Pomáha Saw palmetto pri vypadávaní vlasov aj u žien?

Dobrý večer. Mám 20 rokov, 4 mesiace mi vypadávajú vlasy, začalo to po spôsobenom šoku. Chcem sa spýtať či saw pal. môžu užívať aj ženy, a či nemá nejaké vedľajšie účinky. Ďakujem.
26/05/2015
Pýta sa: Pavlina
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, o vypadavani vlasov vieme, ze moze byt sposobene sokom, vypatim, ci uz psychickym ale aj fyzickym. Saw palmetto v tomto pripade nepomoze. Pouziva sa iba na zmiernenie priznakov dedicneho vypadavania vlasov.

V tomto pripade netreba ani brat ziadne vitaminy, ale pockat ze sa s tym sokom telo vyrovna samo.

Co sa tyka otazky, ci pomaha saw palmetto u zien - ano pouziva sa aj na liecbu vypadavania vlasov u zien. Aj zeny casto trpia dedicnym vypadavanim vlasov, ktore je sposobene muzskym pohlavnym hormonom. Saw palmetto a vypadávanie vlasov u žien


20/06/2015 - 2:31
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Pavlína,

saw palmetto je účinný prostriedok proti padaniu vlasov - u mužov aj u žien - príčinou však musí byť nadbytok DHT v tele, čo sa deje pri klasickom dedičnom padaní vlasov. (saw palmetto nesmú užívať deti do 12 rokov ani tehotné a dojčiace ženy - vplýva na hormonálne hladiny a môže ovplyvniť vývoj genitálií u mužského plodu. Inak nemá výrazné či závažné nežiadúce účinky.)

Vypadávanie vlasov spôsobené šokom a stresom má však iný mechanizmus - jednoducho sa šokom vlasy presunú do oddychovej fázy, aj tie čo mali byť stále vo fáze rastu...čiže začnú po čase hromadne padať. Toto padanie je zvratné, po odoznení spúšťacej udalosti sa rastový cyklus vlasov vráti do normálu - treba však rátať, že ide o minimálne polročné obdobie, kým sa cyklus znovu nastaví... Niekedy však takýto typ padania vlasov (telogen effluvium) spustí padanie vlasov dedičné...

Podporiť rast vlasov, ak je príčinou padnia stres, môžete vlasovým aktivátorom Spectral F7 Astressin.


26/06/2019 - 8:54
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Saw Palmetto extrakt 320mg

    • Extrakt zo Saw palmetta v tobolkách
    • Prírodný prostriedok používaný celosvetovo na liečbu vypadávania vlasov

    Liek na predpis? : Nie