10 príznakov, že vaše telo volá po detoxe

Posledná úprava 19.12.2022

Ako zistíte, že vaše telo potrebuje detox? Povie vám to samo, stačí vedieť na čo sa zamerať, keď sa s vami snaží komunikovať.

Ak ste si všimli niektoré z nasledujúcich príznakov, detoxikácia je pre vás nevyhnutná. Nemusí byť všeliekom, ale v mnohých prípadoch to pomôže zlepšiť situáciu. Záleží na pravidelnosti.

Energia klesá, cítite sa unavený

S raketovým vzostupom energetických nápojov a vďaka popularite kofeínových nápojov má človek pocit, že nízkoenergetická epidémia je v plnom prúde.

Snažiť sa získať energiu zo stimulantov ako je kofeín a taurín ale problém v dlhodobom horizonte len zhoršuje. Po týchto životabudičoch nastane deficit energie a cítite sa oveľa horšie než keď ste začali. Navyše, tieto nápoje obvykle zaťažujú pečeň, ďalej prehlbujú problém a dostanete sa do nízkoenergetickej špirály.

Ak sa zobudíte v dopoludňajších hodinách unavený, spomalený a pociťujete celý deň rôzne stupne letargie, určite by ste mali o detoxe premýšlať. S detoxikačným programom si vyčistíte hrubé črevo, pomôže vám odstrániť telesný odpad, cítiť sa ľahší, a uvoľní v tele uložené toxíny.

Ako Detox pomôže proti únave

S detoxikačným programom sa z vášho organizmu odplavia škodliviny, ktoré vám berú energiu a elán.

Zápcha

Chronická zápcha je známkou toho, že niečo v tráviacom trakte nie je v poriadku. Ak ste sa snažili zvýšiť príjem vlákniny, upraviť svoj jedálniček ale bezvýsledne, vaše telo potrebuje detox. Porucha trávenia je tiež spoločným znakom. Počas rokov sa vo vašich črevách nahromadí množstvo odpadu a zápcha môže byť len jedným z príznakov väčšieho a naliehavejšieho problému. Ak svoju stravu upravíte zdravými potravinami ako je surové ovocie a zelenina, vylúčite príjem vyprážaných jedál a ďalších nezdravých prvkov, vaše črevá dostanú blahodárny detox a telo si odpočinie. Doprajete mu dostatok vitamínov a minerálov, čo tak zúfalo potrebuje.

Ako Detox pomôže pri zápche

Ísť na veľkú potrebu je na dennom poriadku, ak ste predtým trpeli zápchou. Efektívna očista hrubého čreva vás zbaví nielen odpadu z čriev, ale očistí váš tráviaci trakt a rovnako vám dlhodobo zlepší trávenie.

Zahmlený mozog, neschopnosť sústrediť sa

Pokiaľ si uvedomíte, že vo svojom prirodzenom stave vám chýba schopnosť sústrediť sa a pristihnete sa, že ste úplne "mimo", pravdepodobne vaše telo zúfalo kričí o pomoc a potrebuje detoxikovať. Nemyslite si, nie je to znamenie dať si stimulujúci nápoj alebo lieky.

Akonáhle sa oslobodíte od toxínov, ťažkých kovov a iných, budete príjemne prekvapený ako sa vaša schopnosť sústredenia zlepší, zvládnete všetky úlohy a odvediete kus práce.

Ako Detox pomôže pri neschopnosti sústrediť sa

Detox pomáha zbaviť sa toxínov, ktoré bránia mozgu ísť na plné obrátky. Môže obnoviť jasnosť mysle a koncentráciu, zbaví vaše telo nadmerných škodlivín.

Zlá nálada, depresia

Spôsob akým myslíte je do značnej miery závislý na vašej schopnosti poskytnúť svojmu telu výživné potraviny. Vaša nálada sa môže meniť s kvalitným alebo zlým jedlom. Jesť potraviny, ktoré sú nekvalitné, alebo dokonca z dlhodobého hľadiska toxické pre telo, vás môže držať v depresii.

Problém je, že keď začnete robiť zmeny pre lepší pocit, a zmeníte svoj jedálniček na kvalitné potraviny, budú toxíny blokovať živiny aby si našli cestu do vášho mozgu. Toxíny majú tendenciu sa v tele uhniezdiť a pôsobiť. V tomto prípade pomôže detoxikačný program uviesť vašu myseľ späť do dobrého stavu. Treba však vedieť rozpoznať, či ide len o pokles nálady a depresiu alebo klinickú depresiu . Ak si myslíte, že sa jedná o klinickú depresiu, poraďte sa so svojím lekárom.

Ako Detox pomôže pri zlej nálade

Detox nie je liek na klinickú depresiu, vtedy je naozaj potrebné navštíviť lekára. Pokiaľ však ide o pomoc, aby sa zabránilo depresívnemu mysleniu, detox dokáže divy. Uvoľní vaše telo od uložených toxínov, ktoré vás držali v negatívnych myšlienkach a inšpiruje váš nový pohľad na život.

Nadváha, problém schudnúť

Ak sa vám nedarí dostať sa na ideálnu váhu aj po niekoľkých pokusoch o seriózne chudnutie, je možné, že ste bojovali ťažký boj vďaka všetkým toxínom v tele.

Chcete obrátiť list a začať sa zdravo stravovať, poskytnúť vášmu telu len tie najlepšie potraviny, ale nezaberá to tak ako ste si mysleli. Pokiaľ je v tele odpad, bráni vstrebávaniu vitamínov a minerálnych látok.

Pri detoxikácii vášmu telu udáte správny smer. Nielenže ho zbavíte odpadu ale ako vedľajší produkt, pomáha schudnúť. Tento detoxikačný program pripraví pôdu pre zdravé chudnutie s a aktívny životný štýl.

Ako Detox pomôže pri chudnutí

Detox vás očistí a pomôže začať znovu, skôr než budete plávať proti prúdu a snažiť sa byť zdravý i keď budete mať v tele stále uložené toxíny.

Problémy so spánkom

Nadmerné množstvo toxínov vás môže v noci budiť, prehadzujete sa a otáčate, váš prirodzený cyklus je narušený. Melatonín signalizuje telu spánok, ale príliš toxické telo môže znížiť množstvo melatonínu, ktorý sa uvoľní, a spôsobiť ďalekosiahle následky, pokiaľ ide o získanie prirodzeného, pokojného spánku.

Ak je telo neustále udržiavané v neprirodzenom stave, čo je v prípade množstva toxínov v tele, potom aj sami zistíte vypadnutie z rytmu s prírodou. Vtedy sa stáva, že v noci nespíte a prebúdzate sa neskôr ako chcete. Pociťujete potrebu dlhšieho spánku. Ešte pred tabletkami na spanie vyskúšajte detox.

Ako Detox pomôže so spánkom

Obnoví telo viac do prirodzeného stavu. To je potom viac schopné nasledovať vzory cirkadiánneho rytmu, vďaka uvoľnenému melatonínu bude prirodzene unavené vo večerných hodinách a v noci. Ráno sa zobudíte oddýchnutý a čerstvý.

Sexuálna dysfunkcia

Nerobíme si srandu, keď vám povieme že sexuálne problémy možno vyriešiť aj pomocou detoxikačnej kúry. Vaše pohlavné orgány sú rovnaké ako každý iný orgán, a ich správna funkcia môže byť narušená, ak je tam príliš veľa toxínov. Mnohí, ktorí absolvujú detox program uvádzajú pocit silnejšieho libida a lepší výkon ako pred tým.

Ak ste si nikdy nevyskúšali detox a vaša sexuálna výkonnosť a chuť postupne ubúda, nemusí to byť len vekom, ale aj známkou toho, že budete potrebovať detox.

Ako Detox pomôže pri sexuálnej dysfunkcii

Keď pohlavné orgány nedostávajú vitamíny a minerály, ktoré potrebujú k svojej práci, toxicit v tele má vplyv na vašu fyzickú výkonnosť a môže to skončiť sebaobviňovaním.

Nevysvetliteľné bolesti hlavy

Zdroj niektorých bolestí hlavy je ľahké určiť, buď ju spôsobil stresujúci deň alebo priveľa hluku. Pokiaľ však trpíte pravidelne bolesťou hlavy bez zjavnej príčiny, nastal čas na detox.

Bolesť hlavy je celkom spoľahlivý spôsob, ako vám telo signalizuje, že niečo nie je v poriadku. Skôr než začnete liečiť príznaky bolesti, pokúste sa zistiť, či nie sú bolesti hlavy spôsobené toxickým stavom.

Namiesto liekov proti bolesti skúste detoxikačný program, aby ste zistili, či problém predsalen nie je príliš veľa toxínov v tele. Avšak pozor, počas detoxikačného procesu sa bolesti hlavy môžu zhoršiť. Keď program skončíte, mali by byť preč alebo aspoň značne zmierené.

Ako Detox pomôže pri bolestiach hlavy

Detox vás zbaví nečistôt v tele, ktoré spôsobujú náchylnosť k bolesti hlavy.

Nevysvetliteľná bolesť, stuhnutie

Prebudíte sa ráno ubolený, stuhnutý a pritom ste predchádzajúci deň nič namáhavé nerobili. Pokiaľ nerobíte tvrdý šport alebo bojové umenie, nie je dôvod prebudiť sa s pocitom, ako by vás prešiel nákladiak.

Ak máte v tele toxíny, musíte sa ich zbaviť. Pravdepodobne trpíte zápalom, pretože mnoho z priemyselných potravín a nápojov spôsobujú toxicitu, ktorá vedie k zápalu.

Pokiaľ ste ešte neskúsili detox, v priebehu rokov sa toxíny v tele nahromadia a to môže viesť k predčasnej, zbytočnej bolesti a stuhnutosti v tele.

Ako Detox pomôže pri bolesti

Detox pomôže znížiť nadmerný zápal, čo pomáha k upokojeniu bolesti.

Kožné problémy, alergické reakcie

Vaša pleť má problémy a všetko čo ste už vyskúšali nezaberá. Lokálna liečba nepomôže, ak je príčinou problému pokožky nadmerná toxicita v tele.

Je čas nasledovať osvedčený detoxikačný program, ktorý sa zameriava na ochorenie kože.

Treba mať však na pamäti, že vedľajším účinkom detoxu je často vystúpenie vyrážok a iných kožných problémov, keď sa toxíny z tela uvolňujú. Tie budú pozvoľna ustupovať do doby ukončenia procesu a nemali by byť zamieňané za zhoršenie vášho problému.

Ako Detox pomôže pri kožných problémoch

Detox pracuje na zdroji problému, odbúrať z tela toxíny, ktoré spôsobujú vyrážky, epidémie a alergické reakcie na koži, rovnako ako kýchanie, kašeľ a astmatické stavy.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy