starostlivosť o vlasy v puberte

Ako sa mám správne starať o svoje vlasy v puberte... Mám 14 rokov, často mastné vlasy A tiež mi vypadávajú. Pomôžete mi?
17/10/2015
Pýta sa: Maťa
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (3)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj ja mám 14 rokov ale nemala som ešte problém s mastnymi vlasmi...moje kamosky a spolužiačky s tým problém majú pretože si vlasy umývajú každý deň.... atým si podľa mňa vlasy zvyknú že ich často umývaš a tým sa rýchlo mastia . Ja si umývať vlasy 2-3 razy za týždeň a nemazia sa tak rýchlo a súzdravé a rýchlejšie rastú.


31/10/2015 - 19:00
Odpoveď od: Naty

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Počuj, o vlasy sa stačí starať úplne jednoducho, avšak nezanedbávať to. Od pravidelného umývania vlasov a zastrihávania už poškodených končekov by som odporučila používať kokosový olej a naštudovať si nejaké tie masky na vlasy spolu s touto ingredienciou. Kokosový olej je vyživujúci a dodá tvojim vlasom všetky látky, ktoré potrebujú. Ja to taktiež používam a to už dávno nemám 14 rokov :)


02/07/2016 - 22:56
Odpoveď od: DIDI

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Maťa,

v puberte dochádza k výrazným hormonálnym výkyvom, čo sa odrzkadľuje na pleti, ale aj na vlasoch, resp. samotnej vlasovej pokožke.

So starostlivosťou to netreba preháňať, niekedy pôsobí presne naopak - pri prílišnom umývaní sa tvorí napríklad ešte viac mazu. Pridať sa môže aj akné vo vlasoch, upchávanie folikulov - predvoj padania a mastenia vlasov.

Ak by padanie vlasov bolo až príliš extrémne, je vhodné navštíviť lekára. Inak iba trpezlivosť, vyvážená strava, správne vitamíny (mix na rast zdravých vlasov, starý dobrý biotín, či kokosový olej) a šetrné zaobchádzanie s vlasmi aj pleťou.


02/10/2017 - 9:04
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Bio panenský kokosový olej v tabletkách

    Kokosový olej v tabletkách je výborný doplnok každého, kto chce zdravo chudnúť, podporuje zdravý vzhľad pokožky, zlepšuje kvalitu vlasov a udržiava zdravie srdca a mozgu.