Účesy pre rovné vlasy

Posledná úprava 09.05.2023

Tu je niekoľko tipov pre ľudí s rovnými vlasmi a niekoľko jednoduchých pokynov, ktoré majte na pamäti, pokiaľ ide o výber vhodného účesu pre rovné vlasy.

Textúra rovných vlasov

Textúra vlasov je dôležitá informácia, ktorú treba brať do úvahy pri výbere vhodného účesu pre dlhé vlasy.

Tvrdé vlasy: Tvrdé vlasy sú najťažšie na úpravu a musíte sa o ne starať. Vlasy sú meradlom pomocou ktorého je možné určiť, aký zdravý ten-ktorý človek je, keďže vlasy odrážajú náš psychický stav veľmi rýchlo. Tvrdé vlasy vyzerajú hustejšie, no bohužiaľ majú tendenciu sa zvlniť a byť nekontrolovateľné.

Jemné vlasy: Tento typ vlasov je mäkký a hladký a vyzerá elegantne a atraktívne. Dodávajú veľmi jednoduchý a pokojný vzhľad. Občas môžu vyzerať ochabnuto a budete im možno musieť pridať trochu objemu.

Stredne tvrdé vlasy: Toto je najlepšia textúra vlasov, ktorú môžete mať, tento druh vlasov Vám môže naozaj pridať na kráse, ak ich budete pravidelne ošetrovať šampónom, kondicionérom a budete ich hydratovať. Tento druh vlasov je nenáročný na údržbu a jednoduchší na úpravu.

Strihy pre rovné vlasy

Účes hrá veľmi dôležitú úlohu pri vytváraní nádherného vzhľadu. Preto musíte byť pri jeho výbere veľmi opatrní. Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré by ste mali mať na pamäti, je tvar Vašej tváre. Nemôžete si vybrať akékoľvek účes pretože nie všetky účesy Vám pristanú dobre k tvári. Tu sú popisy účesov, s ohľadom na tvar Vašej tváre.

Okrúhla tvár

Ak máte okrúhlu tvár, uistite sa, že nemáte okolo tváre príliš veľa vlasov, pretože hlavným cieľom by malo byť, aby Vaša tvár vyzerala menej okrúhlo. Vrstvy vo vlasoch so zužujúcimi sa a jemnými koncami prameňov môžu byť tiež užitočné pri maskovaní okrúhlosti tváre. Ofina dodá Vašej tvári chudší vzhľad pokiaľ je dlhá.

Štvorcová tvár

Pri štvorcovej tvári vyzerá hranatá čeľusť dobre najmä v prípade, že konce vlasov sú ostrihané do rôznych dĺžok. Krátke hroty (ako pri účese na ježka), ako i dlhé účesy, ktoré zvýrazňujú čeľusť vyzerajú na tomto druhu tváre úplne geniálne.

Srdcovitá tvár

Pri srdcovitej tvári je najdôležitejšia časť tváre brada. Mali by ste si zvoliť účesy, ktoré priťahujú pozornosť na oči a lícne kosti, a ak máte krátke vlasy, mali by padať pod lícnu linku. Ak máte dlhé vlasy, mali by padať niekde okolo lícnych kostí a tým zdôrazňovať bradu.

Podlhovastá tvár

V prípade podlhovastej tváre, účes musí byť taký, aby tvár ešte viac nepredlžoval, ale mal by ju dopĺňať tým, že ju rozšíri. Strihy bob, ktoré siahajú až k brade, alebo ofina začesaná do strany tiež na ženách s podlhovastými tvárami vyzerajú dobre.

Oválna tvár

Posledný a najlepší je tento druh tváre, pri ktorom kaderník nemusí dlho rozmýšľať, pretože akýkoľvek účes, ktorý je vhodný pre tú-ktorú textúru vlasov, bude na tomto type tváre vyzerať dobre.

V skratke, všetky druhy účesov vyzerajú na oválnej tvári dobre. Okrem textúry vlasov a ich prirodzenému tvaru nie je nič, čo kaderník musí brať do úvahy. Odborníci na vlasy naznačujú, že je lepšie vlasy ostrihať nožnicami, pretože to dodáva rovným vlasom presnú a definovanú líniu, vďaka čomu budú mať tvar a vyzerať čisto. Vlasy skrátené žiletkou môžu vyzerať zle a žiletka ich tiež môže poškodiť.

Akých účesov sa vyvarovať?

Ľudia s okrúhlou tvárou by si nemali zvoliť tupé účesy, pretože dodávajú tvári väčší objem. Dievčatá s oválnou tvárou by sa mali vyvarovať účesom, ktoré dávajú ilúziu výšky, inak by tvár vyzerala dlhá. Dievčatá s dlhou tvárou by si nemali zvoliť veľmi dlhé a veľmi krátke účesy, ktoré by mohli tvár opticky ešte viac predĺžiť. Hranaté tváre by sa mali vyvarovať bobom v jednej dĺžke a tupo ostrihanou ofinou, ktorá môže spôsobiť, že tvár bude vyzerať príliš hranato. I tí so srdcovitou tvárou by sa mali vyhnúť tupej ofine. Vyhnúť by ste sa mali tiež vrstvám vlasov nerovnakej dĺžky, pretože vám nemusia ísť k tvári.

Toto boli niektoré z pokynov pre ľudí, ktorí chcú rovný účes. Je vždy lepšie nechať sa ostrihať odborníkom, pretože Vám môže poskytnúť lepšiu predstavu o najnovších trendoch v účesoch, ktoré budú vyhovovať Vášmu typu tváre a vlasov.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy