá ofina zamaskuje vysoké čelo. Požiadajte kaderníka, aby Vám vlasy ostrihal tak, že okolo očí a líc budete mať vo vlasoch vrstvy.

[fb_social]

Dlhá tvár? Vyrieši to tupá nabok začesaná ofina

Mnoho žien s dlhou tvárou má vysoké čelo. Zakryte svoje veľké čelo tupou ofinou alebo ofinou začesanou do strany ako je táto.

[fb_social]

Krátky účes Shag: skvelý na srdcovitých tvárach

Toto je ďalší účes, ktorý bude vyzerať skvele na všetkých tvaroch tváre, ale vyzerá úžasne, na Karlie Kloss, ktorá má srdcovitú tvár.

[fb_social]

Bob Cemeron Diaz: skvelý krátky účes pre okrúhle tváre

Cameron Diaz je dôkaz toho, že pravidlá sú na to, aby sa porušovali. Boby zvyčajne nevyzerajú dobre na okrúhlych tvárach, ale tento konkrétny bob vyzerá na Cameron Diaz, ktorá má prirodzene okrúhlu tvár, fantasticky. Prečo? Ofina začesaná do boku pridáva jej účesu uhly a jej vlasy sú veľmi rovné, čo účesu nepridáva šírku po stranách hlavy.

Všimnite si úplne nádhernú blond farbu vlasov, ktorú má na tejto fotke. Verte, že to nie je jej prirodzená farba vlasov. Ísť nakrátko však nie je pre ľudí so slabým srdcom. Diaz na začiatku roka 2012 v Jay Leno Show povedala, že so svojim krátkym bobom nebola najprv spokojná. Ukázalo sa, že bol oveľa kratší, než očakávala. “Rozplakala som sa a cítila som sa tak zraniteľná,” povedala Diaz Lenovi. Zdá sa, že Diaz bola tak rozrušená, že kričala, následkom čoho sa jej kaderníčka rozplakala. “Nakoniec som jej napísala niekoľko emailov uisťujúc ju, že sa ju nechystám zabiť,” povedala Diaz.

Súvisiace čítanie: Krátke účesy pre ženy

Krátke účesy podľa tvaru tváre Priemerné hodnotenie: 3.7 6 hodnotení
Zdieľať tento článok

Pomohli Vám informácie na tejto stránke? Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa

Čítajte viac

Blízke témy

Zdieľať tento článok

Pomohli Vám informácie na tejto stránke? Podporte eOtazky lajkom