Je to normalne ak mi denne cca 220 vlasov vypadne ?

Zacalo mi to asi pred tyzdnom neviem ci je to teda tym ze je jar,pred 2 mesiacmi som brala 2 druhy antibiotik moze to byt aj s toho?kozna doktorka mi asi pred rokom povedala ze mam alopeciu areata.Robili sa mi aj lysinky na hlave minuli rok.Momentalne beriem lieky iba na alergiu. Stitnu zlazu mam v poriadku.Dakujem za odpoved.
24/06/2015
Pýta sa: Lenka
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, normalne by to bolo ak by ti od malicka tolko vlasov vypadavalo a mala si stale huste vlasy. Ak sa ti vypadavanie vlasov zvysilo od nejakeho casu, je to signal ze sa nieco deje. Telo reaguje na urcity podnet. Okruhle vypadane miesta naozaj poukazuju na alopeciu areata

Co sa tyka antibiotik tak ano aj tieto mozu sposobovat vypadavanie vlasov. Pravdepodobne ti nezostava nic ine iba vysadit ich/zmenit liecbu a uvidis, ci pomohlo.


25/06/2015 - 0:27
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Lenka,

podľa všetkého sa u Vás spojilo viacero faktorov a vyústili do nadmerného vypadávania vlasov. Predpokladám, že tentokrát ide o padanie vlasov po celej hlave.

Antibiotiká, bežná detská choroba a prekonané horúčky bývajú častým spúšťačom padania vlasov u detí (toto býva dočasné a zvykne sa spontánne upraviť).

Vám sa k problému (dvojitá dávka atb a choroba) pridáva prekonaná alopecia areata - tu je dvojaký problém - alopecia areata sa jednak môže vracať (ložiská sa môžu tvoriť na iných miestach, zväčšovať, opäť zarásť a na čas upokojiť) ale na druhú stranu - alopecia areata častokrát naštartuje padanie vlasov iného typu...a skutočne mohli byť spúšťačom lieky - alopecia areata je záležitosť imunity. A v podstate neexistuje liečba.

Dôležité je začať problém riešiť hneď v základoch a správne typ padania vlasov diagnostikovať - viď tiež Bežné príčiny padania vlasov z pohľadu lekára...

Ak sa dá vlasom pomôcť, je vhodné podporiť ich aktivátormi rastu a vitamínmi na vlasy. A dodržiavať liečbu určenú lekárom - ideálne trichológom. Liečba trvá vždy minimálne pol roka, takže je potrebná veľká dávka trpezlivosti. Pri pokročilej alopécii však už niekedy pomôže iba parochňa.


07/08/2019 - 9:20
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena