Krátke účesy pre ženy

Posledná úprava 25.10.2021

Krátke účesy majú schopnosť okamžite vytvoriť nový vzhľad. Či už chcete predviesť svoj nový šatník alebo poukázať na to, že ste schudli, nič to nedokáže tak dobre, ako nový krátky účes. Krátky účes dokáže Vášmu vzhľadu dodať nový elán a vitalitu. Tak na čo teda ešte čakáte? Pripravte sa na ostrihanie vlasov a privítajte svoju novú osobnosť.

Krátke účesy sú zvyčajne okamžite pripravené na nosenie. So správnym účesom sú vlasy na správnom mieste, a vyzerajú úžasne. Nielenže v týchto účesoch budete vyzerať profesionálne, ale často môžu vyzerať aj šik elegantne a sofistikovane.

Od rôznych krátkych účesov Meg Ryan po nový elegantný účes Victorie Beckham... krátke účesy pre ženy boli vždy v móde. Emma Watson je posledná z radu mimoriadnych žien, ktoré nosia tento ikonický účes. Ak sa pozriete na históriu účesov za posledných 100 rokov, zistíte, že účesy ako shag, chop, pixie, bob a rôzne iné klasické krátke strihy zostali v móde po celú túto dobu.

Takže pre aké účesy sa môžete rozhodnúť, ak chcete dosiahnuť krátky, elegantný vzhľad? Máte mnoho možností. S krátkym účesom však potrebujete veľa sebavedomia aby ste svoj vzhľad predviedli.

Tupý bob

Ak máte jemné vlasy, vďaka tomuto účesu budú vyzerať hustejšie. Nehodí sa však pre kučeravé vlasy, pokiaľ si vlasy nechcete často žehliť. Požiadajte kaderníka aby Vám ostrihal ofinu nad obočím do tupej línie. Ak sa rozhodnete extravagantnejšiu ofinu, celkový vzhľad bude výraznejší.

Ako sa o účes starať: Aby tento účes vyzeral čo najlepšie, dajte sa každých 6 týždňov ostrihať. Vlasy si môžete vyfúkať a vyžehliť.

Krátky bob

Tento účes vyzerá najlepšie na štvorcových alebo oválnych tvárach. Ak máte veľmi okrúhlu tvár, vhodná je dlhšia verziu. Tento účes je vhodný pre veľmi rovné vlasy. Ak chcete dosiahnuť efekt kedy vám vlasy obopínajú tvár, ako je to pri účese gamine, najdlhšie pramene vlasov by mali siahať asi 2,5cm nad bradu.

Ako sa o účes starať: Aby tento účes vyzeral upravene, kaderníctvo budete musieť navštíviť zhruba raz za mesiac.

Kučeravý bob

Ak máte okrúhlu tvár, vlasy by mali siahať pod bradu a byť trochu dlhšie na zátylku, aby ste vytvorili vyvážený vzhľad. Ak máte špirálové kučery, uistite sa, že ich Váš kaderník neostrihá príliš nakrátko. Kučeravé vlasy majú tendenciu sa stiahnuť a preto udržujte dĺžku vlasov po lícne kosti. Trhaný efekt môžete dosiahnuť ak si kučery ostriháte po jednej.

Ako sa o účes starať: Tento strih si zvyčajne zachováva svoj tvar, takže nebudete musieť použiť veľké množstvo stylingových prípravkov. Vlasy si budete musieť ostrihať zhruba raz za šesť týždňov.

Krátky Shag účes

Tento účes je skvelý pre väčšinu typov vlasov, s výnimkou veľmi jemných alebo veľmi hustých vlasov. Obzvlášť dobre vyzerá na jemných tvárach s malými črtami tváre. Vlasy by mali byť najdlhšie na temene hlavy.

Ako sa o účes starať: Tento účes má tendenciu rýchlo odrásť, takže si vlasy budete musieť dať ostrihať každých 4 až 6 týždňov. Úprava tohto strihu je veľmi jednoduchá, jediné, čo potrebujete urobiť, je aplikovať sprej alebo tužidlo na korienky vlasov, kým sú vlasy vlhké. Kým si vlasy sušíte, prejdite cez ne prstami. Dokončite tým, že si prstami rozstrapatíte vlasy.

Pixie strih

Tento účes vytvára chaotický a trhaný efekt. Tento krátky, vrstvený strih je tiež známy ako strih “Elfin”. Tento účes zvýrazňuje tvár, takže ak chcete tento účes vyskúšať musíte byť spokojná so svojimi črtami tváre a svojou pokožkou. Vlasy sú ostrihané nakrátko a v rôznych dĺžkach, nie rovnomerne ani tupo. To má za následok vytvorenie nakrátko ostrihaných vrstiev vlasov, ktoré rámujú tvár.

Ako sa o účes starať: Aby si účes zachoval tvar, budete sa musieť nechať podstrihnúť každý mesiac. Ak chcete dosiahnuť dievčenský vzhľad, môžete si ofinu začesať do strany.

Dlhý a krátky strih

Vyzerá skvele na oválnych tvárach. Ak máte rovné, jemné vlasy, tento strih im pridá mnoho objemu. Ak máte vlnité vlasy, môžete vlasom dodať rockerský nádych. Vrstvy vlasov by mali byť trhané, no zadné vlasy by mali byť dlhšie. Môžete pridať nesúmernú, ťažkú ofinu, ktorú môžete buď nechať na čele alebo zahrnúť za uši.

Ako sa o účes starať: Aby účes vyzeral sviežo, budete sa musieť nechať podstrihnúť raz za dva mesiace.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy