8 detoxikačných prísad, ktoré stačí pridať do vody

Posledná úprava 03.02.2023

Účelom detoxu je odstrániť toxické látky z tela, najmä z pečene. Poriadny detox môže viesť k rôznym výsledkom, od úbytku hmotnosti až po čistejšiu pleť. Pre alkalizujúce vlastnosti a okamžité močopudné účinky sa odporúča každé ráno vypiť teplú vodu s limetkou alebo citrónom. Správny detox vám dokáže pomôcť so zápalmi, kožnými problémami a zmenami nálad. Tu je 8 skvelých a bežných detoxikačných surovín, ktoré robia zázraky.

Citrón

Spomedzi najlepších a najvýkonnejších prečisťujúcich prostriedkov môžeme citrónovú vodu zaradiť na prvé miesto. Citrónová voda podporuje trávenie, imunitný systém, odstraňuje zápach z úst, oživuje pleť a pomáha s chudnutím. Ponorte do vody polovicu citrónu alebo niekoľko nakrájaných citrónových plátkov.

Zázvor

Toto korenie je plné vitamínov a pomáha v boji proti závažným zdravotným problémom, ako je reflux či srdcové ochorenia. Prevarte nakrájaný zázvor v teplej vode alebo jednoducho pridajte lyžicu práškového zázvoru do pohára pre povzbudenie energie a hĺbkovú očistu.

Kurkuma

Tento antioxidant, antivirotikum, antibakteriálna látka, antimykotikum a protizápalová korenina zmiešaná s teplou vodou je preukázaná ako výkonné tonikum. Táto štipľavá rastlinka dokonca aj vo forme prášku je plná vitamínu C,E a K, ktoré omladia vašu pleť.

Červená paprika

Toto korenie má prekvapivo vysoký obsah živín a je nízkokalorické, čo ho robí skvelým prídavkom do každej diéty. Kapsaicín (ktorý spôsobuje, že je korenie štipľavé) v červenej paprike pomáha so spaľovaním tuku zatiaľ čo znižuje chuť do jedla. Červená paprika je taktiež účinná v detoxikácii vašich pľúc. Pridajte trochu papriky do (citrónovej) vody.

Zelený čaj

Ak ostrá červená paprika nie je vaša šálka kávy, skúste tento cenný a obľúbený nápoj. Zelený čaj podporuje mozog a zdravie ústnej dutiny, udržuje silné kosti a je známy pre jeho schopnosti spomaliť starnutie. Navyše pomáha regulovať hladinu cukru v krvi, takže si kľudne sadnite a doprajte si jednu alebo dve šálky.

Jablčný ocot

Čo nevonia príliš dobre a nechutí o nič lepšie, ale napriek tomu robí divy? Predsa jablčný ocot. Jablčný ocot je najlepším pomocníkom pri detoxe spoločne s jeho množstvom enzýmov, minerálov a aminokyselinami. Je pre vás dobrý v každom smere vrátane vašich úst. Jablčný ocot bieli zuby a zabíja baktérie v ústach a ďasnách. Jedna čajová lyžička na 2dcl vody je dostatok na to, aby ste mohli vidieť účinok.

Bentonitový íl

Bentonitový íl je starovekým detoxom, ktorý lieči aj v našom vnútri. Pri kontakte s vodou vytvára elektrický náboj, ktorý mu umožňuje absorpciu toxínov. Je preslávený pre jeho schopnosti vyliečiť tráviace ťažkosti a vysporiadať sa s pleťou a alergiami, zatiaľ čo vyživuje telo minerálmi a posilňuje probiotikami. Pripravte si váš ílový detox deň vopred, pridaním jednej lyžičky ílu do väčšieho pohára a nechajte stáť cez noc.

Chlorela

Známa ako superpotravina plná živín, chlorela je bohatá na chlorofyl, ktorý môžeme taktiež nájsť v zelenej listovej zelenine. Je natoľko účinná, že nie len odstraňuje ortuť, ale aj ťažké toxické kovy. To pomáha k podpore rastu a úpravy tkanív tela. Chlorela je dostupná vo forme tabletiek alebo aj v práškovej forme. Kvôli jej potencii je odporúčané začať s malou dávkou a dávku zvyšovať podľa reakcii vášho tela.

Detoxikácia tela nemusí byť zložitá alebo prísna. Existuje kopa ďalších jednoduchých detoxikačných možností, ako je pitie teplej vody alebo používanie sauny. Nielen výživa môže viesť k detoxikácii tela, ale aj určité potraviny, ktoré urýchľujú elimináciu toxínov. Skúste antioxidačné byliny ako je petržlen, oregano a potraviny bohaté na vlákninu ako sú orechy, ľanové semienka, fazuľa či šošovica.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy