Môžu z biotínu alebo z B komplexu vypadávať vlasy?

Môžu z biotínu alebo z B komplexu vypadávať vlasy? Myslím pri nadbytku (hypervitaminóze) Dokážu tieto vitamíny zastaviť padanie vlasov?
14/02/2015
Pýta sa: Hurk
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, komplex B vitaminov - patri tu aj biotin, je casto pouzivany vo vitaminovych doplnkoch proti vypadavaniu vlasov. cely komplex sa sklada z asi 8 prvkov a kazdy jeden z nich ma pozitivny vplyv na vlasy. Predavkovanie vo vacsine pripadov mozne je ale vypadavanie vlasov nepatri medzi vedlajsie ucinky predavkovania sa vitaminmi B skupiny.


20/06/2015 - 19:53
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Hurk,

biotín a vitamíny B komplexu sú vitamíny rozpustné vo vode, takže principiálne ich predávkovanie, navyše pri bežnom užívaní vitamínových doplnkov, nehrozí.

Biotín pri raste vlasov prospieva hlavne ženám, ktoré môžu trpieť jeho nedostatkom v tehotenstve. U mužov je väčšinou príčinou padania vlasov dedičné padanie vlasov (čo je záležitosť genetiky) a na tú vplyv biotín ako vitamín nemá. Čiže ak aj biotín užívate a vlasy padajú ďalej, môže ísť o dedičné padanie vlasov a na jeho zastavenie je potrebné blokovať DHT...z prírodných látok je vynikajúce saw palmetto napríklad v podobe extraktu.

Biotín každopádne dokáže posilniť existujúce, rastúce vlasy. Nečakajte však od neho, že vám vďaka biotínu začnú opäť rásť vlasy tam, kde už predtým nerástli...


03/06/2019 - 17:56
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena