Vypadúvajú mi vlasy každý deň najmä pri česaní ráno / asi tak 50 ks / ale najviac mi padajú pri umývaní ..

a to som sa už zľakla / stane sa, že vypadnú aj celé pramienky pri potiahnutí po hlave , jemne žmýkaných vlasov. Mám vyhľadať lekára ?
18/08/2014
Pýta sa: Ivuška
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, pokial sa stravujes v norme, netrpis nejakym zavaznym ochorenim a ani nikto v rodine netrpi vypadavanim vlasov, obavam sa ze lekari v tejto problematike moc nepomozu. Skus zistit co by mohla byt pricina vypadavania vlasov v tvojom pripade. Vlasy ti padaju preto v pramenoch, pretoze sa nasledkom nejakej udalosti dostalo mnoho vlasov do rovnakej rastovej fazy - do fazy vypadavania.


20/06/2015 - 13:49
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Ivuška,

lekára je vhodné navštíviť pre presné stanovenie príčiny padania vlasov. Je možné príčinu identifikovať aj sama - viď príčiny vypadávania vlasov u žien a liečba vypadávania vlasov u žien. Ak je však za problémom skrytý zdravotný problém, alebo si chcete byť 100% istá, nastupuje lekár - kožný alebo priamo trichológ.

Ak by šlo o telogen effluvium - teda padanie vlasov, ktoré sa na základe podnetu hromadne presunuli do fázy oddychu a následne padania - býva rast po odstránení problému cca za pol roka opäť v normále. Ak dokážete identifikovať spúšťač - čosi, čo sa stalo aj pol roka dozadu - máte vinníka. Stres, ochorenie či chirurgický zákrok...

U žien býva častým vinníkom hormonálna nerovnováha, štítna žľaza, ale môže sa spúšťať aj dedičné padanie vlasov (mal niekto v rodine podobné problémy?)


19/02/2019 - 10:36
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena