Acai Berry a chudnutie - funguje to?

Posledná úprava 21.12.2022

Hlavná vec, ktorú by ste mali vedieť o chudnutí pomocou acai berry

Bez správnej stravy a cvičenia neschudnete. A kedže “správna strava” a “cvičenie” nie sú ingrediencie obsiahnuté v ovocí, iba samotná konzumácia acai berry nebude na chudnutie fungovať. Do svojho jedálnička ho však môžete zaradiť niekoľkými spôsobmi ...

Antioxidanty a spaľovanie tuku

Antioxidanty sa okrem skvelých prínosov pre zdravie spájajú aj s urýchľovaním procesu spaľovania tukov. Vedci sa domnievajú, že to robia pomocou neutralizácie voľných radikálov. Voľné radikály sú zlúčeniny, ktoré majú negatívny vplyv na vaše telo - napríklad spomaľujú metabolizmus a narúšajú vašu chuť do jedla. Acai obsahuje 10 krát vyššie množstvo antioxidantov ako hrozno a dvakrát väčšie množstvo ako čučoriedky, takže acai berry môže teoreticky prispieť k procesu spaľovania tukov.

Mastné kyseliny môžu pomôcť pri chudnutí

Je vhodné použiť na chudnutie acai berry, pretože toto ovocie obsahuje veľké množstvo mastných kyselín. Zdá sa, že mastné kyseliny ako Omega-3 pomáhajú regulovať hladinu cukru v krvi, čo pomáha regulovať chuť do jedla. Uvádza sa tiež, že Omega-3 hrá úlohu pri urýchľovaní metabolizmu.

Vysoký obsah bielkovín

Je známe, že strava obsahujúca vyššie množstvo bielkovín, spolu s cvičením pomáha spaľovaniu tukov pri súčasnom zachovaní si svalovej hmoty.

Podľa všetkých informácií o acai berry, ktoré sme zhromaždili je acai berry je výborným zdrojom bielkovín. 100 gramov lyofilizovaného (mrazom sušeného) acai berry obsahuje viac ako 8 g bielkovín. Pridanie Acai berry do svojho jedálnička, alebo po tréningu je skvelý spôsob, ako dodať telu extra proteíny. Taktiež mu dodáva to, čo voláme ”zdravé bielkoviny”. Existuje mnoho potravín s vysokým obsahom bielkovín, ktoré obsahujú aj vysoké množstvá nežiadúcich zložiek ako sú nasýtené tuky, transmastné kyseliny, atď. To nie je prípad acai berry.

Acai berry tiež poskytuje základné vitamíny, minerály, vlákninu a ďalšie výživové prvky, ktoré môžete stratiť, zatiaľ čo ste na diéte. Zdravá strava zahŕňa konzumáciu rôznych druhov potravín a dostatočného množstva ovocia a zeleniny.

Pokiaľ ide o chudnutie, vždy sa vydajte bezpečnou cestou. Pravidelné cvičenie väčšine ľudí pomôže udržať si úbytok na váhe. Poraďte sa so svojím lekárom skôr ako začnete diétu alebo začnete užívať acai berry za účelom schudnutia.

Zapamätajte si

  • Acai Berry je “zázračná bobuľa”, nie “zázračná pilulka”.
  • Vysoké hladiny antioxidantov a mastných kyselín nacházdajúce sa v acai berry spolu so správnou stravou a cvičením môžu pomôcť pri chudnutí.
  • “Správna strava” a “cvičenie” nie sú živiny nachádzajúce sa v acai berry.
  • Rôzne byliny a bylinné produkty môžu byť toxické pre dieťa prostredníctvom materského mlieka. Veľa doplnkov, vrátane mnohých, ktoré obsahujú Acai Berry extrakt, obsahujú pridané látky, ktoré nemusia byť bezpečné pre Vaše dieťa.
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy