7 spôsobov, ako sa vyhnúť detoxikačným príznakom počas očisty

Posledná úprava 07.12.2017

Ak ste už niekedy podstúpili akýkoľvek druh pôstu alebo detoxikácie po akokoľvek dlhú dobu, môžete až veľmi dôverne poznať rôzne druhy nepríjemných príznakov, ktoré sa u vás môžu prejaviť v priebehu týchto očíst. Dokonca aj pár dní bez pitia kávy, sýtených nápojov, rafinovaného cukru, alebo tabaku môže vyvolať takéto reakcie. Niektoré z najčastejších detoxikačných príznakov pôstu alebo detoxikácie zahrňujú bolesti hlavy, nevoľnosť, bolesti tela, upchný nos či nosné dutiny, bolesť hrdla, zápchu, hnačku, vyrážky alebo dokonca príznaky podobné chrípke. Tieto symptómy sú známe pod rôznymi názvami ako napríklad liečebná reakcia, čistiaca reakcie, liečivá kríza, Herxheimerova reakcia alebo detoxikačné príznaky.

Základné príčiny detoxikačných príznakov

Mnoho ľudí, ktorí si prejdú týmto druhom nepríjemných pocitov sa chcú dozvedieť viac o tom, čo presne sa deje v ich telách a čo môžu urobiť, aby tomu zabránili. Keď zažívame pri očiste tieto druhy detoxikačných príznakov, dejú sa v našom tele v podstate tri veci:

  1. Pretože altívne čistíme svoje telo, bunky nášho tela zrazu majú možnosť uvoľniť ešte väčšie množstvo uložených toxínov, patogénov, nečistôt, metabolických odpadov a iných látok, ktoré nepatria do nášho tela, než je obvyklé.
  2. Niekoľko prirodzených systémov tela ktoré normálne a prirodzene eliminujú tieto nežiaduce látky sa stanú zahltené následkom neobvykle veľkého množstva toxínov uvoľňovaných na bunkovej úrovni v celom tele a prestanú byť schopné pracovať. To kladie neprimeranú záťaž na zostávajúce systémy.
  3. V niektorých prípadoch patogénne mikroorganizmy ako sú baktérie alebo kvasinky, ktoré žili na látkach, ktoré sme pravidelne požívali, (napríklad kvasinky, ktoré sa živia nadbytkom cukrov v potrave), môžu zomrieť, keď sme sa zbavili ich obľúbených potravín, následkom čoho sa do krvného obehu uvoľňujú toxické látky.

Táto reakcia môže prispieť k a zhoršiť problém už preťažených vylučovacích systémov.

Telesné spôsoby vylučovania

Naše telá sú prirodzene vybavené dômyselným a vysoko interaktívnym systémom orgánov a procesov, ktorý bol prirodzene navrhnutý tak, že jeho cieľom je priebežne sa mobilizovať a očistiť sa od toxických látok. Toto sú primárne orgány a cesty eliminácie tela:

  • Hrubé črevo
  • Pečeň
  • Obličky
  • Lymfatické cievy
  • Pľúca
  • Koža
  • Krv

Každá z týchto ciest je synergicky prepojená s a vzájomne závislá na ostatných a keď všetky z nich riadne fungujú je pravdepodobné, že sa budeme tešiť dobrému zdraviu. Ak sa však jedna alebo viac týchto dráh stáva pomaly preťažená, zahltená toxínmi alebo nefunguje optimálne kladie to neprirodzenú záťaž na tie ostatné, čo často vedie k nepríjemným príznakom. Napríklad, ak naša pečeň preťažená, najmä počas očisty, môžu sa u nás objaviť vyrážky, začervenanie alebo akné. Ak počas detoxu trpíme zápchou, môžu sa u nás vyvinúť príznaky chrípky, ako je zdurenie lymfatických uzlín, bolesti v krku, kašeľ alebo upchaté priedušky.

Podpora detoxikačných systémov tela

Kľúčom k zamedzeniu detoxikačných príznakov počas očisty je proaktívna podpora vrodenej schopnosti nášho tela čistiť sa samo. Môžeme to dosiahnuť rôznymi holistickými metódami, ktoré pomáhajú, posilňujú a čistia naše prirodzené detoxikačné orgány a cesty, ktoré tak efektívnejšie odstraňujú toxíny a odpad.

Tu je 7 návrhov, ako to dosiahnuť, aby ste pri samotnej detoxikácii nezažívali žiadne alebo len minimálne nepohodlie.

1) Podporte pravidelný pohyb čriev

Udržiavanie pravidelného pohybu čriev počas akejkoľvek očisty je rozhodujúce. Dva z najlepších spôsobov, ako pomôcť dostať veci do pohybu, keď máte problém so zápchou je prijímať doplnky výživy s obsahom horčíka alebo celé potraviny obsahujúce vitamín C (nie syntetickú kyselinu askorbovú).

2) Klystír alebo hyderoterapia hrubého čreva / Colonix

Mnoho ľudí si neuvedomuje, aké mocné ozdravné a detoxikačné účinky má klystír z teplej vody, roky používaný systém očisty, ktorý sa dá ľahko vykonať v súkromí svojho domova. Ďalšou možnosťou je hydroterpia hrubého čreva, pri ktorej licensovaný profesionál prepláchne spodnú časť hrubého čreva s použitím moderného vybavenia.

3) Aktívne uhlie

Aktívne uhlie je známe ako "univerzálny" protijed, ktorý je známy pre svoju mocnú schopnosť bezpečne odčerpať toxíny, patogény a odpad do svojej veľkej povrchovej plochy, udržať ich a účinne ich odstrániť z tela spolu s výkalmi.

4) Soľné kúpele

Pridanie morskej soli, horkej soli, vločiek alebo oleja chloridu horečnatého, sódy bikarbóny alebo kombináciu týchto látok do teplého kúpeľa a zotrvanie v ňom aspoň pol hodiny je výborný spôsob, ako odčerpať toxíny z tela cez pokožku. Pridanie práškového bentonitového ílu do kúpeľa, je tiež veľmi prospešné. A ak kúpeľ celého tela nie je možný, užitočný môže byť aj jednoduchý kúpeľ nôh.

5) Kefovanie kože nasucho

Kefovanie suchej pokožky celého tela špeciálnou kefou s prirodzenými štetinami vyrobenou špeciálne na tento účel je fantastický spôsob ako sa zbaviť odumretej kože a zároveň stimulovať a podporovať lepšie fungovanie celého lymfatického systému.

6) Balíčky z ricínového oleja cez pečeň

Bavlnená alebo vlnená tkanina, nasiaknutá ricínovým olejom aplikovaná cez pečeň, (a zakrytá starým, ťažkým uterákom) zakrytá výhrevnou podložkou aplikovaná po dobu jednej hodiny je skvelá na podporu zlepšenia funkcie pečene. Ricínový olej nielen pomáha pečeni lepšie robiť jednu z jej hlavných úloh, čo je filtrácia / čistenie krvi, ale je tiež skvelý na katalýzu lymfatického systému, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou očisty tela na bunkovej úrovni.

7) Rebounding

Ak máte prístup k trampolíne alebo mini trampolíne, skákanie na nej je jedna z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť počas očisty pre podporu schopnosť tela prirodzene vyložiť toxicitu. Dokonca aj len jemné poskakovanie bez toho aby ste sa zdvihli zo skákacej podložky je prospešné, pretože táto činnosť priamo stimuluje a mobilizuje celý lymfatický systém tela a pomáha pri preprave, spracovaní a likvidácii odpadu a patogénnych látok.

A nakoniec, pite veľa tej najčistejšej vody, ktorú máte k dispozícii. Je to zásadné pre každého, kto podstupuje akýkoľvek druh detoxikácie, aby ste tak pomohli predchádzaniu detoxikačných príznakov a počas procesu vnútornej očisty k sebe boli tak jemný, ako je to len možné.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy