Moze byt vypadavanie vlasov u 5rocneho dietata z diety po mononukleoze ako tomu zabranit?

Prikazana bola prisna dieta nakolko malo dieta zle pecenove testy -beztukova.vlasky zacali po troch tyzdnoch diety vypadavat.
17/05/2016
Pýta sa: Maria
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, odporucal by som navstivit lekara a nechat spravit odbery a celkove vysetrenie. Prisne diety maju urcite vplyv na stav vlasov a casto sposobuju aj vypadavanie, pretoze telo nedostava vsetky potrebne vitaminy.

Pozri aj clanok o vitaminoch a ucinkoch na vlasy

Dalsia vec je,ze mononukleoza posobi na telo velky stres a telo casto reaguje tym ze vlasy zacnu vypadavat. Po case by sa ale vlasy mali vratit do normalu. Taketo vypadavanie vlasov sa vola telogen effluvium.


02/12/2016 - 13:47
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Mária,

vlasy začali prvotne vypadávať pravdepodobne kvôli mononukleóze - folikuly sa presunuli do fázy oddychu, kedy vlas prestáva rásť a následne vypadne. Potom sa začína folikul regenerovať a tvoriť nový vlas. Ak sa však kvôli ochoreniu či stresu dostane do telogénu oveľa viac vlasov ako bežne, začína ich vypadávať veľké množstvo - z toho sa odvíja aj názov ochorenia - telogen effluvium. Effluvium ako "odliv" vlasov, telogen ako fáza, do ktorej sa vlasy "umelo/kvôli zdravotnému problému" dostávajú. Tento typ vypadávania vlasov je našťastie zvratný. Keď odoznie zdravotný problém, upraví sa zvyčajne rast vlasov, a to do pol roka.

Telogénne effluvium môže byť zradné v tom, že pri náchylnosti konkrétneho človeka na vypadávania vlasov uňho môže takéto vypadávanie spustiť - deje sa tak však iba veľmi zriedkavo.

Diéta a stravovanie vplývajú primárne na rast vlasov - teda na to, aký vlas sa tvorí a vyrastá z korienka, koľko živín prichádza ku korienkom, k vlasovej pokožke...z akého kvalitného či nekvalitného materiálu bude vybudovaný. Čiastočne sú však zodpovedné aj za urýchlenie vypadávania vlasov.


07/01/2019 - 14:42
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena