Domov / / / / Svadobné účesy: spolupráca s k...

Svadobné účesy: spolupráca s kaderníkom

Posledná úprava 14.02.2018

Zlý účes vo svadobný deň jednoducho nie je prípustný, takže vyhľadajte odbornú pomoc. Možno máte šťastie na kaderníčku, ktorej absolútne dôverujete, ktorá pozná Vaše vlasy lepšie ako ktokoľvek iný a dokáže vytvoriť Váš vysnívaný svadobný účes. Ak nemáte, musíte jednoducho hľadať. Opýtajte sa ostatných neviest, ktorých účesy ste obdivovali. Poraďte sa so svojím svadobným salónom. Po tom, čo ste získali odporúčania, je čas dohodnúť si konzultácie: je to jediný spôsob, ako zistiť, či je tá-ktorá kaderníčka/kaderník pre Vás tá pravá. Preskočte tento krok a z Vášho svadobného účesu Vám budú stáť vlasy na hlave dupkom.

Pripravte sa

Pred prvým stretnutím so svojou kaderníčkou majte na pamäti, že nepozná, čo sa Vám páči - budete jej to musieť ukázať, nie len opísať. Najlepšie je zozbierať fotografie účesov z časopisov, ktoré sa Vám páčia a nájsť fotky svadobných účesov na internete. Môžete priniesť aj svoje fotky, ktoré ukazujú, ako chcete aby Vaše vlasy vyzerali, alebo fotky kamarátkinej svadby - čokoľvek, čo mu napovie, aký druh účesu hľadáte.

Ďalší užitočný nápad: Na svoju prvú konzultáciu sa oblečte do bieleho - napríklad bieleho trička – ukáže sa tak pravý odtieň vašich vlasov. Mali by ste si tiež vybrať tričko s výstrihom podobným Vašim svadobným šatám - rôzne účesy sa hodia k rôznym výstrihom. Váš účes bude vyzerať inak keď budete mať na hlave vlasové doplnky, ktoré na hlave plánujete mať vo svadobný deň a preto je dôležité, aby ste si ich so sebou zobrali na konzultácie. Ak ešte nedorazili, požiadajte svoj svadobný salón, aby vám požičal podobné. Alebo so sebou aspoň zoberte fotografie, takže kaderníčka aspoň bude vedieť, čo môže očakávať.

Zdokumentujte to

Keď už hovoríme o fotografiách, zoberte si so sebou fotoaparát. Keď Vám kaderníčka začne upravovať vlasy, požiadajte ju aby odfotila každý konečný účes zo štyroch rôznych uhlov - spredu, zozadu a z oboch strán. Uvidíte tak ako účes vyzerá zo všetkých strán, a budete mať predstavu o tom, ako ten-ktorý účes vyzerá na fotkách. Ak sa Vám nejaký účes páči, požiadajte svoju kaderníčku aby presne zapísala, aké produkty a techniky použila. Kedže svadobné konzultácie sa môžu konať mesiace pred svadbou, je dôležité, aby ste mali poznámky a fotky a vedeli si spomenúť, čo sa Vám páčilo.

Ako si najať kaderníka

Predtým, než si najmete kaderníka musíte sa rozhodnúť: Chcete, aby vo Váš svadobný deň prišiel ku Vám alebo radšej zájdete do salónu? Bude upravovať vlasy len Vám alebo aj Vašim družičkám? Chcete, aby s Vami kaderníčka zostala po celý deň a urobila na účese posledné úpravy pred fotením a obradom? Prediskutujte to s ňou. Samozrejme, to na ako dlho si kaderníčku najmete záleží na Vašom rozpočte a jej časových možnostiach.

Keď ste sa rozhodli kaderníčku si najať, zarezervujte si termín. Ďalšou možnosťou je, že s kaderníčkou podpíšete formálnu zmluvu, v ktorej sa podrobne píše, čo všetko vo svadobný deň očakávate. Môže sa to zdať prehnané, ale toto je špeciálna príležitosť, a je rozumné chcieť to mať čierne na bielom.

Načasujte to správne

Skvelý účes vo svadobný deň záleží od toho ako si všetko načasujete - čo znamená, že je treba aby Vám účes urobili v ten správny čas. Ak Vám urobia účes príliš skoro, Váš účes bude vyzerať fádne ešte pred tým než sa začne oslava, ale ak začnete s úpravou vlasov príliš neskoro, budete mať naponáhlo. Odstopujte ako dlho trvá vytvorenie Vášho účesu, pridajte k tomuto času pol hodiny a dohodnite si stretnutie s kaderníčkou na čo najneskôr. Ak sa napríklad fotenie má začať o štvrtej a vytvorenie Vášho účesu trvá hodinu, objednajte sa na 14:30.

Svadobný účes

Vo svadobný deň sa oblečte do spodného prádla a oblečte si naň košeľu s gombíkmi vpredu, takže budete pripravená obliecť sa do šiat, keď je Váš účes hotový a Váš závoj je pripnutý. Ak má Vaša kaderníčka prísť ku Vám domov, urobte pre ňu miesto vedľa nízkeho stolu a posaďte sa na stoličku s nízkym operadlom aby mala prístup k Vašej hlave. A uistite sa, že ste v blízkosti elektrickej zásuvky pre spotrebiče, ako sú fény, kulma, a elektrické natáčky. Pokiaľ je to nevyhnutné, majte po ruke predlžovačku.

Ak sa Vám nebude páčiť ako Vám kaderníčka upravuje vlasy, pokojne a zdvorilo navrhnite alternatívu. Potrebujete odbornú pomoc - to je dôvod, prečo ste najali profesionála - ale musí Vám byť ochotný pomôcť dosiahnuť Váš cieľ. Mal by Vám tiež poradiť čo robiť aby účes vydržal celú noc. Ak si chcete závoj po obrade dať dole, požiadajte o radu ako to urobiť. Koniec koncov, budete predsa chcieť predviesť, svoju nádherný hrivu, však?

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy