Domov / / / 5 príznakov, že vaše telo deto...

5 príznakov, že vaše telo detoxikuje

Posledná úprava 13.03.2020

Ak sa snažíte znížiť toxické zaťaženie tela, môžete to urobiť niekoľkými rôznymi spôsobmi, vrátane správnej výživy, esenciálnych olejov, očisty, doplnkov výživy a vyhýbaniu sa chemickým látkam vo všetkých formách od kozmetických výrobkov, geneticky modifikovaných potravín až po liečivá. Bohužiaľ, odstrániť všetky toxíny zo životného prostredia a života je takmer nemožné. Plus, buďme k sebe úprimní, vo svojom živote musíte mať trochu rovnováhy! Aby ste pomohli v boji proti týmto toxínom, skvelý spôsob je prirodzene pomôcť vášmu telu detoxikovať. Detox pomáha telu odplaviť toxíny, ktoré sa v ňom v priebehu času nahromadili. Existuje mnoho detoxikačných programov, takže sa informujte a nájdite ten, ktorý je pre vás najlepší. Detox však nie je vždy len príjemný. Odbúrané toxíny sa uvoľňujú najprv do vášho tela a zmena svojho denného režimu môže vyvolať príznaky podobné odvykaniu si od drog. Nebojte sa však, pretože asi po troch dňoch očisty sa znova začnete cítiť úžasne! Čaká na vás jasné myslenie a množstvo energie!

5 známok toho, že detoxikujete:

  1. Bolesť hlavy - Toto je najčastejší príznak detoxikácie. Keď podporujete svoje telo očistou, bunky majú možnosť uvoľniť viac uložených toxínov, patogénov a odpadu a tak spôsobiť bolesti hlavy. Bolesti hlavy môžu byť tiež výsledkom vedľajšch produktov cukru, kvasiniek alebo kofeínu. Nesiahajte po tabletkách – použite trochu mätového esenciálneho oleja a pite veľa vody, aby ste boli hydratovaní.
  2. Únava – Máte pocit, ako by vás zrazil autobus? Nie ste sami! Vaše telo pracuje nadčas, aby zbavilo vaše telo týchto nežiaducich toxínov. Môžete sa cítiť omámený alebo opitý, ako by ste nad svojim telom nemali úplnú kontrolu. Okrem toho, je šanca, že sa budete cítiť vyčerpany a budete potrebovať trochu viac spánku. Aby vaše telo mohlo urobiť to, čo vie, pokúste sa mu vytvoriť priestor a prvé tri dni očisty brať s nadhľadom.
  3. Hnačka - Áno, to je pravda. Držte sa blízko toalety. Naše telá majú prirodzený spôsob odstraňovania odpadu a ten má počas očisty naozaj šancu ukázať sa. Všetko nežiaduce bude odchádzať. Nie je to príjemné, ale je to nutné. Opäť platí, dovoľte vášmu telu robiť to, čo vie robiť a pomôžte mu doslova uvoľniť sa.
  4. Prechladnutie / Horúčka - Ak sa u vás počas detoxikácie objaví zápcha, môžu sa u vás vyvinúť príznaky chrípky ako je zdurenie lymfatických uzlín, upchatý nos alebo výtok z nosa, bolesť hrdla, alebo napríklad kašeľ alebo upchaté priedušky. Skúste užiť čierne uhlie, aby ste telu pomohli zbaviť sa odpadu. Zvážte i kávový klystír.
  5. Koža - Ak je naša pečeň skutočne plná toxínov, môžete začať detoxikovať cez kožu. Môžu sa vám vyhodiť vyrážky alebo sa u vás objaviť krásne malé pupienky. Je normálne, že vaša pokožka je najväčší orgán v tele a pomáha nám detoxikovať na dennej báze. Ahoj, pot! Neľakajte sa, ak sa u vás objaví pár vyrážok, vaše telo len odstraňuje tieto toxíny cez póry.

Tipy ako svojmu telu prirodzene pomôcť detoxikovať:

  • Pite veľa vody: Najmä počas očisty šťavami zabúdame piť dostatok vody. Tá nám pomáha všetko v celom tele rozhýbať. Kokosová voda je obzvlášť hydratujúca, takže jej pite veľa.
  • Používajte esenciálne oleje: Citrusové oleje ako je citrónový, limetkový a grapefruitový olej alebo olej z divokého pomaranča sú fantastické na pomoc pečeni prirodzene detoxikovať. Ja ich pridávam do vody. Citrónová tráva je dobrá na zlepšnie nálady. Ráno si dávam 1-2 kvapky na chodidlá. Mäta pomáha zmierniť bolesti hlavy. Zmes na dobré trávenie pomôže upokojiť akúkoľvek žalúdočnú nevoľnosť alebo kŕče pri hnačke.
  • Horká soľ do kúpeľa: Kúpte sa aspoň 30 minút a na jeden kúpeľ použite asi 2-4 šálky horkej soli (síran horečnatý). Tá pomôže vytiahnuť tieto toxíny von z tela a zároveň pomôže telu upokojiť sa a relaxovať.
  • Dobré tuky: Uistite sa, že užívate dobré tuky ako sú omega tuky a kokosový olej.

Proces detoxu je pri každej očiste o čosi ľahší, ak budete aj naďalej pomáhať znižovať toxické zaťaženie tela. Príznaky sú menej intenzívne. Len tak ďalej a nechajte svoje telo uvoľňovať, uvoľňovať, uvoľňovať!

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


5 príznakov, že vaše telo detoxikuje Priemerné hodnotenie: 3 1 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy