Chudnutie s Acai Berry a kojenie

Posledná úprava 19.12.2017

Acai Berry púta neustále veľa pozornosti ako zázračná potravina na stratu hmotnosti. Je spomínaná tak často a predsa je veľmi ťažké nájsť presné a pravdivé informácie, pretože väčšina webových stránok a blogov, ktoré o acai berry píšu, sa sústredia skôr na predaj ako pravdivé informácie o acai berry. Dojčiace matky sa nevedia dočkať, až začnú zhadzovať kilá, ktoré nabrali v tehotenstve a zaujímajú sa, či je bezpečné Acai berry doplnky počas dojčenia.

Čo je to Acai Berry?

Acai Berry rastie hlavne v Brazílii a k čerstvému ovociu sa nemôžete dostať, pokiaľ nežijete v Brazílii. V ostatných krajinách sa môžete dostať len k mrazenému acai berry alebo šťavám a doplnkom z acai berry. Mnoho z týchto doplnkov tiež môže obsahovať ďalšie zložky.

Výživa

Hlavným záujmom dojčiacich matiek je zvyčajne výživa svojho dieťaťa. Podľa poradcov na dojčenskú výživu, ženské telo sa počas obdobia dojčenia snaží zabezpečiť aby boli všetky potrebné výživné látky v prvom rade obsiahnuté v materskom mlieku. Na druhej strane je však dôležité aby výživa bola vyvážená.

Zdravie dieťaťa

Väčšina z toho, čo jete alebo pijete ako dojčiaca matka, sa dostane do Vášho mlieka. Kým množstvo toho, čo sa dostane do Vás, sa líši, aj malé množstvo určitých vecí, ako je napríklad kofeín, môže ovplyvniť Vaše dieťa, pretože ono nemôže stráviť a spracovať rovnako dobre ako Vy. Rôzne byliny a bylinné produkty môžu byť toxické pre dieťa prostredníctvom materského mlieka. Veľa doplnkov, vrátane mnohých, ktoré obsahujú Acai Berry extrakt, obsahujú pridané látky, ktoré nemusia byť bezpečné pre Vaše dieťa.

Na zváženie

Neexistuje veľmi veľa výskumov, ktoré sa týkajú negatívnych účinkov Acai Berry a už vôbec žiadne skúmajúce účinky na zdravie dieťaťa. V tejto situácii je vždy potrebné držať sa základného pravidla – nepreháňať to s dávkami. Či už užívate doplnky alebo pijete acai berry nápoje, radšej to robte s mierou. Rovnako si overte, či produkty neobsahujú aj iné látky, ktoré by prípadne mohli byť škodlivé alebo sa jedná a Diéta a jeho vplyv na deti cez materským 100% extrakty z acai berry. Ak si nie ste istá poraďte sa so svojím detským lekárom o tom, čo by ste mali jesť a piť pri dojčení.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy