Antioxidanty v acai berry a voľné radikály

Posledná úprava 06.04.2018

Antioxidanty v acai berry boli horúcim témou, odkedy popularita tohto ovocia  pred niekoľkými rokmi prudko stúpla. Mnohí odborníci na potraviny vyhlásili acai berry za ovocie s najvyšším obsahom v prírode. Ak chcete pochopiť, čo sú antioxidanty, musíte najprv vedieť o voľných radikáloch.

Voľné radikály?

Voľné radikály sú zlúčeniny, ktoré sa pohybujú po Vašom tele a kradnú elektróny z iných zlúčenín. Keď to urobia, spôsobí to oxidačné poškodenie. Toto poškodenie môže prispieť k celej rade zdravotných problémov – medzi inými ochoreniu srdca, rakovine a cukrovke.

Keď voľný radikál ukradne elektrón z inej molekuly, tá stratí elektrón a sama sa stane voľným radikálom čo vytvára efekt snehovej gule.Vaše telo zvyčajne dokáže spracovať poškodenie spôsobené voľnými radikálmi. Ak však nemáte vo Vašom systéme dostatočné množstvo antioxidantov, môže dôjsť k poškodeniu buniek.

Takže čo sú antioxidanty?

Antioxidanty sú živiny, ktoré sú absorbované do tela z potravín, ktoré jete. Sú to účinné zložky potrebné na zmiernenie účinku voľných radikálov v tele. Jednoducho povedané, potrebujete antioxidanty. Vaše telo samo nevyprodukuje dostatok antioxidantov na neutralizáciu každého voľného radikálu.

Antioxidanty v acai, ako aj každom inom zdroji antioxidantov, pôsobia ako akési zmierovače vo Vašom tele. Antioxidant dá voľnému radikálu svoj elektrón, čo eliminuje potrebu voľných radikálov ukradnúť elektrón z iných zlúčenín, no antioxidanty sa potom sami voľnými radikálmi nestanú. V podstate, antioxidanty povedia: “Hej voľný radikál, mám extra elektrón... na, vezmi si ho a prestaň kradnúť elektróny mojim priateľom.”

Acai Berry je silný antioxidačný bojovník!

Antioxidanty sú v acai berry prítomné na vysokej úrovni. Štúdie ukázali, že acai má 10 krát viac antioxidantov ako hrozno a dvakrát viac ako čučoriedky.Acai berry je tiež bohaté na antioxidanty známe ako antokyaníny.Má tiež obsahovať proantokyanidíny a tiež malé množstvo resveratrolu.

Antioxidanty z acai berry môžu byť konzumované prostredníctvom mnohých rôznych doplnkov. Vždy sa uistite, že výrobok obsahuje 100% acai.

Užívanie výrobkov, ktoré neobsahujú 100% acai znižuje množstvo antioxidantov, ktoré telu dodáte.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy