Chudnutie a zelený čaj

Posledná úprava 02.01.2023

Každý už vie, že je užitočné konzumovať trochu zeleného čaju, keď sa snažíte schudnúť, ale jedna vec je vedieť, že zelený čaj môže pomôcť a ďalšia vedieť, ako tieto pozitívne výsledky dosiahnuť. Zelený čaj sa používa už tisícky rokov a má mnoho výhod. Jednou z nich sú jeho termogénne vlastnosti. To znamená, že zelený čaj spôsobuje, že sa váš metabolizmus zahreje a začne spotrebovávať palivo rýchlejšie. Čím rýchlejší je metabolizmus, tým viac paliva potrebuje. Ľudia ukladajú tuk ako palivo pre telo. Váš metabolizmus bude spotrebovávať tuk rýchlejšie, čo znamená, že schudnete.

Zelený čaj tiež vytvára pocit sýtosti, čo veľmi efektívne potláča chuť do jedla. Keď si vaše telo neustále nevyžaduje jedlo, môžete sa sústrediť na zdravšie stravovacie návyky.

Zložka zeleného čaju s názvom EGCG znižuje množstvo lipidov (tukov), ktoré absorbujete keď jete. To prospieva hladine cholesterolu, spôsobuje stratu hmotnosti a je veľmi zdravé pre srdce.

Takže, akonáhle ste dospeli k záveru, že chcete tieto pozitívne prínosy pre svoje zdravie, môžete sa opýtať: ako schudnúť pomocou zeleného čaju? A potom si prečítajte niektoré dôležité tipy.

Ako použiť zelený čaj na chudnutie

Začnite skoro

Vymeňte svoju rannú kávu za zelený čaj. Zelený čaj obsahuje kofeín, takže vás môže povzbudiť, ale tiež môže naštartovať metabolizmus tak, že budete po celý deň spaľovať viac kalórií. Snažte sa do čaju nič nepridávať - veci, ako je cukor, med a mlieko pridávajú kalórie, ktoré môžu pôsobiť proti účinkom zeleného čaju.

Pite často

Nebojte sa vypiť niekoľko šálok čaju denne. Obsahuje menej kofeínu ako šálka kávy, takže sa nemusíte báť, že budete nervózny keď dávku zdvojnásobíte. Tiež vám pomôže cítiť sa (a zostať) sýty. Zelený čaj môžete piť aj spolu s jedlom. Vypite šálku pred alebo tesne po jedle, takže nezjete príliš veľa. Pamätajte tiež, že zelený čaj obsahuje diuretikum, takže môžete navštevovať toaletu častejšie - ale to nie je nevyhnutne zlá vec! Hmotnosť vody sa tiež počíta do celkovej váhy.

Dbajte na pravidelnosť

Keď budete pravidelne piť zelený čaj na chudnutie (každý deň po dobu niekoľkých mesiacov, nielen niektoré týždne), zelený čaj Vám pomôže schudnúť aj iným spôsobom. Čím viac sa budete držať plánu, tým viac budete svoje telo trénovať, aby v dlhodobom horizonte absorbovalo menej tuku. To je dobrý dôvod, aby ste pokračovali v jeho pití, aj keď ste počas prvých niekoľko dní nezaznamenali výrazný účinok. Niektoré veci proste nejakú dobu trvajú, ale stoja za čakanie.

Porozprávajte sa s niekým skúseným

Aby ste sa naučili ďalšie nové tipy ako schudnúť pomocou zeleného čaju, porozprávajte sa s ľuďmi, ktorí pomocou čaju užívaného ako doplnok skutočne schudli. Môžu poznať triky a metódy, ktoré môžu pomôcť pri vašom úsilí schudnúť. Ak vás poznajú osobne, môžete prispôsobiť svoje rady vášmu telu, harmonogramu a životu.

Zelený čaj na chudnutie je len začiatok

Naučiť sa ako schudnúť pomocou zeleného čaju vám otvára dvere k iným dobrým návykom. Vzhľadom k tomu, že zelený čaj tak efektívne potláča chuť do jedla sa vaša chuť na občerstvenie a zlé potraviny zastaví. Keď nie ste riadený jedlom, môžete si vybrať, aké potraviny jete. Využite tento čas na to, aby ste sa naučili nový a zdravší spôsob stravovania.

Začnite nahrádzať potraviny s vysokým obsahom tuku a kalórií potravinami, ktoré sú pre Vás lepšie. Ak znížite príjem kalórií o iba 500 kalórií denne, schudnete o pol kila týždenne! Pri konzumácii vyváženejšieho, zdravšieho jedla sa vaše telo začne cítiť sviežejšie.

Po šálke zeleného čaju sa hýbte

Zelený čaj robí viac ako len naštartuje váš metabolizmus. Zelený čaj obsahuje aminokyselinu L-theanín. Táto aminokyselina zvyšuje mozgovú aktivitu, čo vedie k väčšej koncentrácii a pokojnejšej mysli. Využite túto energie tým, že začnete svoj deň prechádzkou. Jednoduchou prechádzkou každý deň, môžete schudnúť až o 1,5 kg za mesiac!

To je viac ako 15 kíl za rok. Chôdza je dobré kardiovaskulárne cvičenie a spaľuje kalórie. Cvičenie tiež uvoľňuje endorfíny, takže budete cítiť skvele! Zelený čaj udržuje tepny okolo srdca otvorené a flexibilné, takže je to dobrý doplnok stravy prospešnej pre srdce.

Posuňte to ďalej

Teraz, keď ste sa naučili ako schudnúť pomocou zeleného čaju, povedzte ostatným, čo viete! Obezita dosahuje epidemických rozmerov. Takmer jedna tretina ľudí trpí nadváhou alebo obezitou. Chudnutie pomocou zeleného čaju môže zmeniť niečí život!

Všetky informácie o zelenom čaji na chudnutie sú nanič, pokiaľ ich aj naozaj nevyužijete.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac