Domov / / / Chemoterapia - liečba rakoviny...

Chemoterapia - liečba rakoviny prostaty

Posledná úprava 19.01.2018

Na liečbu rakoviny prostaty sa používa aj chemoterapia.

 • Úloha chemoterapie pri liečbe metastázujúceho karcinómu prostaty nie je ešte dôkladne definovaná.
 • Táto možnosť liečby bola skúmaná najviac u pacientov s hormonálno-rezistentným ochorením.

Novšie chemoterapeutické lieky sa zadajú byť sľubné ohľadom predĺženia života niektorých pacientov s rozsiahlym karcinómom prostaty. Môžu tiež znížiť bolesť súvisiacu s rozšírenou rakovinou. Je to však na úkor významných vedľajších účinkov, ktoré môžu ovplyvniť kvalitu života.

Zmiernenie príznakov: Primárny prístup k riadeniu symptómov u pacientov s pokročilým karcinómom prostaty je systémová liečba. U pacientov s kastrát-rezistentným karcinóm prostaty, môže byť odporučená paliatívna liečba na liečbu symptomatických kostných metastáz alebo príznakov vyplývajúcich z progresívneho panvového ochorenia.

Pokračovanie liečby rakoviny prostaty

Následná starostlivosť je obzvlášť dôležitá u pacientov, ktorí sa rozhodli pre konzervatívnejší prístup liečby rakoviny prostaty (napr. počkať ako sa ochorenie vyvinie). Je nevyhnutné, aby pacient navštívil svojho urológa, ktorý vykoná digitálne rektálne vyšetrenie, zistí hladinu PSA a  vykoná ďalšie odporúčané testy na sledovanie priebehu rastu rakoviny.

U mužov, ktorí podstúpili radikálnu prostatektómiu, rádioterapiu, alebo oboje je následná starostlivosť dôležitá aby sa zabránilo opakovanému výskytu rakoviny.

 • Bolo preukázané, že hladina PSA je užitočná pri detekcii recidívy. Hladina PSA po radikálnej prostatektómii by mala byť nižšia ako 0,2 ng / ml.
 • Hladina PSA by mala byť kontrolovaná každé 3 mesiace po dobu 1 roka, každých 6 mesiacov počas druhého roka a potom každoročne.
 • Pacienta by mal lekár vyšetriť a urobiť mu aj digitálne rektálne vyšetrenie každé 3 mesiace po dobu 1 roka, každých 6 mesiacov počas druhého roka a potom každoročne.
 • V niektorých prípadoch po radikálnej prostatektómii, môže byť požadovaná ďalšia liečba v závislosti na konečnej patologickej správe o odstránenej prostaty alebo v prípade, že hladina PSA začne po operácii stúpať.
 • Táto liečba môže byť vo forme dodatočného ožarovania oblasti, kde bola prostata a / alebo hormonálnej liečby LHRH agonistami alebo antiandrogénmi, ako je uvedené vyššie.
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Doporučené produkty

 • Tabletky na prostatu Prostatrin

  Tabletky Prostatrin su najkomplexnejším zdrojom vitamínov a minerálov na trhu s voľnopredajnými a prírodnými liekmi určenými na problémy s prostatou. Udržiavajú zdravú prostatu a ich cieľom je uľahčiť problémy s močovým ústrojenstvom

 • Goji Berry Bio tabletky 2000

  Goji Berry sú bohaté na antioxidanty, ktoré pomáhajú posilniť imunitné funkcie. Vhodné pre mužov aj ženy. Výborný doplnok stravy počas detoxikácie alebo chudnutia.

Čítajte viac

Blízke témy