Spôsobuje farbenie vlasov ich väčšie vypadávanie?

Mám 64 rokov, na temene hlavy mi presvitá pokožka hlavy.Používam rôzne šampony a prostriedky proti vypádavaniu vlasov a ich obnovu.Ale je to bez účinku.Ďakujem za radu.
21/09/2015
Pýta sa: Elena
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, vo vyssom veku aj u zien je bohuzial preriedenie vlasov na temene bezne (aj ked zena netrpi dedicnym vypadavanim vlasov). Skus mozno zlepsit stravu pozri tu na vitaminy proti vypadavaniu vlasov alebo mozno nejaky zahustovac vlasov, ktory prekryje riedke vlasy.


28/09/2015 - 15:47
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Elena,

farbenie vlasov ako také nespôsobuje vypadávanie vlasov. Vlasy však napriek akýmkoľvek novým receptúram vysušuje, obsiahnuté látky u niekoho výraznejšie dráždia pokožku. A to už k padaniu vlasov prispieva - suché vlasy sa lámu, svrbiaca hlava sa môže zapáliť a škriabením môžete vlasy "vytrhávať".

Druhým faktorom je vek a tretím šedivé vlasy - s pribúdajúcim vekom sa kvalita vlasov zhoršuje a hoci by ste netrpeli na žiadnu formu padania vlasov, vlasy u žien jednoducho rednú už len samotným vekom... Vlasy sú suchšie a "nekvalitnejšie" aj kvôli chýbajúcemu pigmentu - jednoducho šediny majú inú kvalitu ako prirodzene sfarbený vlas.

Suché vlasy môžete skúsiť "oživiť" maskami na vlasy. A vyrastajúcim vlasom pridajte živiny zvnútra (vitamíny na vlasy) a aktivátory rastu - napríklad vlasový aktivátor určený špeciálne pre ženy. A nakoniec - poraďte sa s kaderníkom a vyberte vhodný účes a farbu na vlasy, ktoré nebudú na preriedené vlasy zvytočne upozorňovať...


07/08/2019 - 9:37
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena