Tajomstvo nestarnúcej pleti dnes aj do budúcna

Posledná úprava 29.03.2022

Keď má človek 20, 30 rokov, začína pokožka preukazovať prvé príznaky starnutia a objavujú sa prvé vrásky. Čo robiť? Ponúkame zoznam ôsmich najdôležitejších a pritom jednoduchých tajomstiev, ktoré vám pomôžu pri zachovaní krásnej a žiarivej pleti. Od produktov na starostlivosť o pleť až po tipy a triky v rámci životného štýlu.

Vždy si čistite štetce na mejkap

Nemusíte si pripomínať, aby ste si umývali vlasy alebo prali šaty. Na umytie štetcov na mejkap ale zabúdate. Na neočistených štetcoch sa môžu zachytávať zvyšky produktov a nánosov nečistôt, ktoré si môžete denne nanášať na tvár. Používajte jemný čistiaci prípravok na tvár, ním si očistíte aj svoje nástroje. Potom ich opláchnite a nechajte ich voľne uschnúť. Tento postup opakujte raz za mesiac. Pleť sa vám poďakuje.

Umývajte sa vlažnou vodou

Môže to byť prekvapenie pre tých, kto si zvyknú ráno umyť tvár ľadovou vodou, prípadne horúcu sprchu po namáhavom dni. Podľa ázijského tajomstva krásy je na tvár najlepšia vlažná voda. Mierna teplota vody zužuje cievy a zmierňuje začervenanie. Pritom však pleť nevysuší, k čomu dochádza pri použití horúcej vody. Možno sa vám to teraz nezdá, ale z dlhodobého hľadiska môžete týmto jednoduchým krokom zlepšiť vzhľad pokožky. Takže to určite stojí za vyskúšanie.

Osviežte sa esenciou

Jedno z najlepších tajomstiev krásy je pridať do starostlivosti o pleť esenciu na ošetrenie pleti. Po očistení pleti si na pleť naneste niekoľko kvapiek esencie, dodáte jej vitamíny a aminokyseliny. Zlepšíte tak štruktúru a vzhľad pleti, pokožka bude jasná a žiarivá.

Pozor na cukor v „zdravých“ nápojoch

Asi ste to už počuli. Kokosová voda je hydratujúcejšia než voda z vodovodu. Mandľové mlieko je lepšie než klasické mlieko. Zeleninové šťavy by nám mali dopriať dlhý život. Treba však dávať pozor na skryté cukry vo vašich obľúbených „zdravých“ nápojoch. Príliš veľa pridaného cukru môže vyvolať zápal a vyrážky na pleti. Pred tým, než sa napijete, čítajte štítky. Aj keď si myslíte, že určite volíte správne.

Nájdite si sérum na pleť určené presne na vaše problémy s pleťou

Pokiaľ chceme hovoriť o trikoch na starostlivosť o pleť, zožeňte si sérum na pleť. Identifikujte problémy svojej pleti a nájdite si produkt, ktorý vás ich zbaví. Existujú séra s liftingovým účinkom, séra minimalizujúce jemné línie a vrásky, rozjasňujúce séra…

Nezabúdajte na krk a na ruky

Krk a ruky váš vek prezradia. Nezanedbávajte ich. Pravidlom je, zaobchádzať s nimi, ako by išlo o vašu tvár. Rozmaznávajte ich dobrými produktami na tvár. Ak dodáte vlahu do týchto prehliadaných oblastí, koži iba prospejete.

Používajte denný a nočný hydratačný krém

Zorganizujte si starostlivosť o pleť tak, aby ste používali iný hydratačný krém na deň a iný na noc. Večer používajte hutnejší krém, zlepšíte tak hydratáciu kože. Môžete si vyhľadať také krémy, ktoré sa zameriavajú na rôzne problémy. Efekt pre pleť tak znásobíte. Ak budete výrobky striedať, môžete napríklad pleť cez deň rozjasniť a v noci sa postarať, aby nebola suchá.

Nebojte sa vyhľadať aj radu a pomoc odborníka

Existuje mnoho vecí, ktoré zvládate sama doma. Z času na čas sa však môžete zveriť do rúk odborníka. Nájdite si dôveryhodnú kozmetičku a pravidelne si u nej nechajte urobiť hĺbkové prečistenie pleti, prípadne píling (napríklad píling s kyselinou glykolovou). Stačí raz za štvrť roka. Je to tiež jedna z pomôcok, ako si zachovať mladistvý lesk a žiarivú pleť bez vrások.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac