5 príznakov, že vaše telo detoxikuje

Posledná úprava 22.04.2022

Ak sa snažíte znížiť toxické zaťaženie tela, môžete to urobiť niekoľkými rôznymi spôsobmi, vrátane správnej výživy, esenciálnych olejov, očisty, doplnkov výživy a vyhýbaniu sa chemickým látkam vo všetkých formách od kozmetických výrobkov, geneticky modifikovaných potravín až po liečivá.

Bohužiaľ, odstrániť všetky toxíny zo životného prostredia a života je takmer nemožné. Navyše, buďme k sebe úprimní, vo svojom živote musíte mať trochu rovnováhy! Môžete však pomôcť telu detoxikovať. Detox pomáha telu odplaviť toxíny, ktoré sa v ňom v priebehu času nahromadili. Existuje mnoho detoxikačných programov, takže sa informujte a nájdite ten, ktorý je pre vás najlepší. Detox však nie je vždy len príjemný. Odbúrané toxíny sa uvoľňujú najprv do vášho tela a zmena svojho denného režimu môže vyvolať príznaky podobné odvykaniu si od drog. Nebojte sa však, pretože asi po troch dňoch očisty sa znova začnete cítiť úžasne! Čaká na vás jasné myslenie a množstvo energie!

5 prejavov detoxikácie organizmu

Základné príčiny detoxikačných príznakov

Keď zažívame pri očiste tieto druhy detoxikačných príznakov, dejú sa v našom tele v podstate tri veci:

  1. Pretože aktívne čistíme svoje telo, bunky zrazu majú možnosť uvoľniť ešte väčšie množstvo uložených toxínov, patogénov, nečistôt, metabolických odpadov a iných látok, ktoré nepatria do tela, než je obvyklé.
  2. Niekoľko prirodzených systémov tela, ktoré normálne a prirodzene eliminujú tieto nežiaduce látky sa stanú zahltené následkom neobvykle veľkého množstva toxínov uvoľňovaných na bunkovej úrovni v celom tele a prestanú byť schopné pracovať. To kladie neprimeranú záťaž na zostávajúce systémy.
  3. V niektorých prípadoch patogénne mikroorganizmy ako sú baktérie alebo kvasinky, ktoré žili na látkach, ktoré sme pravidelne požívali, (napríklad kvasinky, ktoré sa živia nadbytkom cukrov v potrave), môžu zomrieť, keď sme sa zbavili ich obľúbených potravín, následkom čoho sa do krvného obehu uvoľňujú toxické látky.

Bolesť hlavy

Toto je najčastejší príznak detoxikácie. Keď podporujete telo očistou, bunky majú možnosť uvoľniť viac uložených toxínov, patogénov a odpadu a tak spôsobiť bolesti hlavy. Bolesti hlavy môžu byť tiež výsledkom vedľajších produktov cukru, kvasiniek alebo kofeínu. Nesiahajte po tabletkách – použite trochu mätového esenciálneho oleja a pite veľa vody, aby ste boli hydratovaní.

Únava

Máte pocit, ako by vás zrazil autobus? Nie ste sami! Vaše telo pracuje nadčas, aby sa zbavilo nežiaducich toxínov. Môžete sa cítiť omámený alebo opitý, ako by ste nad svojim telom nemali úplnú kontrolu. Okrem toho, je šanca, že sa budete cítiť vyčerpaný a budete potrebovať trochu viac spánku. Aby vaše telo mohlo urobiť to, čo vie, pokúste sa mu vytvoriť priestor a prvé tri dni očisty brať s nadhľadom.

Hnačka

Áno, to je pravda. Držte sa blízko toalety. Naše telá majú prirodzený spôsob odstraňovania odpadu a ten má počas očisty naozaj šancu prejaviť sa. Všetko nežiaduce bude odchádzať. Nie je to príjemné, ale je to nutné. Opäť platí, dovoľte vášmu telu robiť to, čo vie robiť a pomôžte mu doslova uvoľniť sa.

Prechladnutie alebo horúčka

Ak sa u vás počas detoxikácie objaví zápcha, môžu sa u vás vyvinúť príznaky chrípky ako je zdurenie lymfatických uzlín, upchatý nos alebo výtok z nosa, bolesť hrdla, alebo napríklad kašeľ či upchaté priedušky. Skúste užiť čierne uhlie, aby ste telu pomohli zbaviť sa odpadu.

Koža

Ak je pečeň skutočne plná toxínov, môžete začať detoxikovať cez kožu. Môžu sa vám vyhodiť vyrážky alebo sa u vás objaviť malé pupienky. Je normálne, že vaša pokožka je najväčší orgán v tele a pomáha nám detoxikovať na dennej báze. Aj cez pot! Neľakajte sa, ak sa u vás objaví pár vyrážok, vaše telo len odstraňuje tieto toxíny cez póry.

Tipy ako svojmu telu prirodzene pomôcť detoxikovať

Pite veľa vody

Najmä počas očisty šťavami zabúdame piť dostatok vody. Tá nám pomáha všetko v celom tele rozhýbať. Kokosová voda je obzvlášť hydratujúca, takže jej pite veľa.

Používajte esenciálne oleje

Citrusové oleje ako je citrónový, limetkový a grapefruitový olej alebo olej z divokého pomaranča sú fantastické na pomoc pečeni prirodzene detoxikovať. Citrónová tráva je dobrá na zlepšenie nálady. Ráno si dajte 1-2 kvapky na chodidlá. Mäta pomáha zmierniť bolesti hlavy. Zmes na dobré trávenie pomôže upokojiť akúkoľvek žalúdočnú nevoľnosť alebo kŕče pri hnačke.

Horká soľ do kúpeľa

Kúpte sa aspoň 30 minút a na jeden kúpeľ použite asi 2-4 šálky horkej soli (síran horečnatý). Tá pomôže vytiahnuť toxíny von z tela a zároveň pomôže telu upokojiť sa a relaxovať.

Dobré tuky

Uistite sa, že užívate dobré tuky ako sú omega tuky a kokosový olej.

Proces detoxu je pri každej očiste o čosi ľahší, ak budete aj naďalej pomáhať znižovať toxické zaťaženie tela. Prejavy detoxikácie organizmu sú menej intenzívne. Len tak ďalej a nechajte svoje telo uvoľňovať, uvoľňovať, uvoľňovať!

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy