Acai berry - nutričné fakty

Posledná úprava 11.01.2018

Presné informácie o acai berry vysvetľujúce nutričnú hodnotu a výživové vlastnosti tohto ovocia je niekedy ťažké nájsť. My sa vám snažíme poskytnúť najnovšie a najspoľahlivejšie možné informácie o acai. Toto ovocie má niekoľko vlastností, ktoré ho robia jednnou z najlepších superpotravín prírody.

Acai berry a antioxidanty

Antioxidanty sú účinné zložky potrebné na zničenie voľných radikálov v tele. Voľné radikály sú známe tým, že spomaľujú váš metabolizmus a tiež urýchľujú proces starnutia.

  • Acai bobule obsahujú vysoké množstvo antioxidantov.
  • Acai obsahuje desaťkrát vyššie množstvo antioxidantov ako hrozno a dvakrát vyššie množstvo ako čučoriedky.
  • Acai Berry má tiež tridsaťnásobne vyššiu úroveň antioxidantov ako červené víno.
  • Acai Berry je bohaté na antioxidanty známe ako antokyaníny.
  • Acai bobule obsahujú tiež proanthokyanidíny a malé množstvo resveratrolu.

Podľa všetkých dostupných informácií je acai berry najbohatším ovocím na antioxidanty na našej planéte.

Obsah vitamínov a minerálov

Vitamíny sú nevyhnutné pre normálny rast a vývoj. Zistilo sa, že acai berry je bohaté na vitamín A a vitamín C.

Minerály sú látky, ktoré sú potrebné v tele. Minerály ako draslík, vápnik, horčík, meď, železo a zinok sú prítomné acai bobuliach. Nápoje a doplnky výživy z acai berry sú skvelý spôsob, ako dodať telu dennú dávku minerálov, ktoré potrebuje.

Aminokyseliny a množstvo proteínov

Aminokyseliny sú dôležité pre život, a plnia mnoho úloh pri trávení. Acai berry obsahuje 19 rôznych aminokyselín, čo je 7,59% z hmotnosti dužiny plodu.

Aminokyseliny sú stavebnými kameňmi bielkovín. Odborníci hovoria, že 100 gramov lyofilizovaného (nasucho zmrazeného) acai berry obsahuje 8,1 g bielkovín. To je viac ako priemerne veľké vajce a dokonca aj niektoré výživné tyčinky.

Nenasýtené tuky

Podľa informácií, ktoré sme zhromaždili o acai je toto ovocie bohaté na nenasýtené tuky. Nenasýtené tuky sú považované za zdravšie ako nasýtené tuky. Bobule sa skladajú z 50 percent tuku, čoho je 73% nenasýtených. Omega 3, Omega 6 a Omega 9 sú niektoré zo “zdravých tukov”, ktoré obsahuje tuk Acai Berry.

Vláknina

Nezabudnite na vlákninu. Acai Berry je plné vlákniny. Vláknina prospieva telu tým, že zníži Vašu chuť do jedla, znižuje riziko srdcových ochorení a hrá úlohu pri znižovaní rizika niektorých druhov rakoviny, čo sú len niektoré z jej pozitívnych vlastností.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy