Ako dalej postupovat pri vypadavaniu vlasov?

Mam 20 rokov a na hlave mi dost vypadavaju vlasy a mam tam hole miesta.čo mam robit? skušal som aj liečbu u lekara a vobec mi to nepomaha mam to asi 3mesiac prosim vas mohli bi ste mi poradit ako ist nato, nejakov dobrou domacou alebo nejakov osvečenov metodou.Dakujem
20/07/2016
Pýta sa: dominik
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj, ak myslis pod pojmom hole miesta - zvysujuce sa celo, kuty alebo tvoriaca sa plesinka, tak ide o klasicke dedicne vypadavanie vlasov. Potvrdis si to tak, ze si spomenies kto vsetko vo vasej rodine je bez vlasov.

Ak je to ten pripad tak najcastejsie sa zacina liecbou v ktorej je zahrnute saw palmetto ako dht blokator a nejaky kvalitny sampon proti vypadavaniu vlasov (revita, folivital pro).

Urcite neuskod trosku pozmenit stravu a pridat viac vitaminov - tu pozri viac o vitaminoch na vlasy

Na druhej strane, ak v rodine nenate vypadavanie vlasov. Priciny treba hladat inde. Odporucam clanok o roznych typoch vypadavania vlasov, kde by si mohol najst odpoved pre liecbu. Typy vypadávania vlasov (alopécia)


30/11/2016 - 18:34
Odpoveď od: ludomil
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Dominik,

ak Vám lekár diagnostikoval typ vypadávania vlasov, treba sa riadiť podľa optimálnej liečby.

Ak ide o dedičné vypadávanie vlasov, klasické plešatenie, je to "nevyliečiteľný stav". V súčasnosti vieme dedičné vypadávanie vlasov iba spomaliť, no nie úplne zvrátiť. Spúšťačom však môže byť aj choroba a stres, imunitný problém či napríklad užívanie liekov. Tieto príčiny sú väčšinou zvrátiteľné a po odstránení spúšťača sa zvykne rast vlasov vrátiť do normálu. (U mužov je však najčastejšou príčinou padania vlasov práve dedičnosť)

Ovšem, treba rátať aspoň s pol rokom, kým sa dostanú vlasy do pôvodného stavu. Tiež treba odlišovať, či sa vám v rámci liečby podarí zastaviť nadmerné padanie vlasov - čo je jeden krok pre zachovanie vlasov - toto možno vidno v relatívne krátkom čase. A v druhom rade potrebujete znovu naštartovať rast vlasov, čo je viditeľné po 3-6 mesiacoch.


21/11/2022 - 17:29
Odpoveď od: kalina
Som odborník