Rozštiepené končeky na vlasoch - sú príčinou, že vlasy rastú pomalšie?

Mmožno je to iba moj pociť, ale všimla som si, že ak mám poškodené vlasy, tak mi rastú pomalšie. Je to pravda?
13/08/2014
Pýta sa: Magda
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Rýchlosť rastu vlasov nemá priamy súvis so stavom končekov vlasov, takže vo Vašom prípade ide len o zdanie :) Rozštiepené končeky sú následkom mechanického opotrebenia a nevhodnej stravy v čase rastu vlasu, kedy bol tento konček ešte vo vlasovej pokožke. Teda to môžu byť mesiace až roky dozadu ;)


12/11/2015 - 7:11
Odpoveď od: EvaN
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Magda,

ľudia majú často pocit, že rozštiepený vlas "nevládze rásť". Treba si však uvedomiť, že vlas, ktorý sa už raz dostal z vlasovej pokožky von, je "mŕtvy", už nečerpá živiny, iba sa mechanicky opotrebuváva. Ak zmeníte stravovanie, dodávate viac či menej výživných látok novovyrastajúcemu vlasu. Vlasy, ktoré sú už "vonku" zase potrebujú vaše jemné ošetrovanie. Tie sa ničia teplom (fény, kulmy), mechanicky (ťahanie, tesné gumičky, nevhodné účesy), tiež im nie veľmi svedčí slnko, vietor, či farby na vlasy.

Namáhaný vlas, ktorý možno nemal dobrý základ už pri raste, sa potom začína v určitom bode štiepiť a lámať (rozoznávame viacero spôsobov rozštiepenia vlasov). Vlasy, ktoré sú rozštiepené, sa postupne odlamujú, od určitej dĺžky sú preriednuté, takže vzniká skutočne dojem, že prestali rásť.

Rozštiepené končeky na vlasoch si teda nechajte odstrihnúť a vlasom, ktoré ešte len začínajú rásť, dodajte tú správnu výživu a podporte ich rast zvnútra.


28/06/2017 - 9:27
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty